21/04/2026
Polecamy Waszej uwadze.
Z dumą informujemy, że w dniu dzisiejszym została złożona w Starostwie Powiatowym w Poznaniu petycja dotycząca utworzenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gminie Rokietnica.
Liczymy na to, że władze Starostwa dostrzegą skalę problemu i podejdą do własnego zadania z empatią oraz odpowiedzialnością – jako ludzie, nie tylko urzędnicy.
Z badań przeprowadzonych w Tarnowie Podgórnym wśród 1 236 uczniów wynika, że aż 74 młodych ludzi zadeklarowało chęci do próby samobójczej. Badania obejmowały uczniów klas 7–8 szkół podstawowych oraz szkół średnich. To dane, które nie pozostawiają wątpliwości – potrzebna jest pilna, realna pomoc i wsparcie dla naszej młodzieży.
W samej Rokietnicy do szkoły podstawowej uczęszcza ponad 1 600 uczniów – to największa szkoła w Wielkopolsce. Na terenie naszej gminy funkcjonują także inne szkoły podstawowe (Cerekwica, Mrowino, Napachanie) oraz przedszkola. Brak Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w tak dużej i rozwijającej się gminie jest sytuacją niedopuszczalną.
Jesteśmy jedną z zaledwie pięciu gmin w powiecie poznańskim, w których taka poradnia wciąż nie istnieje.
Mamy nadzieję, że tym razem władze Starostwa Powiatowego w Poznaniu oraz Gminy Rokietnica dojdą do porozumienia, a długo wyczekiwana Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna wreszcie powstanie.
Dla dobra dzieci, młodzieży i całej naszej społeczności.
Izabela Tomala
Przewodnicząca Rady Rodziców
Szkoły Podstawowej w Rokietnicy
Adam Michta
Z-ca Przewodniczącej
Rady Gminy Rokietnica