26/03/2025
V sobotu 22.3.2025 sa konal v našej prevádzke druhý ročník turnaja o putovný pohár starostu obce Ľubeľa, ktorého sa zúčastnilo 20 hráčov.
Žiaľ obhajca pohára, sa z rodinných dôvodov nemohol zúčastniť, a tak bolo jasné, že budeme mať nového víťaza.
Po úvodnom príhovore starostu obce a nasledovnom losovaní skupín, sa už začali súboje o postup do vyraďovacej časti, do ktorej postúpilo 16 najlepších.
K.O. pavúk ponúkol niektoré tesné súboje, kde niekedy rozhodla pevnejšia ruka, niekedy šťastie.
Do záverečnej švorky nakoniec postúpili Miroslav Fiderák, Michal Štrkolec alias Štrky, Marek Durčák a Ján Urban.
V prvom semifinále predviedol vynikajúci výkon Michal “Štrky” keď dominoval nad Miroslavom Fiderákom v pomere 6:1.
Druhé semifinále bola už dráma plná obratov. Nakoniec sa z víťazstva tešil Ján Urban, ktorý zdolal Mareka Durčáka 6:5.
Súboj o bronz bol opäť dráma do posledného legu a poslednej šípky, kde istejšiu ruku a pevnejšie nervy mal Miroslav Fiderák.
Finále až také dramatické nebolo. Michal potvrdil pozíciu favorita a prekvapenie sa nekonalo. Po vítazstve 6:4 rozhodol, že minimálne rok bude strážcom “nášho”putovného pohára on. GRATULUJEME!!!
Ročník 2025 je teda minulosťou a ja by som sa chcel srdečne poďakovať všetkým hráčom za účasť a výkony.
Marekovi Durčákovi za pomoc s občerstvením, DC Ružomberok - steelový šipkársky klub, konkrétne Ľudovítovi Milanovi, za pomoc s aplikáciou vďaka ktorej, mohli fanúšikovia šípok sledovať turnaj online. Boli sme milo prekvapení, koľko ľudí to sledovalo.
Záverom by som chcel poďakovať obci Ľubeľa za pomoc pri organizácii. Započali sme tradíciu, ktorú chceme aj naďalej rozvíjať. Teší nás záujem hráčov, veď tento ročník sme privítali dvoch šipkárov z Oravy a pár nováčikov. Aj preto si uvedomujeme, že Šport bar nám pre tento turnaj bude už malý, preto sa pokúsime nasledujúci ročník zorganizovať v priestoroch Kultúrneho domu.