15/06/2026
Z czterema medalami wrócili uczestnicy naszego Warsztatu ze Spartakiady Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się w Łasinie w województwie kujawsko-pomorskim.
Mateusz Ditrichkeit zdobył złoty medal w rzucie lotkami. Przemysław Rutkowski zajął drugie miejsce i otrzymał srebrny medal w strzelaniu z wiatrówki. Srebro w pchnięciu kulą trafiło do Grzegorza Gałkowskiego, a Łukasz Hartman zdobył medal brązowy w bocce. Sławomir Dytrych też pokazał się świetnie i był czwarty w skoku w dal z miejsca. To bardzo dobry wynik. Nasz zespół wspierały panie Wanda Wierucka i Anna Osial. Były opiekunkami grupy i pomagały podczas wszystkich sportowych wyzwań i starały się, by każdy miał wsparcie i dobre słowo.
Organizatorem spartakiady, która odbyła się już po raz szósty, jest Fundacja „Ochrona Zdrowia i Rehabilitacja Niepełnosprawnych” w Łasinie. W wydarzeniu uczestniczyło jedenaście warsztatów terapii zajęciowej oraz środowiskowych domów samopomocy.
Celem spartakiady jest aktywizacja osób z niepełnosprawnościami, popularyzacja aktywnego wypoczynku, rozwijanie sprawności fizycznej oraz promowanie ruchu jako ważnego elementu zdrowia i dobrego samopoczucia.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałych wyników, sportowej postawy i godnego reprezentowania naszego Warsztatu!