Klub Debat w Białymstoku I Białystok Debating Society

Klub Debat w Białymstoku I Białystok Debating Society Debatujemy w najpopularniejszym na świecie formacie - debatach brytyjskich parlamentarnych (BP). Uc Co robimy? O czym są debaty? O naprawdę wszystkim! Jak dołączyć?

Uczymy się ważnych umiejętności poprzez rywalizację, bo debaty są pewnego rodzaju sportem. Trenujemy co tydzień, jeździmy na ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje oraz startujemy w mistrzostwach. Dodatkowo, organizujemy też debaty pokazowe i wydarzenia publiczne

Kim jesteśmy? Zgraną społecznością młodych, ambitnych ludzi otwartą na wszystkich. W ciągu trzech lat naszej działalności staliśmy się

najlepszym klubem debat w Polsce - nasi byli i obecni członkowie wśród swoich osiągnięć mają m.in Mistrzostwo Polski, zwycięstwa na wielu turniejach czy sędziowanie rund pucharowych na Mistrzostwach Europy. Debatujemy o różnego rodzaju zjawiskach społecznych, polityce, stosunkach międzynarodowych, ekonomii, prawie, nowych technologiach czy sporcie. W debatowaniu odnajdzie się zarówno “humanista” jak i “ścisłowiec”. Dlaczego warto? Debatowanie jest łataniem dziur polskiego systemu edukacji, który nie przygotowuje nas do wyzwań współczesnego świata. Uczymy się najważniejszych w XXI wieku umiejętności - kreatywnej argumentacji i krytycznego myślenia. Z tych zdolności skorzystasz wszędzie - w każdym zawodzie i na każdych studiach. Łatwiej będzie Ci też zostać świadomym obywatelem oraz wygrać dyskusję przy rodzinnym stole. Co najważniejsze - poznasz najciekawszą grupę młodych ludzi w tym mieście! Nasze spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 17:30 w IV LO. Przyjść może KAŻDY.

Z przyjemnością ogłaszamy skład Zarządu  naszego Klubu na ten rok:Prezeska -  ZimnochWiceprezes -  UstymowiczJednocześni...
28/09/2020

Z przyjemnością ogłaszamy skład Zarządu naszego Klubu na ten rok:

Prezeska - Zimnoch

Wiceprezes - Ustymowicz

Jednocześnie ciało doradcze, nadzorujące rozwój klubu poszerzyło się o członków poprzedniego zarządu, więc Radę Klubu Debat w Białymstoku stanowią obecnie Stolarski, Owdziej, Walczuk, Sochoń oraz Stachurska.

To już trzeci rok kiedy mamy prezeskę a nie prezesa ;)

19/09/2020

Przyszedł czas i na nasze podsumowanie najważniejszego jak do tej pory wydarzenia w historii rozwoju kultury debaty w Białymstoku - XIV Mistrzostwa Polski Debat Parlamentarnych.

W ubiegły weekend Białystok miał okazję być po raz pierwszy w historii miastem-gospodarzem największego polskiego turnieju debat. Przypadł nam rok wyjątkowo trudny - przez sytuację pandemiczną zmuszeni byliśmy przenieść wydarzenie o dwa miesiące, mieliśmy wiele problemów ze zorganizowaniem odpowiedniej liczby noclegów czy sal, a niepewna atmosfera spowodowała szereg rezygnacji. Niemniej jednak - udało się! Mistrzostwa Polski przebiegły wyjątkowo dobrze i jesteśmy pewni że jeszcze wiele lat będziemy wspominać tą radość z możliwości ugoszczenia debatanckiej społeczności w naszym mieście i pokazania jej, że niezależnie od wielu realnych i wyimaginowanych barier związanych z działalnością w Białymstoku, każdy jest w stanie stworzyć w swoim mieście żywą wspólnotę pomagającą młodym ludziom kształcić najważniejsze umiejętności 21-wieku. Chcemy widzieć Mistrzostwa Polski jako piękne zwieńczenie naszej czteroletniej działalności w trakcie której udało nam się zmienić krajobraz tego miasta i dać białostockie młodzieży to czego jeszcze nie mieli. Każdy kto śledził naszą działalność wie że nie brakowało ludzi oraz instytucji rzucających nam kłody pod nogi, więc tym bardziej chcemy krótko podziękować tym którzy pomogli nam w organizacji tego wielkiego wydarzenia. Dziękujemy Województwo Podlaskie za pomoc finansową oraz honorowy patronat Pana Marszałka Artura Kosickiego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego za honorowy patronat, Uniwersytet w Białymstoku za udostępnienie sal oraz honorowy patronat, Nativated za zasponsorowanie nagród wyjątkowo dobrze dostosowanych do zainteresowań naszych uczestników i uczestniczek, Bestrada Pub za zorganizowanie fenomenalnej imprezy i Apartamenty City za wsparcie nas po raz kolejny miejscami noclegowymi. Jesteśmy też wdzięczni TVP3 Białystok (Piotr Pliszka) oraz Polskie Radio Białystok (Ola Sadokierska) za ciepłe i profesjonalne relacje z wydarzenia. Nic z tego nie byłoby możliwe gdyby nie długoletnie wsparcie Fundacji Polska Debatuje i jej zmieniających się zespołów, dziękujemy Konrad Kiljan za wzorową współpracę.

Nic nie cieszy jednak tak mocno jak sukcesy naszych reprezentantów! Z wielką radością możemy powiedzieć że niemalże wszystkie zespoły z naszymi klubowiczami w składzie znalazły się w fazie pucharowej - czyli wśród kilkudziesięciu najlepszych polskich mówców i mówczyń.

Najlepszym zespołem w Polsce po sześciu rundach zasadniczych okazała się nasza para Mateusz Walczuk i Karol Janiuk. Panowie zrobili fenomenalny wynik 15 punktów, a później stoczyli zacięty bój, odpadając w półfinale. Zarówno Mateusz jak i Karol zbrejkowali już na poprzedniej edycji MPDP (debatując w innych parach), ale topowanie taba to coś do czego było im wtedy bardzo daleko. Progres jest imponujący!

W fazie pucharowej znalazły się też 4 inne zespoły z naszymi obecnymi bądź byłymi klubowiczami. Na 8 miejscu z 12 punktami zameldowały się Ola Stachurska i Monika Zimnoch, które swój występ zakończyły na ćwierćfinale. To osiągnięcie wymaga jednak szerszego komentarza, bo współpraca Oli i Moniki jest najlepszym przykładem tego co jest ważne dla społeczności naszego Klubu Debat. Monika - mając zaledwie 15 lat - została najmłodszą osobą debatującą w fazie pucharowej, a jej staż debatancki to zaledwie kilka turniejów. Kiedy rok temu odbywało się MPDP, Monika jeszcze nie wiedziała co to debaty. Z drugiej strony, Ola to jedna z osób związanych z Klubem najdłużej, która już rok temu z sukcesami debatowała w fazie pucharowej MPDP. Życzymy wszystkim budowania takich klubów debat, gdzie takie między-pokoleniowe współprace są codziennością!

Z 10 miejsca na 11 punktach zbrejkowali Przemek Sochoń i Paweł Miłkowskii, którzy później szturmem wzięli ćwierćfinał i odpadli w debacie półfinałowej. Sukces chłopaków jest tym większy, że nie mieli oni szczęścia w losowaniach i w rundach zasadniczych spotkali (i wygrali!) właściwie wszystkie najmocniejsze zespoły. Dodatkowo - Paweł i Przemek znaleźli się w czołowej dziesiątce indywidualnej klasyfikacji mówców i mówczyń. A ich historię znają już chyba wszyscy - Paweł w debatach znalazł się w końcu poprzedniego sezonu i od tej pory nie opuszczał finałów/półfinałów żadnego z turniejów, na których debatował. To było jego pierwsze MPDP. Rok temu Przemek przeszedł do historii jako połowa jedynego zespołu novice debatującego w fazie pucharowej, a teraz udało mu się powiększyć swój dorobek mimo przeprowadzki za granicę i ograniczonej możliwości treningu. Jest moc!

Do półfinału udało się dostać również naszemu byłemu członkowi Grzegorz Zińczuk (obecnie KDP UJ), który w parze z Maciej Gutowski rundy zasadnicze kończyli na 5 miejscu i 13 punktach, a w wielkim finale znalazł się też jeden z pierwszych białostockich debatantów Maciej Lulewicz (obecnie KDP UJ), który w parze z Paweł Sieprawski zbrejkowali z 6 miejsca, a później weszli do finału. Maciek został też drugim najlepszym mówcą w Polsce.

Tradycyjnie sukcesy były też po stronie sędziowskiej - Ala Owdziej funkcje organizatorskie łączyła z sędziowaniem wszystkich rund i dumnym reprezentowaniem nas w CA-teamie, który wymyślił fenomenalne tematy (ptaszki ćwierkają, że półfinał o "paskudnym Zachodzie" to jej robota !

Już jutro rozpoczniemy pierwsze w historii Mistrzostwa Polski Debat Parlamentarnych w Białymstoku! Przygotowania idą peł...
10/09/2020

Już jutro rozpoczniemy pierwsze w historii Mistrzostwa Polski Debat Parlamentarnych w Białymstoku! Przygotowania idą pełną parą, ale najważniejsze jest to, że mamy za kogo trzymać kciuki w tym roku!

W Mistrzostwach debatować będą nasi reprezentanci:

Przemek Sochoń i Paweł Miłkowski
Mateusz Walczuk i Karol Janiuk
Grzegorz Zińczuk i Maciej Gutowski
Monika Zimnoch i Jakub Mazur
Szymon Nowak i Maciej Silwonik

Wśród sędziów głównych jest Ala Owdziej, a sędziować będą również Ola Stachurska, Kosma Dombrowski i Przemek Stolarski. Kibicujmy naszym!

A od ostatniej aktualizacji, trzeba się pochwalić jeszcze sukcesami na turnieju Poznań Debatuje, gdzie z czwartego miejsca do finału zbrejkowali Mateusz i Karol. Chłopaki zajęli też odpowiednio czwarte i trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej. A tematy układała na turniej Ola, będącą częścią zespołu sędziów głównych.

Już w te niedzielę mamy nadzieję, że nasi reprezentanci będą debatować w auli Pałacu Branickich w wielkim finale!

W ten weekend zabawialiśmy środowisko debatanckie na pierwszym turnieju na żywo od dobrych kilku miesięcy, goszcząc kilk...
28/07/2020

W ten weekend zabawialiśmy środowisko debatanckie na pierwszym turnieju na żywo od dobrych kilku miesięcy, goszcząc kilkadziesiąt osób na Prawdziwy Turniej Debat w Białymstoku. I chyba nie zaskoczymy Was pisząc, że białostoczanom i białostoczankom poszło ZNOWU ŚWIETNIE!

Po pierwsze - puchar zostaje w Białymstoku, bo w wymagającym filozoficznym temacie finału wygrali Paweł Miłkowski - tak, to ten co debatuje niecały rok i ma 10 brejków na 10 turniejów oraz 4 zwycięstwa na koncie - i Przemek Sochoń, który dopiero co wrócił do Białegostoku na wakacje i już pokazał że dobrze mu w domu. Chłopaki zbrejkowali do finału z ostatniego miejsca na 8 punktach, ale jak widać nie miało to żadnego znaczenia :) Po drugie, wszystkie inne drużyny w finale też były (mniej lub bardziej) związane z naszym klubem. Z najwyższym wynikiem punktowym w finale zameldował się międzypokoleniowy zespół debatującej od kilku miesięcy Monika Zimnoch i debatującego od kilku lat Przemek Stolarski. O zwycięstwo walczyła też białostocko-warszawska drużyna Ola Stachurska w parze z Nina Trzaskowska oraz białostocko-krakowsko-krakowski zespół Maciej Lulewicz z Paweł Sieprawski.

Nie musimy chyba mówić, że w klasyfikacji indywidualnej też dominowaliśmy - Przemek został najlepszym mówcą kategorii Open, a Monika najlepszą mówczynią kategorii Novice oraz trzecia najlepszą mówczynią ogólnie! Biorąc pod uwagę, że to dopiero drugi brejk dla Moniki - czapki z głów

Organizacja pierwszego turnieju Szkoła Debatuje w Polsce w roku 2017, zwycięstwa i masa brejków w wielu kolejnych z tego...
14/07/2020

Organizacja pierwszego turnieju Szkoła Debatuje w Polsce w roku 2017, zwycięstwa i masa brejków w wielu kolejnych z tego cyklu, w końcu pierwszy w historii Mistrzostw Polski Debat Parlamentarnych triumf licealistów. Licealne debatowanie to od dawna nasza domena i coś w czym czujemy się najlepsi w całej Polsce - kolejne tego potwierdzenie znaleźliśmy na Warszawskim Licealnym Turnieju BP, w którym nasza skromna debatancka reprezentacja (Paweł Miłkowski, Mateusz Walczuk) pewnie zwyciężyła cały turniej, uprzednio topując taba drużynowego. Paweł został również najlepszym mówcą turnieju - przypomnijmy (jak co posta, ale musicie zdać sobie sprawę z fenomenu chłopaka), że to jego pierwszy debatancki sezon; mniej niż rok debatowania potrzebował, by można go było nazwać najlepszym w BP licealistą w kraju. Imponuje to tym bardziej, że droga wojownika okazała się być drogą samotną. Iron manować musiał ostatnią rundę (Mateusz poległ z budzikiem), niespełna dwie mowy musiał zrobić i w półfinale (Mateusz poległ z łączem internetowym), właściwie w pojedynkę zapewniając drużynie miejsce w finale, który został wygrany już razem. Turniej poszedł znakomicie również sędziowsko - nasz wychowanek Grzegorz Zińczuk był panelistą finału, który chairowała Ola Stachurska.

Jako, że nie jesteśmy uniwersyteckim Klubem Debat nasza społeczność ma stale przejściowy charakter - w debatanckiej przygodzie wielu osób Klub Debat w Białymstoku był początkiem, ale jednocześnie tylko przystankiem. Sztafeta pokoleniowa zaliczyła już kilka kółeczek, tym bardziej cieszy, że nieustannie jesteśmy w stanie wydać na świat osoby zdolne brejkować i wygrywać turnieje, a na szczeblu licealnym jesteśmy piekielnie mocni.

Zdjęcie nie tylko ładne, ale i paraboliczne. Widoczność na nim symbolizuje słyszalność mów w trakcie turnieju.

Już jakiś czas temu zorganizowaliśmy pierwszy w historii Polski turniej debat o stosunkach międzynarodowych. Cieszymy si...
04/07/2020

Już jakiś czas temu zorganizowaliśmy pierwszy w historii Polski turniej debat o stosunkach międzynarodowych. Cieszymy się, że w nielicznym ale wyjątkowym gronie mogliśmy się dobrze z Wami bawić jednocześnie zdobywając wiedzę o świecie spraw międzynarodowych. Turniejowi towarzyszyła seria warsztatów, a jeden z nich poświęcony budowaniu tożsamości narodowej w Czarnogórze i Macedonii został poprowadzony przez zaproszonego gościa - prawnika oraz współpracownika serbskiego polityka Vuka Jeremicia - Dragan Gale Milutinovic. Serdecznie dziękujemy!

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy się nie pochwalili, że Paweł Miłkowski zbrejkował na turnieju jako sędzia i znalazł się w panelu finałowym. Po raz kolejny przypominamy, że to dopiero pierwszy sezon debatowania Pawła i jednocześnie jeden z pierwszych turniejów, na których sędziował. Jesteśmy z niego bardzo dumni :)

Tematy na turnieju w parze z Dawid Bartkowiak układał nasz (chwilowo nawet przebywający w Białymstoku) Przemek Stolarski. Obydwu Panom serdecznie dziękujemy za podjęcie się trudu zorganizowania merytorycznej części tego wyjątkowego turnieju!

A na zakończenie chcielibyśmy Was zostawić z przesłaniem, które jest bardzo bliskie naszemu sercu wprost od Mateusz Morawiecki.

"Po co robimy takie projekty można zapytać. Przede wszystkim po to, żeby młodzi debatanci, których Państwo też tutaj widzicie, żeby oni nie musieli myśleć o karierze w Warszawie, w Krakowie, czy za granicą. Żeby dla nich marzeniem było debatować w Białymstoku."

Premier kolejny raz pier***li bzdury

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że debatowanie online sprzyja dobrej formie białostockich debatantów, a więc kolejn...
30/05/2020

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że debatowanie online sprzyja dobrej formie białostockich debatantów, a więc kolejna porcja sukcesów do pochwalenia się przed Wami!

W poprzednim tygodniu na Polska Liga Debat: Warszawa Debatuje Online zbrejkowały trzy nasze zespoły! Z drugiego miejsca na aż 11 punktach do półfinałów weszli Przemek Sochoń i Paweł Miłkowski, z szóstego miejsca na 10 punktach Mateusz Walczuk i Karol Janiuk a z siódmego również na 10 punktach Ola Stachurska i Mateusz Próchniak. Pech (albo spisek debatanckiego establishmentu...?) chciał, że wszystkie trzy białostockie zespoły spotkały się w tym samym półfinale co ograniczyło nasze możliwości zdominowania finału jeszcze bardziej. Ale nie był źle, bo w finale znalazły się dwie nasze drużyny - Mateusz i Karol oraz Paweł i Przemek. Tym razem do zwycięstwa nieco zabrakło, ale indywidualne wyniki białostoczan nieco osłodziły brak głównej nagrody. Obok licznej reprezentacji naszych w najlepszej dziesiątce i dobrych kilku mowach na +80 speaksów, Paweł zgarnął też nagrodę dla najlepszego mowcy w kategorii novice. To dość osobliwe osiągnięcie, bo my już dawno zapomnieliśmy że Paweł może się jeszcze kwalifikować na tę kategorię, ale to chyba najlepsze świadectwo tego jak dobrze idzie mu debatowanie, które rozpoczął na tegorocznym Supraślu!

Na turnieju kolejne szlify debatanckie zbierała też Monika Zimnoch debatująca w parze z koleżanką z Warszawy, a wśród sędziów i debatantów byli też nasi byli członkowie.

Nowe zdjęcia grupowe będą dopiero jak wrócimy do tradycyjnych turniejów, ale na ten moment chwalimy się przynajmniej częścią naszych gwiazd

Podtrzymujemy wspaniałą serię i wygrywamy kolejny turniej debat online - tym razem Polska Liga Grilla - Mixidea Debatuje...
03/05/2020

Podtrzymujemy wspaniałą serię i wygrywamy kolejny turniej debat online - tym razem Polska Liga Grilla - Mixidea Debatuje - Turniej Majówkowy! Porcja białostockiej propagandy sukcesu na dziś prezentuje się następująco:

Nasza prezeska - Ola Stachurska w parze z nowym nabytkiem naszego Klubu Debat przetransferowanym z Warszawy - Mateusz Próchniak zbrejkowali na maksymalnej liczbie punktów (12) z pierwszego miejsca do finału! Nasza białostocka para w finale bardzo dobrze poradziła sobie z wyjątkową ciekawą tezą o Jarosławie Kaczyńskim. Udało im się pokonać trzy inne zespoły, z czego dwa miały białostocki akcent - nasz wychowanek Grzegorz Zińczuk (obecnie KDP UJ) debatował z Jankiem Błońskim. Wszyscy znaleźli się również w dziesiątce najlepszych mówców - Mateusz został najlepszym mówcą, a Oli przypadło drugie miejsce :)

Sukcesy mieliśmy też na froncie sędziowskim. Tezy na turniej przygotowywał m.in Mateusz Walczuk, dla którego był to już trzeci CA-team. Drugiego brejka sędziowskiego w swojej karierze zaliczył też Paweł Miłkowski, który pierwszy raz chairował na turnieju i sędziował finał open oraz finał novice! Tym samym - wszyscy białostoczanie zameldowali się w fazie pucharowej. Jak za starych dobrych czasów :)

Załączamy zdjęcia bohaterów tego weekendu oraz mema ilustrującego jak bawimy się na turniejach online.

Mamy to!!! Nasza reprezentacja na drugim turnieju debat online w Polsce - Turniej Debat BP - Pro-Am Online 2020 - zgarnę...
20/04/2020

Mamy to!!! Nasza reprezentacja na drugim turnieju debat online w Polsce - Turniej Debat BP - Pro-Am Online 2020 - zgarnęła najwyższe laury :) Z przyjemnością możemy więc napisać kilka zdań o tym jak wygląda białostocki przepis na sztafetę pokoleń.

Dzisiejsze bohaterki to przede wszystkim Monika Zimnoch i Ala Owdziej, które wygrały cały turniej! Dziewczyny zbrejkowały z trzeciego miejsca na dziewięciu punktach, a później przedarły się przez półfinał by w finale zmierzyć się z wymagającym tematem o filozofii Ubuntu i pokazać że puchar powinien powędrować do Białegostoku :) Ala została czwartą najlepszą mówczynią open a Monika dziesiątą najlepszą speakerką novice. O piękniejszy przykład rozwoju naszego Klubu naprawdę trudno - Monika swoją przygodę z debatami zaczęła dopiero w tym roku i na swoim dopiero czwartym turnieju wygrała w parze z Alą, która rozpoczęła debatowanie wraz z powstaniem klubu jesienią 2016 roku! WOW!

Do półfinałów udało się też zakwalifikować Mateusz Walczuk i Szymon Nowak (znany również jako Sebastian Kozłowski), którzy zbrejkowali z ósmego miejsca na ośmiu punktach (88, pdk) i wysoko uplasowali się w klasyfikacji indywidualnej. Mateusz na dziesiątym miejscu open a Sebastian na ósmym miejscu novice. Szymon podobnie jak Monika zaczął debatować bardzo niedawno, bo w tym sezonie. Mateusz w debatach jest nieco ponad rok, ale chyba nikt nie ma wątpliwości że jest to ostoja naszego Klubu - to jego dziesiąty brejk debatancki. Jak do tej pory udawało mu się brejkować na każdym turnieju na jakim był.

Dzielnie na turnieju walczyła też inna białostocka para - Przemek Sochoń i Maciej Silwonik. Choć chłopakom nie udało się wejść do fazy półfinałowej to ich współpraca też nas bardzo cieszy. Przemek do debat nigdy by nie trafił gdyby tuż przed początkiem poprzedniego sezonu nie zgłosił się (a raczej został zaciągnięty) na wolontariat na Mistrzostwach Europy w Serbii. Jeszcze niedawno był wielką niespodzianką Mistrzostw Polski, gdzie brejkował jako połowa jedynego teamu novice a teraz dzielił się już swoja wiedzą z Maćkiem, który częścią naszej społeczności jest od jesieni tego roku. Na doświadczeniu naszych debatantów skorzystały też osoby z innych klubów. Antek Duszyński z Warszawy debatował pod okiem Ola Stachurska, która jest jedną z najdłuższych stażem białostockich debatantek - do Klubu dołączyła jesienią 2017 roku.

Wreszcie, słowa uznania należy też skierować do Paweł Miłkowski, który po raz pierwszy sędziował na turnieju i również zbrejkował, będąc panelistą jednego z półfinałów. Paweł jest z nami od końca poprzedniego sezonu, a pierwszym wydarzeniem debatanckim był dla niego nasz flagowy obóz - Supraśl Debate Camp 2019.

Na turnieju reprezentował nas też jeszcze jeden przedstawiciel najstarszego pokolenia białostockich debatantów. W CA-teamie turnieju mieliśmy (tylko formalnie) naszego byłego członka Przemek Stolarski, który wraz z Mateuszem, Sonią i Maćkiem zaserwował wyjątkowo wymagający, ale fascynujący zbiór tematów o filozofii Ubuntu, ekonomii antyrozwoju, brainstorm machine, tożsamości ruchu LGBT, wojnie w Donbasie i reprezentacjach narodowych w sporcie. Przemek z debatami BP zetknął się w maju 2016 roku a w listopadzie tego samego roku zorganizował pierwsze warsztaty debatanckie i założył nasz Klub. Był przy tym też obecnie debatujący w Krakowie Maciej Lulewicz, który znalazł się w finale tego turnieju.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego że teraz w tak dobrej atmosferze możemy przekazywać wiedzę kolejnym falom białostockich entuzjastów debatowania

Z lekkim opóźnieniem, tuż przed drugim turniejem online w Polsce, przedstawiamy Wam relację z pierwszego, który sami zor...
15/04/2020

Z lekkim opóźnieniem, tuż przed drugim turniejem online w Polsce, przedstawiamy Wam relację z pierwszego, który sami zorganizowaliśmy - Białystok Debatuje: Edycja Online!

Chyba Was nie zaskoczymy ogłaszając, że po raz kolejny nasze teamy zrobiły kawał dobrej roboty. Filip Dziekoński i Mateusz Walczuk zbrejkowali z trzeciego miejsca do finału na 8 punktach, a Przemek Sochoń i Paweł Miłkowski z czwartego miejsca na 7 punktach - tym samym Białystok reprezentował 50% w finale open pierwszego turnieju online w Polsce! Mateusz był też trzecim najlepszym mówcą a Przemek szóstym :)

Kolejny turniej zaliczyli też nasi nowicjusze - Monika Zimnoch i Natalia Kondzior oraz Maciej Silwonik i Szymon Nowak, którzy do końca walczyli o finał novice.

Najważniejszym sukcesem jest jednak to, że wszyscy przeżyli debatowanie o greckich rzeźbach :D

Turniej tabował i sędziował też nasz "staruszek" - Przemek Stolarski.

Z braku zdjęć wrzucamy pamiątkowe zdjęcie naszej gromadki z ery przed koronawirusem.

Adres

Zwierzyniecka 9a
Białystok
15-001

Godziny Otwarcia

17:30 - 20:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Klub Debat w Białymstoku I Białystok Debating Society umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Klub Debat w Białymstoku I Białystok Debating Society:

Udostępnij