Piwnica Artystyczna pod św. Mikołajem

Piwnica Artystyczna pod św. Mikołajem Kawiarnia - Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
rezerwacje:
76 8526116 / 601429978
właściciel : Zbigniew Rybka Kawiarnia Piwnica Artystyczna pod św. Mikołaja.

Mikołajem rozpoczęła swoją działalność 26 czerwca 2014 r. Piwnica jest wyjątkowa. Jedyna w całości odrestaurowana na głogowskim starym rynku. Znajduje się w sąsiedztwie ruiny Kościoła św. Stara cegła i kamień tworzą niepowtarzalny klimat. Pikanterii dodaje fakt, że część cegieł i kamieni z wyraźnymi śladami opalenia od ognia pochodzi z Kościoła św. Kawiarnia i Piwnica Artystyczna. Te dwa człony na

zwy są istotne i oddają profil działalności naszego przedsięwzięcia. Kawiarnia czynna jest od godziny 14.00. Kusi doskonałą kawą, herbatą, ciastem własnego wypieku, świetnymi sokami naturalnymi, lodami, piwem czeskim i z polskich browarów lokalnych, winem o zaskakujących smakach i pochodzeniu, okowitami, wódkami regionalnymi … Piwnica Artystyczna czyli koncerty, spektakle teatralne, spotkania literackie, działania plastyczne … To miejsce dla tych wszystkich, którzy są twórczy, chcą realizować swoje kreatywne pomysły i konfrontować je z innymi. Temu wszystkiemu towarzyszy nasz zespół, uśmiechnięty, twórczy i do Waszej dyspozycji. Zapraszamy!

Zanurzmy się w magię dźwiękuZapraszam na sesję dźwiękowo – muzyczną z wykorzystaniem gongów i mis himalajskich, którym t...
06/11/2018

Zanurzmy się w magię dźwięku

Zapraszam na sesję dźwiękowo – muzyczną z wykorzystaniem gongów i mis himalajskich, którym towarzyszyć będą ponadto takie instrumenty jak: bęben oceaniczny, kij deszczowy, sansula, kalimba, tank drum, grzechotki, dzwoneczki, tingsza. Sesja ma właściwości terapeutyczne – wibracje dźwiękowe gongów i mis uwalniają od stresu, uspokajają,
odblokowują przepływ energii w ciele.
Gra na instrumentach i sesję prowadzi Magdalena Pytkowska

„Odnawialnia dla duszy i ciała” Głogów ul. Balwierska 43
15.XI. godz. 19.00. cena wstępu: 25 zł / szczegółowe informacje i rezerwacja biletów [email protected]; 605 578 893.. Ilość miejsc ograniczona/
/Proszę o przybycie na kwadrans przed sesją, ubrać się wygodnie/

Magdalena Pytkowska o sobie:
„Jestem…. No właśnie :( Kim jestem… Na dziś czuję, że docieranie do sedna to przygoda na całe życie. Być może nie jedno. ).
A żyjąc w tym życiu odkrywam, eksploruję, doświadczam, tańczę, śpiewam, gram, zmieniam się, uczę poprzez relacje, joguję, gotuję, i wiele innych zwyczajnych rzeczy robię na co dzień. Na ten moment na mojej drodze zajmuję się towarzyszeniem ludziom w pokonywaniu barier na drodze ich wzrastania, poprzez psychoterapię tańcem i ruchem, oraz wykorzystanie mocy wibracji i dźwięków. Uczyłam się i doświadczałam również terapii Gestalt. Uczestniczyłam w wielu warsztatach i szkoleniach z obszarów pracy z ciałem, ruchem, głosem, twórczą ekspresją emocji. W obszarze moich aktywności jest praca terapeutyczna, indywidualna i grupowa, organizuję i prowadzę również warsztaty rozwojowe oraz kręgi kobiet. W kontakcie z drugim człowiekiem kieruję się holistycznym ujęciem człowieka, jako Istoty fizycznej, emocjonalnej oraz duchowej. Uwielbiam naturę, wieś, kocham być blisko ziemi, drzew, w lesie. Z zaciekawieniem obserwuję życie, wciąż ucząc się uważnie w nim uczestniczyć, słyszeć, widzieć, być obecną, doświadczać chwilę po chwili, czując, przeżywając, prawdziwie.
Odkąd moja Dusza obudziła się do śpiewu, kreacji muzyki i tańca, już nie chce przestać, to mnie niesie w świat i w życie.”

Kochani wiem, że czasami zagladacie na tą stronę. Do Waszej wiadomości: 20 maja o godz.20.00. organizujemy drugi koncert...
27/04/2018

Kochani wiem, że czasami zagladacie na tą stronę. Do Waszej wiadomości: 20 maja o godz.20.00. organizujemy drugi koncert w ruinach Kościoła św. Mikołaja. Wyjątkowe miejsce i świetni muzycy. Bilety do nabycia w MOK Głogów - 30 zł i 20 zł (ulgowe). Do zobaczenia.

Świetna dawka jazzu na najwyższym poziomie już niedługo w Legnicy!
27/02/2018

Świetna dawka jazzu na najwyższym poziomie już niedługo w Legnicy!

Usiądźcie...! Z przyjemnością informujemy, że gościć niebawem będziemy Artystów najwyższego światowego formatu - w Akademii Rycerskiej zagra sam Mistrz - Tomasz Stanko i jego New York Quartet 😍 😍 😍

Koncert odbędzie się 7 kwietnia o godz. 19.00. Bilety będą dostępne już w przyszłym tygodniu w kasie LCK i Galerii Satyrykon :)
Po szczegóły sięgajcie tutaj: http://lck.art.pl/index.php?glowna=szczegoly_kalendarium&nr_kalendarium=1313

Mimo, że Piwnica Artystyczna przeszła do historii, nadal staramy się, aby w naszym mieście odbywały się wyjątkowe koncer...
12/05/2017

Mimo, że Piwnica Artystyczna przeszła do historii, nadal staramy się, aby w naszym mieście odbywały się wyjątkowe koncerty.
Już 11. czerwca w ruinach Kościoła św. Mikołaja (tak, w środku!:)) będzie miało miejsce niesamowite wydarzenie:
koncert wybitnego saksofonisty Adama Pierończyka i światowej sławy kontrabasisty Miroslava Vitousa.

Bilety dostępne już w Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie

Przygotowania dobiegają końca!Jeszcze chwila i te drzwi zostaną otwarte :)
19/02/2017

Przygotowania dobiegają końca!
Jeszcze chwila i te drzwi zostaną otwarte :)

Piwnica Artystyczna przeszła do historii jako miejsce pełne niecodziennego klimatu i magii…Nie możemy zmarnować tej dobr...
10/12/2016

Piwnica Artystyczna przeszła do historii jako miejsce pełne niecodziennego klimatu i magii…
Nie możemy zmarnować tej dobrej energii.
Już niebawem w tym miejscu COŚ NOWEGO SPECJALNE DLA WAS!
Coś dla duszy i ciała… Więcej informacji wkrótce :)

Kochani tak to było, tak zaczynaliśmy w ten weekend kończymy... jednocześnie za chwilę zaczniemy coś nowego... Dziękuję ...
25/11/2016

Kochani tak to było, tak zaczynaliśmy w ten weekend kończymy... jednocześnie za chwilę zaczniemy coś nowego... Dziękuję Wam za Was i zapraszam, to nie stypa, to bal!!!

Kochani, zaczynamy PRZEDOSTATNI weekend w Piwnicy! Dzisiaj specjalnie dla Was przygotowujemy promocyjne drinki z Żubrówk...
18/11/2016

Kochani, zaczynamy PRZEDOSTATNI weekend w Piwnicy!
Dzisiaj specjalnie dla Was przygotowujemy promocyjne drinki z Żubrówką oraz niezapomniany Aperol Spritz 🍹🍹
Dla tych wszystkich, którzy jesienią marzną: aromatyczne, rozgrzewające grzańce! 🍵
A dla piwnych koneserów: Alebrowar, Doctor Brew i Pinta 🍺🍺
Jeśli lubicie być z nami tak bardzo jak my z Wami, czekamy! 😊😊

Nie żyje Leonard Cohen!!!Dzisiaj muzyka tego artysty będzie królować w Piwnicy. Jesteśmy dla Was od godziny 16.00. Zapra...
11/11/2016

Nie żyje Leonard Cohen!!!
Dzisiaj muzyka tego artysty będzie królować w Piwnicy. Jesteśmy dla Was od godziny 16.00. Zapraszam!!!

Kochani po wczorajszym obfitym piątku w Piwnicy zapraszam oczywiście także dzisiaj. Będzie równie pięknie. Mamy pyszny j...
05/11/2016

Kochani po wczorajszym obfitym piątku w Piwnicy zapraszam oczywiście także dzisiaj. Będzie równie pięknie. Mamy pyszny jabłeczni na uzupełnienie kalorii i mocną kawę na ból głowy.
UWAGA!!! Ważna informacja dla tych, którzy nabyli bilety na koncert 9.11. godz.19.00.

Z przykrością informujemy, że z powodu nagłej choroby wymagającej hospitalizacji oraz uniemożliwiającego podróżowanie żywienia dożylnego, gitarzysta Sean Carney nie będzie mógł wziąć udziału w planowanej na 9-28 listopada 2016 trasie koncertowej. Seanowi życzymy powrotu do zdrowia, jednocześnie informując, iż jego miejsce zajmie uznany gitarzysta Jonn Del Toro Richardson — podobnie jak Sean laureat nagrody im. Alberta Kinga dla najlepszego gitarzysty konkursu International Blues Challenge.
Muzyką zajmuje się od dziecka, gdy wraz z babcią i rodzeństwem występował z grupą mariachi czyli wywodzącym się z tradycji meksykańskiej zespołem, którego instrumentarium opiera się na skrzypcach i różnych odmianach gitary. Jako dwudziestolatek zaczął odkrywać inne gatunki muzyczne (głównie country, Motown, R&B i klasycznego rocka), aż dotarł do bluesa, który okazał się najlepiej Jonnowi odpowiadającym językiem muzycznym. Interpretuje go w unikalny sposób, pięknym tonem swej gitary łącząc szeroki wachlarz stylistyk: od teksańskiego bluesa po latin funk.
Jego muzyczna recepta spotyka się z aplauzem zarówno publiczności jak i krytyków oraz jurorów konkursowych: w 2005 roku z towarzyszącym wokalistce Diunnie Greenleaf zespołem The Blue Mercy Band wziął udział w International Blues Challenge w Memphis. Zespół zdobył pierwsze miejsce, zaś Jonn otrzymał nagrodę dla „najbardziej obiecującego” gitarzysty (the Albert King Award). W 2008 roku ich album „Cotton Field To Coffee House” uhonorowano Blues Music Award w kategorii Best New Artist Debiut.
Oprócz współpracy z Diunną, Jonn występuje też na czele własnego zespołu i towarzyszy innym liderom (Otis Taylor, Bob Margolin, Hubert Sumlin, James Cotton, Bob Stroger, Willie “Big Eyes” Smith, Anson Funderburgh, Ronnie Earl, Rich Del Grosso, Gary Moore). W 2013 roku wspólnie z Seanem Carney’em nagrali firmowany nazwiskami obydwu gitarzystów album „Drivin’ Me Wild”. W roku 2015 ukazał się solowy debiut Jonna zatytułowany „Tengo Blues” (nominowany do Blues Blast Music Award). Jonn brał też udział w rejestracji m.in. trzech albumów sygnowanych przez Diunnę Greenleaf, oraz uhonorowanej nagrodą Grammy płyty Pinetopa Perkinsa.
Jonna, Seana Carney’a i Shaun Booker łączy nie tylko miłość do muzyki, ale i przyjaźń, godziny spędzone razem na estradach i w studiach oraz dni spędzone razem w trasach. To zapewne ułatwiło Jonnowi szybkie podjęcie niespodziewanej decyzji o zastąpieniu Seana w naszej trasie koncertowej. Nie będzie to jednak pierwsza wizyta Jonna w Polsce. W 2015 roku wraz z Diunną Greenleaf wystąpił na festiwalu Osztyńskie Noce Bluesowe.

Drodzy Goście,w te chłodne, jesienne wieczory chcielibyśmy podzielić się w Wami ciepłem naszego piwnicznego wnętrza. Roz...
29/10/2016

Drodzy Goście,
w te chłodne, jesienne wieczory chcielibyśmy podzielić się w Wami ciepłem naszego piwnicznego wnętrza. Rozgrzeją Was nasze kawy, herbaty, grzańce i ciepłe uśmiechy!
Zapraszamy Was 30 i 31 listopada od godziny 16 na muzyczne Zaduszki w hołdzie wielkim artystom!
Do zobaczenia!

Adres

Balwierska 43
Głogow
67-200

Telefon

+48768526116

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Piwnica Artystyczna pod św. Mikołajem umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Piwnica Artystyczna pod św. Mikołajem:

Udostępnij

Kategoria