11/09/2025
Ajánló🎭
🤗 Nagyváradon, szeptember 17-én, szerdán 18 órától a Léda Házban kerül sor Szilágyi Enikő, Ez már feltámadás című önalló estjére. A művésznő Jászai-díjas, érdemes művész, a nyolcvanas évek erdélyi színjátszásának egyik legnagyobb sztárja, 17 mozifilmben játszott jelentős szerepet, 1993 és 1997 között, rövid megszakítással tagja volt a debreceni Csokonai Színház társulatának, majd francia sanzonestjét mai napig nagy sikerrel játssza Párizsban. 2017-ben a Francia Köztársaság Kulturális Minisztériuma „Művészet és Irodalom Lovagrend” kitüntetésben részesítette. Jelenleg a Budapesti Operettszínház tagja.
❤️ Ady Endre, Kós Károly, Márai Sándor, Farkas Árpád, Karinthy Frigyes és mások írásai szólalnak meg. Szilágyi Enikő így vallott előadóestjéről: „Ez rekviem, felkiáltójel és örömóda egyben. Rekviem a halottjainkért, felkiáltójel a tévedéseinkért és örömóda, hogy vagyunk.”
🌷"Tehet-e többet a művész, mint a kor pulzusán tartani a kezét? Ki nem vonhatjuk magunkat a közeg alól, amiben lélegzünk. Szilágyi Enikő legyőzi önmagát. Érzékeny, nagybetűs művész, aki meg tud feledkezni arról, hogy az. Hála Istennek.” Nászta Katalin a művésznő pályatársa mondta ezeket a szavakat az előadásról.
✅Az előadás után sikeres életpályájáról beszélgetnek a művésznővel, majd a Parlando című könyvét és A kolozsvári sétatér című hangoskönyvét dedikálja.
‼️ A belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött! A Sas Palotában az RMDSZ irodában és a Léda Házban lehet meghívókat igényelni.
🙏 Mindenkit szeretettel várunk!