21/05/2023
Dziś zaczyna się Tydzień Laudato Si', w tym roku pod hasłem: Nadzieja dla Ziemi, nadzieja dla ludzkości 🌍🙏🏻 Ta coroczna inicjatywa upamiętnia publikację encykliki Papieża Franciszka i jest zaproszeniem dla wszystkich katolików do jeszcze większej troski o Stworzenie. Tydzień Laudato si' jest objęty patronatem Konferencja Episkopatu Polski.
W ramach Tygodnia Laudato si' zapraszamy, by zadbać o piękno przydrożnych miejsc modlitwy i przyrodę wokół nich. Spotkać się przy kapliczce, krzyżu czy figurce i odprawić wspólną modlitwę z lekturą fragmentu encykliki. Zwieńczeniem tych starań może być udział w Konkurs: Przydrożne kapliczki znakiem wiary pokoleń, do czego również serdecznie zachęcamy.
Więcej informacji na stronie internetowej: www.zieloneparafie.pl/kapliczki oraz na plakacie.
Laudato si'! 🌿