Idea jest prosta: w każdy poniedziałek czekamy na Was w kawiarni "Albo Tak" i chcemy Wam zaproponować różne filmy do obejrzenia. Bez wielkich blockbusterów i telewizyjnych hitów (chyba, że w określonym kontekście); bez egzystencjalnych dłużyzn i transgresyjnych obrazków. Celujemy w środek: w filmy ciekawe, czasem popularne, czasem mniej; w te oglądane z sentymentem i w te, w które (subiektywnie) u
ważamy, że wbiją Was w siedzenia. Każdy miesiąc to inny blok tematyczny - a tych mamy wiele: od baśni naszego dzieciństwa, przez japońskie animacje i wizje szatana w kinie popularnym; na Kinie Nowej Przygody i klasycznych horrorach kończąc. Jeśli będziecie mieli pomysły na własne bloki - podzielcie się z nami a my wbijemy taki blok w nasze harmonogramy :-)
A wszystko to odbywa się w klimatycznej kawiarni "Albo Tak", ulokowanej nad księgarnią ezoteryczną, w sercu Krakowa, na Małym Rynku 4. Miejsca jest dużo, ludzie - weseli, piwo - niedrogie, atmosfera - boska! :-)
Do zobaczenia! :-)
Szewczyk&Wróblewski