Osoba mieszkająca w MS jest w stanie znaleźć nieźle płatną pracę i odpowiednie mieszkanie w jego obrębie, jest w stanie załatwić sprawy urzędowe przy jednej wizycie w danej instytucji dostając się do niej czystą komunikacją miejską za nieduże pieniądze. Osoba mieszkająca w Mieście Sukcesu jest w stanie rozwijać się oraz kształcić swoje dzieci na miejscu w placówkach oświatowych świadczących usługi
na wysokim poziomie. Obywatel Miasta Sukcesu bez konieczności wyjazdu jest w stanie spędzić czas wolny na rozbudowanych i atrakcyjnych placach zabaw ze swoimi dziećmi czy też z przyjaciółmi podziwiać umiejętności zawodników lokalnych drużyn sportowych na odpowiednio przygotowanych obiektach. Bardzo często odwiedzam miasta, które dzięki wykorzystaniu swojego potencjału gospodarczego pod względem rozwoju znacznie nam "odjechały": Żory i Rybnik. W tych miastach co roku na potęgę przybywa hal produkcyjnych i fabryk w tamtejszych strefach ekonomicznych co w niesamowity sposób napędza rozkwit niemal każdej dziedziny życia mieszkańców. Ktoś powie, że w Jastrzębiu się nie da bo szkody górnicze, bo nie ma stref gospodarczych a tak w ogóle to wszystko tu jest nie tak. Co do stref gospodarczych to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby powiększały się te obecne i powstawały kolejne. Moim zdaniem najlepsze miejsce na kolejną strefę ekonomiczną to tereny znajdujące się przy Drodze Południowej. Jej położenie gwarantuje potencjalnym inwestorom dostanie się w 10 minut czy to na autostradzie A1 czy to na drodze krajowej 81 (Wiślanka). Jeśli chodzi natomiast o szkody górnicze to proszę o nie zapytać inwestorów i właścicieli hal produkcyjnych i biurowców w miastach takich jak Katowice, Gliwice czy też Chorzów, gdzie mimo dużo większych szkód górniczych te hale czy biurowce dalej stoją i przynoszą gigantyczne zyski! Nasze miasto posiada również niesamowicie zdolną młodzież, która na poziomie szkół średnich wygrywa konkursy naukowe nie tylko w Polsce. Mamy utalentowanych młodych sportowców, mamy podróżników, tancerzy, modelki, aktorów, mamy przedsiębiorców, którzy robią kariery na całym świecie. Niestety po skończeniu owej średniej szkoły nasze miasto niczym zła macocha wygania swoje talenty, które już nigdy do niej nie wrócą, zamiast miotły używając brak możliwości rozwoju. Wykorzystując wszystkie nasze atuty jesteśmy w stanie zbudować miasto atrakcyjne gospodarczo, dobrze zarządzane, przyjazne ludziom i pełne miejsc do aktywnego spędzania czasu. Wszystkich chętnych do tworzenia Miasta Sukcesu zapraszam do współpracy. Każdy chętny i kreatywny jastrzębianin będzie mógł tutaj prowadzić swój osobisty blog poświęcony sprawom rozwoju Jastrzębia. Kolejnym krokiem ma być założenie stowarzyszenia (update: stowarzyszenie zarejestrowane! :) ), które konkretne cele rozwoju miasta wprowadzi w czyn. Odpowiem z chęcią na każde Twoje pytanie. Pisz do mnie na kontakt @ miastosukcesu.pl
ZACZYNAMY!
-Jakub Gruszka