Warsztat Terapii Zajęciowej Górki Kwidzyn

Warsztat Terapii Zajęciowej Górki Kwidzyn Uczestnikami warsztatu są osoby niepełnosprawne posiadające znaczny lub umiarkowany stopień nie

Z czterema medalami wrócili uczestnicy naszego Warsztatu ze Spartakiady Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się w Łasin...
15/06/2026

Z czterema medalami wrócili uczestnicy naszego Warsztatu ze Spartakiady Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się w Łasinie w województwie kujawsko-pomorskim.
Mateusz Ditrichkeit zdobył złoty medal w rzucie lotkami. Przemysław Rutkowski zajął drugie miejsce i otrzymał srebrny medal w strzelaniu z wiatrówki. Srebro w pchnięciu kulą trafiło do Grzegorza Gałkowskiego, a Łukasz Hartman zdobył medal brązowy w bocce. Sławomir Dytrych też pokazał się świetnie i był czwarty w skoku w dal z miejsca. To bardzo dobry wynik. Nasz zespół wspierały panie Wanda Wierucka i Anna Osial. Były opiekunkami grupy i pomagały podczas wszystkich sportowych wyzwań i starały się, by każdy miał wsparcie i dobre słowo.
Organizatorem spartakiady, która odbyła się już po raz szósty, jest Fundacja „Ochrona Zdrowia i Rehabilitacja Niepełnosprawnych” w Łasinie. W wydarzeniu uczestniczyło jedenaście warsztatów terapii zajęciowej oraz środowiskowych domów samopomocy.
Celem spartakiady jest aktywizacja osób z niepełnosprawnościami, popularyzacja aktywnego wypoczynku, rozwijanie sprawności fizycznej oraz promowanie ruchu jako ważnego elementu zdrowia i dobrego samopoczucia.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałych wyników, sportowej postawy i godnego reprezentowania naszego Warsztatu!

13/06/2026

Kilka krótkich nagrań nie jest w stanie oddać wszystkiego, co działo się podczas występu Magdaleny Bukowskiej na koncercie „Muzyka łączy pokolenia”, ale doskonale pokazują jej niezwykłą energię i talent.

Magda, laureatka wielu festiwali wojewódzkich i krajowych, od lat rozwija swoją muzyczną pasję. Gra na organach, nagrywa covery, tworzy własne podkłady muzyczne i prowadzi kanał w serwisie YouTube. Podczas naszego koncertu zachwyciła publiczność nie tylko pięknym głosem, ale także naturalnością, charyzmą i radością, którą dzieliła się ze wszystkimi obecnymi.

Jej występ porwał publiczność do wspólnej zabawy, a uśmiechy i brawa były najlepszym dowodem na to, jak wyjątkowe emocje potrafi przekazać poprzez muzykę.

Dziękujemy Magdzie za obecność, ogromne serce do muzyki i stworzenie niezapomnianej atmosfery. Dziękujemy również Zespołowi Wokalnemu „Impuls” za udział w koncercie i wspólne tworzenie wydarzenia, które pokazało, że muzyka naprawdę łączy pokolenia.

Za nami wyjątkowy koncert „Muzyka łączy pokolenia”, który odbył się w ramach wydarzenia „Letnie granie na polanie” w par...
13/06/2026

Za nami wyjątkowy koncert „Muzyka łączy pokolenia”, który odbył się w ramach wydarzenia „Letnie granie na polanie” w parku otaczającym nasz zabytkowy dworek w Górkach.
Przed publicznością wystąpili:zespół muzyczny naszego Warsztatu działający w ramach pracowni artystycznej, zespół Wokalny „Impuls” z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Kwidzynie, wokalistka Magdalena Bukowska. Artyści stworzyli niezwykłą atmosferę, udowadniając, że muzyka rzeczywiście łączy pokolenia.
Wśród gości znaleźli się przedstawiciele Powiatowej Rady Seniorów oraz osoby działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami z niemieckiego powiatu Osterholz. Wizyta była związana z obchodami 20-lecia współpracy partnerskiej pomiędzy powiatem kwidzyńskim i powiatem Osterholz. Razem z uczestnikami koncertu bawili się Harry Schnakenberg, przewodniczący Powiatowej Rady Seniorów w powiecie Osterholz, Gerda Urbrock, wieloletnia przewodnicząca Powiatowej Rady Seniorów, a także Kate Baumann i Tanja Erichs.
W wydarzeniu uczestniczyli również Sebastian Kasztelan, burmistrz Kwidzyna, Justyna Górska, wiceburmistrz Kwidzyna do spraw społecznych, Katarzyna Bednarek, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kwidzyńskiego, Krzysztof Michalski, zastępca wójta gminy Kwidzyn, Krystyna Chodara, kierownik Działu Opiekuńczo-Terapeutycznego Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie, a także seniorzy ze Stowarzyszenia Seniorzy 50+ z Ewą Stec, prezes stowarzyszenia.Gości powitała Anna Kowalska, kierownik Warsztatu. Przed koncertem Kazimierz Gorlewicz, prezes Fundacji „Misericordia”, oraz Bogdan Muchowski, wiceprzewodniczący Rady Fundacji „Misericordia”, opowiedzieli gościom z Niemiec o działalności fundacji oraz historii dworku w Górkach, jego odbudowie i adaptacji na potrzeby Warsztatu.Koncert został zorganizowany przez Fundację „Misericordia” i był częścią projektu dofinansowanego z budżetu powiatu kwidzyńskiego, dotyczącego działań w zakresie integracji oraz rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami. Projekt obejmuje także planowany na wrzesień Integracyjny Przegląd Piosenki Religijnej Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za obecność, życzliwość i wspólnie spędzony czas. Dziękujemy także wykonawcom – Zespołowi Wokalnemu „Impuls”, Magdalenie Bukowskiej oraz zespołowi muzycznemu naszego Warsztatu – za wspaniałe występy, które dostarczyły wielu wzruszeń i niezapomnianych muzycznych przeżyć.

Szczególne podziękowania kierujemy do Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Kwidzynie za wsparcie organizacji koncertu.

Fundacja „Misericordia”, prowadząca Warsztat Terapii Zajęciowej w Górkach, zaprasza na wyjątkowy koncert „Muzyka łączy p...
09/06/2026

Fundacja „Misericordia”, prowadząca Warsztat Terapii Zajęciowej w Górkach, zaprasza na wyjątkowy koncert „Muzyka łączy pokolenia”, który odbędzie się 12 czerwca o godz. 9.00 przy zabytkowym dworku w Górkach.
Na scenie wystąpi Zespół Wokalny „Impuls”, laureat I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym „Młody Artysta – Edycja 4”, a także Magdalena Bukowska – laureatka wielu festiwali wojewódzkich i krajowych. Artystka gra na organach, nagrywa covery, tworzy własne podkłady muzyczne oraz prowadzi kanał w serwisie YouTube.

Przed publicznością zaprezentuje się również zespół muzyczny Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach działający w ramach pracowni artystycznej. Zespół ma na swoim koncie liczne występy i koncerty. W 2010 roku nagrał płytę z kolędami, a w 2023 roku utwór „Nasze miejsce”, przygotowany z okazji 30-lecia Warsztatu.
Koncert jest częścią projektu dofinansowanego z budżetu Powiatu Kwidzyńskiego, którego celem jest wspieranie działań na rzecz integracji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami. Projekt obejmuje dwa wydarzenia – czerwcowy koncert „Muzyka łączy pokolenia” oraz V Integracyjny Przegląd Piosenki Religijnej Warsztatów Terapii Zajęciowej, który odbędzie się we wrześniu.
Organizację wydarzenia wsparł Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Kwidzynie.

W ramach treningu ekonomicznego pracownia artystyczna WTZ wybrała się na dwudniową wycieczkę do Bydgoszczy. Plan był nas...
06/06/2026

W ramach treningu ekonomicznego pracownia artystyczna WTZ wybrała się na dwudniową wycieczkę do Bydgoszczy. Plan był następujący: warsztaty w Muzeum Mydła i Brudu, spacer po Wyspie Młyńskiej oraz dzielnicy muzycznej, rejs statkiem, nocleg w pięknym apartamencie, eleganckie śniadanie w Hotelu pod Orłem, zwiedzanie Filharmonii Pomorskiej, spotkanie w prywatnej pracowni lutniczej, odwiedziny w dużym sklepie muzycznym. I wiecie co? Wszystko udało się znakomicie. Warto było długo oszczędzać i starannie planować!

Choć uczestnikami  Warsztatu są osoby dorosłe, nie przeszkodziło to w zorganizowaniu pełnego radości spotkania nawiązują...
03/06/2026

Choć uczestnikami Warsztatu są osoby dorosłe, nie przeszkodziło to w zorganizowaniu pełnego radości spotkania nawiązującego do Dnia Dziecka.
W parku otaczającym nasz zabytkowy dworek odbyło się ognisko, podczas którego nie zabrakło pieczonych kiełbasek, wspólnych rozmów i dobrej zabawy. Spotkanie było doskonałą okazją do odpoczynku od codziennych zajęć i spędzenia czasu w miłej atmosferze.
Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki życzliwości Barbary Brzeskiej-Żymalskiej, założycielki i dyrektor spółki Energo-Remont, której siedziba sąsiaduje z naszym Warsztatem. Pani Barbara nie tylko zaproponowała organizację ogniska, ale także zasponsorowała zakup wszystkich produktów niezbędnych do jego przygotowania.
W spotkaniu uczestniczyła również Agnieszka Żymalska, zastępca dyrektora firmy Energo-Remont.
Serdecznie dziękujemy Barbarze Brzeskiej-Żymalskiej oraz Agnieszce Żymalskiej za obecność, życzliwość i wsparcie, dzięki którym mogliśmy wspólnie spędzić tak wyjątkowy dzień.

Uczestnicy naszego Warsztatu wzięli udział w Żuławskiej Olimpiadzie Osób z Niepełnosprawnościami, która odbyła się w Now...
01/06/2026

Uczestnicy naszego Warsztatu wzięli udział w Żuławskiej Olimpiadzie Osób z Niepełnosprawnościami, która odbyła się w Nowym Dworze Gdańskim. Było to pierwsze takie wydarzenie w województwie pomorskim, zorganizowane przez Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Sprawni Inaczej”.
Reprezentacją zawodników z powiatu kwidzyńskiego opiekowali się Wanda Wierucka oraz Łukasz Olszewski. Uroczystym rozpoczęciem Olimpiady było zapalenie olimpijskiego znicza.
Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach drużynowych oraz sześciu konkurencjach indywidualnych. W sportowych zmaganiach uczestniczyło ponad 400 zawodników z całego Pomorza, a nad sprawnym przebiegiem wydarzenia czuwało ponad 60 wolontariuszy.
Niepełnosprawnym sportowcom kibicowali m.in. Anna Olkowska-Jacyno, wicewojewoda pomorska, oraz Dariusz Majorek, dyrektor Pomorskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pan Dariusz znalazł również czas, aby porozmawiać z reprezentacją naszego Warsztatu i zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie.
Oprócz zmagań sportowych uczestnicy mogli obejrzeć występy lokalnych artystów, pokazy przygotowane przez Ochotniczą Straż Pożarną oraz skorzystać z konsultacji zdrowotnych.
Podczas Olimpiady prowadzona była także akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Do grona potencjalnych dawców dołączył m.in. Łukasz Olszewski, dając piękny przykład zaangażowania i pomocy innym.
Wydarzenie odbyło się na Miejskich Obiektach Sportowych LKS i zostało objęte honorowym patronatem Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego, Beaty Rutkiewicz, wojewody pomorskiej, Barbary Ogrodowskiej, starosty powiatu nowodworskiego, oraz Jacka Michalskiego, burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które połączyło sport, integrację, zdrowie i wspólną zabawę.

Reprezentacja naszego Warsztatu wzięła udział w XXI Unijnym Biegu Osób Niepełnosprawnych, który odbył się na stadionie m...
27/05/2026

Reprezentacja naszego Warsztatu wzięła udział w XXI Unijnym Biegu Osób Niepełnosprawnych, który odbył się na stadionie miejskim w Kwidzyn. Wydarzenie towarzyszyło XXIII edycji Unijnego Ogólnopolskiego Biegu organizowanego przez Kwidzyński Klub Lekkoatletyczny „Rodło”.
Nasi uczestnicy z powodzeniem rywalizowali na dystansie 500 metrów. W kategorii wózków ręcznych drugie miejsce zajął Paweł Majewski. W biegu kobiet powyżej 18 lat trzecie miejsce zdobyła Julia Pajtel, a w biegu mężczyzn powyżej 18 roku życia na trzecim stopniu podium stanął Łukasz Hartman.
Podczas zawodów odbyło się również losowanie nagród. Jedna z nich trafiła do Arkadiusza Wąsik.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspaniałe sportowe emocje.

Drużyna z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Iławie, prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnospraw...
21/05/2026

Drużyna z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Iławie, prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Iławie, zwyciężyła podczas Międzywarsztatowych Integracyjnych Spławikowych Zawodów Wędkarskich, które odbyły się na terenie parku przy naszym zabytkowym dworku w Górkach. W rywalizacji wędkarskiej uczestniczyły warsztaty z powiatów sztumskiego, iławskiego i kwidzyńskiego.
Zawodników powitała Anna Kowalska, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach, natomiast sędzią głównym zawodów był Łukasz Olszewski. Rywalizacja polegała na złowieniu jak największej liczby ryb w ciągu dwóch godzin. W przypadku uzyskania takiej samej liczby ryb o końcowej klasyfikacji decydowała ich wielkość.
Po podliczeniu wyników pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja Warsztatu Terapii Zajęciowej w Iławie. Drugie miejsce zajęła drużyna Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ryjewie, a trzecie miejsce wywalczyli uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Koniecwałdzie. Gospodarze z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach zakończyli zawody na czwartym miejscu.
Drużyny otrzymały dyplomy oraz upominki, które wręczył Kazimierz Gorlewicz, prezes Fundacji „Misericordia”. Tradycyjnie wszystkie złowione ryby po zakończeniu zawodów wróciły do wody.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników za sportową rywalizację, wspaniałą atmosferę, zaangażowanie oraz wspólnie spędzony czas!

Nasi uczestnicy odwiedzili dziś Klub Seniora „Lawendowy Zakątek” w Morawach w gminie Gardeja.Spotkanie odbyło się w rama...
19/05/2026

Nasi uczestnicy odwiedzili dziś Klub Seniora „Lawendowy Zakątek” w Morawach w gminie Gardeja.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu zespołu Powiślanki „Poznajmy się bliżej”. Powiślanki przygotowały dla uczestników wyjątkowy występ, który stworzył bardzo miłą atmosferę.
W wydarzeniu uczestniczyła również Anna Kowalska, kierownik naszego Warsztatu.
Na spotkanie w ramach cyklu „Poznajmy się bliżej” zaproszono funkcjonariuszkę policji, leśnika oraz rolnika. Była to okazja do ciekawych rozmów i wspólnego spędzenia czasu.
Dziękujemy za zaproszenie i serdeczne przyjęcie.

Adres

Górki 4
Kwidzyn
82-500

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 07:00 - 15:00
Wtorek 07:00 - 15:00
Środa 07:00 - 15:00
Czwartek 07:00 - 15:00
Piątek 07:00 - 15:00

Telefon

(55) 2793564

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Warsztat Terapii Zajęciowej Górki Kwidzyn umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Warsztat Terapii Zajęciowej Górki Kwidzyn:

Udostępnij