17/03/2023
STOJÍ ZA PREČÍTANIE A ZDIEĽANIE.
Vážení priatelia, viacerí sa nás pýtate, čo je to vôbec Dusíková Plzeň. Tak dovoľte aby sme Vám tento produkt po 12tich rokoch optimalizácií, vymýšlania a častokrát aj nepodarenej kreativity predstavili. Každý sud, ktorý k nám príde má rodné číslo. Prejde procesom teplotnej stabilizácie v definovanom prostredí, nakoľko na korbe dopravného auta vylučuje prirodzený kysličník, ktorý sa práve stabilizáciou znova absorbuje. Po stabilizácií ide na tonizovanie tlakom inertného plynu (pozn. to je taký, ktorý s ničím nereaguje - v našom prípade dusík). Takto pripravené stabilizované pivo je teplotne temperované a jemne sa dochladzuje na výčape na výčapnú teplotu. Azda najpodstatnejšou časťou je denná sanitácia silne prekysličenou vodou ktorá abrazívne odstraňuje nechcené zložky z aparátu. Čím dlhší aparát tým horšie - u nás sme to zredukovali na necelý meter. V neposlednom ale veľmi dôležitom rade je výčap a správne čapovanie a hlavne citlivá práca s oxidovanou penou na výusti výčapného kohúta. Potom už len správne tonizovaný pohár, ktorý musí byť mokrý a studený a Vaše šenkárske pivo je na stole. Ak máte dilemu a myslíte si, že tank je to práve a jediné orechové berte do úvahy nasledovné:
- Tank nie je nič iné ako skutočnosť, že pivo sa stláča vakom a neprichádza do kontaktu s atmosférou - u nás je to detto to isté.
- Tank má dlhé prívody rádovo desiatky metrov s tým spojené usádzanie nečistôt - u nás je to meter.
- Tank je pivo, ktoré sa pri dotankovaní zmiešava so zostatkom starého piva - u nás je to nový sud a vždy čerstvý
- Áno tank je vychytávka ale skôr marketinová a praktická aby pri výtoči nemuseli narážať sud za sudom.
a Áno, najlepšie podniky v Prahe čapujú z tzv "Bečiek" a stabilizáciu robia pivnicou a výčap býva priamo nad pivnicou .
a Áno, u Zlatého Tigra tiež čapujú z bečiek.
Priatelia, dnes máme otvorené od 15:00, tešíme sa na Vás a prídite zlomiť Trenčianske mýty o najlepšom pive.
Bude k dispozícií aj papanie.
Nazdravie. Tím Šenku .
Kreatívny audiovizuálny priestor v jednej z najkrajších uličiek mesta Trenčín.