House of Noah Taproom

House of Noah Taproom After years and tears of street festivals and events, finally we have our home at House of Noah!🫶

Dragi prieteni! Avem un anunț important de făcut!Mulțumim de susținerea și poate chiar nebunia creată de când am deschis...
28/04/2026

Dragi prieteni! Avem un anunț important de făcut!

Mulțumim de susținerea și poate chiar nebunia creată de când am deschis
Am deschis acest local pentru voi, iar asta ați simțit-o .

Familia Bere Noah, se pare că e mult mai mare decât am conștientizat. Însă, mulți dintre voi cei ce ne-ați fost mereu alături pe tot acest parcurs nu ați putut ajunge la noi din cauza lipsei de locuri. Mesele fiind rezervate în majoritatea weekendurilor încă de luni-marți🫣👀🍻

Așadar, am luat o decizie și începând din această săptămână mesele nu mai pot fi rezervate la noi în local. Primul venit, primul servit.

Chiar dacă pe partea financiară vom avea de suferit, ne asumăm pentru a nu ne abate de la drumul pe care am pornit: comunitate, respect și prietenie! Banii sunt doar un mijloc prin care putem continua și crea mai departe nu și scopul.

Lucrăm la o terasă în fața localului care nu știm pe când vom reuși să o amenajăm dar și până atunci vom avea butoaiele unde se va putea sta la o bere. Considerăm că sunt locuri destule.

Sperăm că decizia noastră să fie una bună pentru comunitatea noastră. Sincer am luat această decizie pentru cămeritați toți locuri egale în Casa lui Noah!🫶❤️🍻
Mulțumim din suflet și sperăm să fiți în continuare lângă noi!😍🫶🙏🍻❤️

P.S. în cazul unui eveniment special sau o zi de naștere vă așteptăm să ne contactați pentru a găsi cea mai bună variantă în a asigura locurile și confortul!
Mulțumim din suflet!🙏🫶❤️🍻

Dragi prieteni! Avem un anunț important de făcut!

Mulțumim de susținerea și nebunia creată de când am deschis
Am deschis acest local pentru voi, iar asta ați simțit-o .

Familia Bere Noah, se pare că e mult mai mare decât am conștientizat. Din acest motiv, însă, mulți dintre voi cei ce ne-ați fost mereu alături pe tot acest parcurs nu ați putut ajunge la noi din cauza lipsei de locuri. Mesele fiind rezervate pentru majoritatea weekendurilor încă de luni-marți🫣👀🍻

Așadar, am luat o decizie și începând din această săptămână mesele nu mai pot fi rezervate la noi în local. Primul venit, primul servit.

Chiar dacă pe partea financiară vom avea de suferit, ne asumăm acest lucru pentru a nu ne abate de la drumul pe care am pornit: comunitate, respect și prietenie! Banii sunt doar un mijloc prin care putem continua și crea mai departe, nu și scopul.

Lucrăm la o terasă în fața localului care nu știm pe când vom reuși să o amenajăm dar și până atunci vom avea butoaiele unde se va putea sta la o bere. Considerăm că sunt locuri destule.

Sperăm că decizia noastră să fie una bună pentru comunitatea noastră. Sincer am luat această decizie pentru că meritați toți locuri egale în Casa lui Noah!🫶❤️🍻
Mulțumim din suflet și sperăm să fiți în continuare lângă noi!😍🫶🙏🍻❤️

P.S. în cazul unui eveniment special sau o zi de naștere vă așteptăm să ne contactați pentru a găsi cea mai bună variantă în a asigura locurile și confortul!
Mulțumim din suflet!🙏🫶❤️🍻

E abia marți și toate mesele sunt deja rezervate pentru vineri. Mese disponibile doar pentru joi și sâmbătă !👀🤯🤭🫶Hai să ...
21/04/2026

E abia marți și toate mesele sunt deja rezervate pentru vineri. Mese disponibile doar pentru joi și sâmbătă !👀🤯🤭🫶

Hai să petrecem un nou weekend memorabil!
Jukeboxul nostru dă startul serii în care iese Party, așa că… voi alegeți: o seară liniștită de stat la bere sau un party până târziu!

Ne vedem săptămâna asta începând de joi!🥳

Rezervări(doar whatsapp)- 0757-304.625

🫠🫶🍻
19/04/2026

🫠🫶🍻

Mulțumim frumos pentru seara asta!🫠
Sunteți minunați!🙏🫶😍

Duminică  19 aprilie  gătim celebrul nostru Gulas de Curcan la ceaun. Deschidem taproomul mai repede decât e programul n...
18/04/2026

Duminică 19 aprilie gătim celebrul nostru Gulas de Curcan la ceaun.
Deschidem taproomul mai repede decât e programul nostru obișnuit, deschidem la ora 13:00.

Gulasul estimăm că va fi gata pe la ora 17:00-17:30!!
Duminica se petrece în familie și asta îți propunem și noi: Ia-ți familia, cu copil, cu cățel cu purcel și hai la aer . Noi scoatem băncile și mesele și bem o bere în jurul ceaunului

Îți poți aduce cu tine seturi de scaune și mese pliabile dacă vrei, jocuri și ce crezi tu că te va face să te simți relaxat alături de familie.

Va fi vremea prea frumoasă ca să stai în casă!
Te așteptăm!😍🫶🍻

Detalii sau alte informații:0757-304.625

P.S. Consumul de produse alcoolice altele decât berea de la Taproom-ul nostru, Nu e permis! 🙏🫶🍻

15/04/2026

Mâine se anunță 21°C. Pe la ora 18:00 Tamas va începe să încingă grătarul iar Not You Again-Session IPA de doar 4.7% alcool va începe să curgă în pahare.

Tot mâine lansăm și deliciosul nostru sos pe bază de Poet of Pale Ale - Blood of a Poet - Fermentat în Transilvania! Se va putea cumpăra tot joi!🍻

-Vineri lansăm Angels have Tails 2026
-Sâmbătă lansăm la draft 2 Smoothie Sour noi nouțe: Una cu vișine și una cu Mure, Afine, Vanilie și Cremă de bezele!😍
-Duminică la amiază scoatem băncuțele si mesele la soare și facem cel mai delicios Gulaș de Curcan de casă , câștigător al cupei La Ceaun. Aici poți veni cu toată familia cu mic cu mare!

Vă așteptăm!🥳🫶🍻😍
Rezervări(doar whatsapp):0757-304.625

🔥
15/04/2026

🔥

Joi lansăm la draft la House of Noah
Noah - Not You Again - Session IPA 4.7% alc

Primăvara a revenit. Florile înfloresc, păsările cântă… iar țânțarii? Ei bine, s-au antrenat toată iarna pentru momentul ăsta.

Acest Session IPA este extrem de ușor de băut, livrează note vibrante de citrice și hameiuri tropicale, cu exact atâta amăreală cât să-ți amintească cine e, de fapt, la conducere… (indiciu: nu tu, nu țânțarul, ci berea).

Cu un ABV prietenos, e făcută pentru seri lungi afară, unde o mână ține un pahar rece, iar cealaltă execută manevre avansate de apărare aeriană. Răcoritoare, echilibrată și periculos de “sessionabilă”, nu va opri bâzâitul… dar te va face să-ți pese mult mai puțin.

ANGELS HAVE TAILS 2026
13/04/2026

ANGELS HAVE TAILS 2026

Noah a apărut în ce mai grea perioadă din viața mea și a plecat atunci când începea cea mai frumoasă. Când lucrurile începeau să se liniștească și ajungeam să văd luminița de la capătul tunelului.

Despărțirea de Noah nu a fost una ușoară după mai bine de 10 ani în care am împărțit totul împreună, Noah a fost și cel care a absorbit toate problemele și frustrările generate de perioada grea in care eram.

Când a plecat, am simțit un gol imens. Era partenerul meu cu care am luptat în vremurile cele ma grele. Singurul care îmi cunoștea toate secretele, ofurile si lacrimile când ceilalți vedeau zâmbete și aroganță. Dar, a plecat abia când a simțit că sunt pe mâini bune. Un prieten care există doar în idealuri.

După telefonul primit de la Cluj unde eram anunțat că a plecat, a început un alt capitol din viața mea în care m-am desprins de roțile ajutătoare și a trebuit să găsesc singur echilibrul.

Atunci a fost perioada în care am făcut rețeta pentru o bere dedicată lui: Angels Have Tails. Pe care o brasăm o singură dată pe an în luna februarie iar rețeta se schimbă la fel ca sentimentele care nu rămân la fel niciodată.

Așadar, a sosit vremea să anunțăm lansarea la draft a celei mai triste beri pentru noi…Angels have Tails 2026!

Anul acesta am abuzat de Riwaka, Nectaron, Citra și Mosaic pentru a contura frumos acel 7% alcool. Anul acesta am simțit un gust mai amar decât de obicei, așa că pregătiți-vă pt o variantă cu gust intens de hamei și rășini de hamei

Vineri 17 aprilie va fi disponibil doar la draft și doar la House of Noah , urmând ca mai apoi peste o săptămână să îl lansăm și la doze.

Tot săptămâna aceasta la taproom vom avea un program foarte fain. În cele 4 zile în care suntem deschiși vom avea seară de mici și bere, lansarea la 4 beri noi nouțe(2 IPA și 2 Smoothie Sour)-vineri și sâmbătă, iar dacă vremea ne ajut, duminică facem un mare Gulaș de Curcan de casă( gulas premiat cu locul 1 la un concurs de gulas).

Aveți multe motive să ieșiți din casă începând de joi. Așa că: Odihnă plăcută zilele astea!🤭☺️🤗

Rezervări taproom: 0757-304.625(vă rugăm folosiți doar acest nr pentru rezervări)

Astăzi avem program normal, dar mâine, duminică 12 aprilie, vom fi alături de familiile noastre și vom fi închiși. Săptă...
11/04/2026

Astăzi avem program normal, dar mâine, duminică 12 aprilie, vom fi alături de familiile noastre și vom fi închiși.

Săptămâna viitoare pe final facem nebunie mare pentru că lansăm 2 beri noi. Vă spunem marți despre ce e vorba.

Asadar, astăzi chiar dacă e seara de înviere si nu e așa mare nebunie la noi, vă așteptăm la o bere… înainte sau după înviere!🫶🍻

Mâine, joi 9 aprilie, începând cu ora 17:00 la  lansăm noul lot din Hefeweizen.Malțurile folosite sunt din Germania, iar...
08/04/2026

Mâine, joi 9 aprilie, începând cu ora 17:00 la lansăm noul lot din Hefeweizen.

Malțurile folosite sunt din Germania, iar hameiul folosit este tot un soi german, dar crescut la noi în județul Mureș.

Drojdia, care este actorul principal în acest stil de bere este una autentică de weissbier sau berea albă de grâu, aia de îi ziceți voi NEFILTRATĂ!

În acest stil te poți duce cu aroma dezvoltată de drojdie spre tenta de cuișoare sau spre banane.

Noi am ales a doua variantă! Așadar, dacă îți plac regulile când vine vorba de bere și vrei să încerci o bere Hefeweizen făcută după toate regulile de proveniență, te așteptăm începând de mâine să o încerci! Lejeră în alcool, ușor de băut și cu un iz blând de banane de îți vine să muști din ea!
Ne vedem săptămâna asta după programul:

Joi-17:00-00:00( Lansare Hefeweizen)
Vineri- 17:00-00:00( Toate locurile rezervate)
Sâmbătă-17:00-00:00
❗️Duminică- ÎNCHIS ❗️
Rezervări whatsapp: 0757-304.625

Weekendul acesta lansăm la Taproom un produs mega delicios care merge perfect lângă bere: Costițe de Pui!Te așteptă să l...
03/04/2026

Weekendul acesta lansăm la Taproom un produs mega delicios care merge perfect lângă bere: Costițe de Pui!
Te așteptă să le încerci lângă o Bere NOAH🫠😍

Joi lansăm lotul nou din Take Your Pilsner la meciul Turcia-România care va rula pe ecranul din Taproom, facem grătare m...
24/03/2026

Joi lansăm lotul nou din Take Your Pilsner la meciul Turcia-România care va rula pe ecranul din Taproom, facem grătare maturate în lotul nou de Pilsner și facem mici alături de Big Brother Delivery
Toate locurile din interior sunt ocupate dar, la fel ca data trecută se poate servi un mic, un grătar sau un Pils la mesele de afară!

Vă așteptăm! HAI ROMÂNIA!🍻🇷🇴

Address

Strada Margaretelor Nr. 17
Targu-Mures
540286

Opening Hours

Thursday 17:00 - 00:00
Friday 17:00 - 00:00
Saturday 17:00 - 00:00
Sunday 17:00 - 00:00

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when House of Noah Taproom posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share

Category