05/06/2026
Vlašák 2025 od Jána Jéneia vyvolal na balkóne debatu o jeho štruktúre aj charaktere. Milujem tieto plodné letné posedenia.
ja: Do nosa mi prišla výrazná kvetinová vôňa. Tramínová. Sladká a plná prezretého ovocia. Som velmi zvedavý na chuť. Aróma v nej ostala. Voňavé hrozno, dula, žltý melón, ale aj mango a maslová hruška. Ovocie diktuje scenár. Víno pôsobí sladko, kyseliny cítiť menej, ale na jazyku ich registrujem. Je plné a dlhé, a je čisté, hoci trochu kostrbaté. Idem si ešte raz prečítať etiketu, čo za odrodu pijem. Vlašák by som veru netypoval. 3,75/5
Katka: Vôňa je minerálna a výrazná. Chuť zaujímavá. Na začiatku žltý melón a egreš, postupne však prichádzajú do hry minerálne tóny, jazero, sopka. Po prehltnutí sa neviem stotožniť s niektorými chuťami. Mám pocit akoby som pila minerálnu vodu a aj kyselinky mi trochu chýbajú. Ostatné je fajn, ale dnes sme sa skôr s vínom nestretli. 3/5