Hodnotíme víno - Klub Umelcov

Hodnotíme víno - Klub Umelcov Sme bar na kolesách, ktorý vám prinesie domov najkrajšie slovenské vína a malé dobroty. Skvelá ponuka, výborne ceny a rýchla donáška nás charakterizujú.

Vlašák 2025 od Jána Jéneia vyvolal na balkóne debatu o jeho štruktúre aj charaktere. Milujem tieto plodné letné posedeni...
05/06/2026

Vlašák 2025 od Jána Jéneia vyvolal na balkóne debatu o jeho štruktúre aj charaktere. Milujem tieto plodné letné posedenia.

ja: Do nosa mi prišla výrazná kvetinová vôňa. Tramínová. Sladká a plná prezretého ovocia. Som velmi zvedavý na chuť. Aróma v nej ostala. Voňavé hrozno, dula, žltý melón, ale aj mango a maslová hruška. Ovocie diktuje scenár. Víno pôsobí sladko, kyseliny cítiť menej, ale na jazyku ich registrujem. Je plné a dlhé, a je čisté, hoci trochu kostrbaté. Idem si ešte raz prečítať etiketu, čo za odrodu pijem. Vlašák by som veru netypoval. 3,75/5

Katka: Vôňa je minerálna a výrazná. Chuť zaujímavá. Na začiatku žltý melón a egreš, postupne však prichádzajú do hry minerálne tóny, jazero, sopka. Po prehltnutí sa neviem stotožniť s niektorými chuťami. Mám pocit akoby som pila minerálnu vodu a aj kyselinky mi trochu chýbajú. Ostatné je fajn, ale dnes sme sa skôr s vínom nestretli. 3/5

Tentokrát iba jeden tón rozdelil názor manželov na víno. Podla mňa je frankovka 2022 od  dokonalá a keďže zapisujem ja, ...
31/05/2026

Tentokrát iba jeden tón rozdelil názor manželov na víno. Podla mňa je frankovka 2022 od dokonalá a keďže zapisujem ja, Katkyne výhrady ostanú hlboko v texte 🙂

ja: Voniam slivkový koláčik so škoricou aj posýpkou, ibištekovo šípkový čaj a broskyňu. Takmer celý Strekov. Chuť je očarujúca. Kyselkavé ovocie (broskyňa, malina, višňa) sa snúbi s kakaom a korením. Lúbivé, ale z kategórie - nikdy sa nezunuje. Všetkého je akurát. Tanínov, tela, dĺžky. Harmónia v pohári. Stále mladé a svieže víno. 5/5

Katka: Vôňa jemná ovocná, čistá a nevtieravá - mix drobného bobuľového ovocia a trochu jaskyne. V chuti sú aj marhule aj ringloty. V závere sa otvárajú tóny horkého kakaka, ale po prehltnutí mi v puse ostáva jeden tón ktorý nie je lúbivý. Kyselinky sú pekné a všetko ostatné je presne také, aby sa mi víno páčilo. Len ten jeden tón 🙂 3,75/5

Prvýkrát u nás na balkóne víno z vinárstva S. Ryzling rýnsky 2024 a naše pocity. ja: Voniam jablkovo hruškový koláčik s ...
26/05/2026

Prvýkrát u nás na balkóne víno z vinárstva S. Ryzling rýnsky 2024 a naše pocity.

ja: Voniam jablkovo hruškový koláčik s bielym korením. V chuti sa toro všetko rozvinie a pridá sa žltý melón. Na záver sa mi v ústach objavili šumienkové kyseliny a horčina. Víno je plné a aj dlhé. Je pekne zladené a nemá v sebe žiadne rušivé tóny. Nepoznal som v ňom však ryňák. 3,75/5

Katka: Vo vôni cítiť pivnicu, jablká uskladnené v pivnici, a aj trochu kapusty. Chuť je oriešková, z ovocia cítim najmä dulu. Víno má výrazné kyselinky a výraznú mineralitu. Celkový dojem je príjemný, je zladené, v zásade mu nemám čo vytknúť i keď to nie je moja šálka kávy. 3/5

Pesecká leánka 2025 od  manželov nezaskočila a ochutnávali ju ako jeden.Katka: Víno je číre, takmer priesvitné. Vo vôni ...
15/05/2026

Pesecká leánka 2025 od manželov nezaskočila a ochutnávali ju ako jeden.

Katka: Víno je číre, takmer priesvitné. Vo vôni je jar, všetko kvitne, baza. Chuť je výtečná, ovocná, broskyňová. V závere sa objavia horké mandle. Kyselinky sú výrazné, dnes aj so zvyškovým cukrom. Víno je veľmi lúbivé, moderné a podľa mňa dokáže osloviť široké obecenstvo. 4/5

ja: Vo vzduchu voňajú agáty a baza. Katka ich cíti aj v pohári a keď si čítam jej opis, tak už aj ja. Budete musieť rýchlo vyskúšať aj vy. Broskyňa a žltý melón sa mi ešte objavili v nose. Chuť je broskyňovo marhulová, velmi pekne podporená kyselinkami. Vyšší cukor ani nereflektujem, len si o ňom čítam. Víno je dlhé, slušne plné a čisté. Ako píše manželka, leánka je lúbivá. Pekne vyladená, svieža a príjemná. 4,5/5

Pinot noir 2023 od Zola Vörösa nás zastihol v momente, kedy nás zahrieval, ale viem si predstaviť, že by nás vedel aj os...
12/05/2026

Pinot noir 2023 od Zola Vörösa nás zastihol v momente, kedy nás zahrieval, ale viem si predstaviť, že by nás vedel aj osviežiť.

ja: Broskyňa, malina, ibištekovo šípkový čaj a koláčik s korením mi prišli do nosa. V chuti ostáva takmer všetko. Ovocie aj korenie, pridajú sa taníny, ktoré všetko zdrsňujú a kakao, ktoré prekryje záver. V ňom sa mi napokon objaví mletá sušená paprika. Kyselosť takmer necítim. Dĺžka je skvelá, víno je plnšie vo vôni ako v chuti, ale je čisté a zladené. 4/5

Katka: Farba je krásna rubínová. Vôňa je decentná. Cítim v nej maliny a brusnice, príp. ovocný čaj lesná zmes. Višňová chuť pekne prechádza do drevených tónov horkej čokolády. Kyselinky aj taníny pekné, víno je zladené ale chutí obyčajne a nevtieravo. Za mňa veľmi podarený kúsok. Som spokojná. 4,75/5

Opäť raz je tu víno, ktoré každý z nás vidí inak, hoci máme jeden prienik. Rosé z frankovky od VinoMily.ja: Dnes pochvál...
07/05/2026

Opäť raz je tu víno, ktoré každý z nás vidí inak, hoci máme jeden prienik. Rosé z frankovky od
VinoMily.

ja: Dnes pochválim farbu. Vôňa postráda velký výraz. Cítim piškótový koláčik a jemnú broskyňu. V chuti sa objaví broskyňa aj jabĺčka, perlenie (neviem či bolo plánované) a v závere horčina. Kyseliny pôsobia skôr ako ilúzia. Víno je kratšie a plochejšie, než by som očakával. Nemá však rušivé tóny a z toho sa teším. 3,5/5

Katka: Víno mi velmi nevonia. V pohári cítim výrazné minerálne tóny a Island. V chuti je krásne, cítim višne, lesné ovocie, jahody. Kyselinky sú vyššie, triesloviny sú akurát a mám pocit, že víno ešte jemne perlí na jazyku. Je veľmi veselé. 4/5

Pozdrav zo Strekova manželov potešil a oni ho posielajú naspäť. Vlašák od .peter78 je tu.Lahko korenistá a pikantná vôňa...
30/04/2026

Pozdrav zo Strekova manželov potešil a oni ho posielajú naspäť. Vlašák od .peter78 je tu.

Lahko korenistá a pikantná vôňa ma prebudila z letargie dňa 🙂 Chuť je už známa. Južnoslovenský naturálny vlašák. Trochu hrušky a duly, vanilky a tanínov, jemná oxidácia. Víno má nižší alkohol, ale pôsobí ako plné a ťažšie. Má dĺžku až za roh a je pekne zladené a určte sa vie priateliť s jedlom. Predstavujem si Petyho pivnicu, kde v mikinách a čapiciach ochutnávame vo vesmírnom chlade a následnú prechádzku vo vinohradoch v 35C+. Nádhera. 4,5/5

Katka: Vôňa je výrazne sladká, cítim žltý melónik, hrušku, med. Chuť je príjemná ovocná, dominuje marhulka. Kyselinky sú výrazné, v závere sú horké mandle a slaná mineralita. Mám dnes chuť na vínko a otvorené srdce, tak doprajem sebe aj vínu. Vidím ho víno prívetivé a veľmi lahko piteľné. Kľudne by som naliala aj návšteve 🙂 4/5

Mladá pesecká leánka z Vinice od  sa u nás zastavila a oboch manželov potešila jej spoločnosť.ja: Vôňa je manej výrazná....
23/04/2026

Mladá pesecká leánka z Vinice od sa u nás zastavila a oboch manželov potešila jej spoločnosť.

ja: Vôňa je manej výrazná. Lahko ovocná, črtá sa v nej broskyň a marhula a biele korenie. V chuti dominuje sladká marhula, ktorá sa strieda s broskyňou (keď som ho vo februári pil z tanku, bolo víno dominantne broskyňové), následne prekrytá kyselinkou. Chuť je výraznejšia, víno je stredne mocné a slušne dlhé. Je harmonické, lahké a má pointu. Dobre sa mi pije. 4,5/5

Katka: Víno úplne svetlé, priehľadné. Nemala som vysoké očakávania, ale ovocná chuť ma očarila. Chutí ako retro oranžový bon par (broskyňový), v závere nachádzam červený pomaranč. Do toho jemná sladkosť žltého melónu. Kyselinky sú akurátne, má zvyškový cukor, je ako dezert za dobrou večerou. Škoda, že manžel nie je doma a nemám s kým zdieľať radosť z tohto vína. 5/5

Po dlhšom čase sme ochutnali víno od Zola Kurucza. Na balkóne nás navštívil jeho minuloročný vavrinec a my sme si s ním ...
15/04/2026

Po dlhšom čase sme ochutnali víno od Zola Kurucza. Na balkóne nás navštívil jeho minuloročný vavrinec a my sme si s ním vychutnávali jar.

ja: Kyselkavý koláčik mi zavoňal v pohári. Ríbezlový s posýpkou. V kludnom pohári s vanilko a keď roztočím tak aj s kúskom maštale. Kyselinky boli prvá vec, ktorú moje zmysli a mozog zaznamenal, za nimi polohrubé taníny a potom sa začali ukazovať ríbezle v plnej svojej paráde, s kakaovým a čerešňovo kompótovým záverom. Stredné telo sa vie prepnúť do peknej dĺžky, kyslosť dáva vínu lahkosť a sviežosť. Úprimný a čistý vavrinec. Radosť. 4,5/5

Katka: Vôňa je dokonalá, bublanina s čiernymi ríbezľami, ale aj maková lokša. Vôňa je taká dobrá až sa bojím okoštovať aby sa to celé neskazilo 🙂 Chuť je ešte trošku zelená, ale je plná ovocia, sú tam černice, arónia, ríbezle. Kyselinky sú vyššie (pre niekoho privysoké) a v závere má makový dojazd. Chuť korešponduje s vôňou a celé to spolu ladí. 4/5

Znovu si sedím na balkóne a píšem o víne sám. Katka včera ochutnala, ale nespísala svoje postrehy, tak ma dnes len popro...
07/04/2026

Znovu si sedím na balkóne a píšem o víne sám. Katka včera ochutnala, ale nespísala svoje postrehy, tak ma dnes len poprosila, aby som ho pochválil. Z pamäte vyberala spomienky a tie absolútne korešpondujú s mojimi. Dokonalé, však? Tak to skúsim zhrnúť.

Petnat zo svätovavrineckého od

Lahkosť je to, čo pre mňa najviac charakterizuje toto víno. Vo vôni aj v chuti broskyňový koláčik, jemne kyselkavý, sladký, obláčikový. Ideálna intenzita bubliniek, pohladenie od kvasníc je minimálne, víno je dlhé, harmonické, čisté. Som velmi spokojný. Myslím, že som našiel kamaráta na leto 🙂 5/5

Address

Bratislava
81102

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Hodnotíme víno - Klub Umelcov posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Establishment

Send a message to Hodnotíme víno - Klub Umelcov:

Share

Category