11/02/2023
W gościnnych murach Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbyła się uroczystość wręczenia statuetek i nagród w ramach II edycji Konkursu dziennikarskiego im. redaktor Joanny Bar.
Organizatorem konkursu była Fundacja Rozwoju Aktywności Społecznej im. ks. Kazimierza Znamirowskiego, a jego patronem jest zmarła 6 lat temu redaktor Joanna Bar, prezes Częstochowskiego Stowarzyszenia Region, redaktor naczelna miesięcznika „Puls Regionu”, przed laty dziennikarka „Gazety Częstochowskiej” i „Kulisów Regionu”, animatorka licznych inicjatyw społecznych, edukacyjnych i kulturalnych, osoba przez lata zaangażowana w promocję lokalnych przedsięwzięć podejmowanych przez stowarzyszenia, ochotnicze straże pożarne i grupy pasjonatów z regionu częstochowskiego.
Decyzją Jury konkursu w składzie Anna Kępa, prezes Fundacji Rozwoju Aktywności Społecznej im. ks. Kazimierza Znamirowskiego, Renata Kluczna, redaktor naczelna Tygodnika Regionalnego 7 dni oraz Urszula Giżyńska, redaktor naczelna Tygodnika Regionalnego Gazeta Częstochowska przyznano następujące nagrody:
Nagroda Grand Prix Pana dla Andrzeja Siwińskiego, wieloletniego propagatora turystyki rowerowej, autora licznych publikacji o tematyce regionalnej i historycznej, autora bloga http://www.rower.czest.org/
Pierwsze miejsce ex aequo dla Witolda Błaszczyka, redaktora naczelnego czasopisma Nowiny z Gminy Dąbrowa Zielona oraz Krzysztofa Walaszczyka, dziennikarza, reżysera i scenarzysty filmów dokumentalnych poświęconych historii regionu częstochowskiego, w tym prezentowanego podczas wydarzenia dokumentu pt. Czas Jaguara – bitwa o Polskę.
Drugie miejsce dla Huberta Pietrzaka, dziennikarza Częstochowskiego Alarmu Smogowego
Trzecie miejsce dla Przemysława Pindora, dziennikarza sportowego Gazety Częstochowskiej.
Raz jeszcze składamy serdeczne słowa gratulacji dla laureatów konkursu.