25/03/2024
Szanowni Państwo. Kilka słów podziękowań. Krótki opis Stowarzyszenia.
Nasza działalność obok ewentów patriotycznych t.j. Szarża pod Krojantami, Bezkrwawe Łowy Hubertus 11listopada, w tym w Najstarszym Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej, inscenizacje historyczne np. Nadanie imienia JW w Wałczu, asysty z udziałem naszych ułanów przy oddaniu hołdu poległym, przy pomnikach upamiętniających ten fakt, wreszcie cykl ewentów z udziałem Brygadiera Piłsudskiego w różnych miejscach wielkopolski.
Jesteśmy również autorami powstania trzech filmów, dokumentacji filmowej: „Łobżenica w Wichrach Wojny”, „Jeden Dzień Wojny”, „Rzeźnia nr Fymf”, w której aktorami została okoliczna społeczność małych lokalnych miejscowości, ale nie tylko. Wszelkie nasze inicjatywy polegają na tym, że włączamy w nie zwykłych ludzi, którzy mieszkają wśród nas, również młodzież z Ośrodka Wychowawczego w Łobżenicy, która bardzo chętnie przywdziewa się w ubiór z danej epoki. Czy tez Dzikie Pola z Szacunku dla Księdza Kajetana Rybackiego. Równolegle z tą działalnością zaczęła się nasza przygoda z gotowaniem. Zaowocowało to tym, że sięgano po nas chętnie aby oceniać potrawy w wspaniałym konkursie „Bitwa Regionów”. Cudowna atmosfera, która tam się wytwarzała na długo pozostanie w mojej pamięci a smak potraw daje mnie pewność, że ten sektor nigdy nie zostanie zastąpiony sztuczną inteligencją.
Chciałbym bardzo Panu podziękować, Panie Starosto za to wyróżnienie. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluje. Najbardziej jednak ujął mnie Lider Sukcesu dla Pracowników Starostwa. Od lat współpracuje na stadionie Okrzei z Ekipa Starostwa. Wspaniała Pani Agnieszka Matusiak, która rządzi tam nami wszystkimi. Trudny negocjator finansowy, nie wiem jak w stroju Majora zniósłbym to wszystko, lecz w stroju kucharza z ogromną przyjemnością poddaję się wszelkim rozkazom. Panie, z Panią Bożenką Borys na czele, które na co dzień piastują poważne stanowiska w Starostwie z radością oddają się pracy przy komponowaniu posiłków przy wszelkich imprezach na stadionie, u Pana Starosty Eligiusza Komarowskiego. Panie, którymi ja mam zaszczyt zarządzać, ale również Panie mną, ponieważ jest to doskonała i radosna współpraca.
Panie Starosto. Poznaliśmy się na stacji Kolejki Wąskotorowej w Wysokiej przy ewencie Napad na Pociąg u Pana Marek Madej, którego pozdrawiam serdecznie. Minęło trochę czasu. Nigdy nie pytał mnie Pan o poglądy, wyznanie, czy jestem za gruby, za chudy. Stawiano mnie zadanie do wykonania i ja się tego podejmowałem. Zawsze dla mnie najważniejszy był prestiż Starostwa, lub innej instytucji, którą reprezentowałem i Pana, Panie Starosto Eligiuszu Komarowski.
Ja bardzo chętnie przytyję, żeby być wiarygodnym kucharzem. Przyjdzie mnie to z łatwością, ponieważ jedzenie jest kobietą, a ja lubię, kiedy kobieta...takich emocji dochodzę degustując potrawy Pań z Kół Gospodyń Wiejskich będąc jednym z członków jury.
Wielkie ukłony dla pani Kingi Konickiej- wspaniałego organizatora, logistyka, życzliwego partnera i ekipy Bitwy Regionów. Pozdrawiam serdecznie członków jury, z którymi mnie się doskonale pracowało. Panią Olę Rybicka, miłą panią Iwonkę Szulc. Kłaniam się prowadzącym Galę. Pani Doroto, panie Wojciechu zawsze mnie cieszy kiedy widzę pana wśród prowadzących ........ i zawsze zazdroszczę panu towarzystwa. 15 marca na Gali Lider Sukcesu, w sposób wyjątkowo szczególny.
Szanowni Państwo. W żadnym innym wcieleniu, innym życiu, pracy nie spotkałbym na swojej drodze tylu wspaniałych ludzi. Pięknie Wam wszystkim dziękuję, bez Was tej nagrody by nie było.
Bardzo Państwu dziękuję za honor przebywania w Państwa towarzystwie.
Życzę wszystkiego dobrego.
Włodzimierz Paprocki