Dawno, dawno temu… śledź był podobno przedmiotem kultu, któremu przypisywano magiczną siłę...w Ministerstwie Śledzia i Wódki, tak jest do dzisiaj. Poprawiają pamięć, wzmacniają serce, a co najważniejsze wpływają na nasz nastrój, zwiększając poziom serotoniny w organizmie! Dlatego zachęcamy do spożywania śledzi na każdy możliwy sposób. Na chwile obecną w Ministerstwie Śledzia i Wódki można zjeść:
Ś
ledzia w oleju z cebulką,
Śledzia w occie z cebulką,
Śledzia w śmietanie z cebulką
oraz tradycyjne śląskie Hekele czyli tarat ze śledzia. W menu zakąskowym jest również:
Meduza czyli galareta drobiowa i wieprzowa
Sznita z tustym - chleb ze smalcem
Pikle - ogórki kiszone, pieczarki i papryka marynowana
Frankfurterki
Tosty
Tatar wołowy
Biała kiełbasa
Do picia proponujemy tradycyjnie: wódkę, whisky, dobre piwko, oranżady, coca-colę, pyszną kawę i herbatę. Wszystkie zakąski proponujemy w zaskakująco niskiej i stałej cenie 8 zł, natomiast picie za 4 zł. Mamy nadzieję, że trafimy w Wasze gusta i preferencję i częściej będziecie wychodzić do miasta na wódkę i zakąskę! Serdecznie zapraszamy!