Stowarzyszenie Formacja Dźwierszno OMMP

Stowarzyszenie Formacja Dźwierszno OMMP Jesteśmy mieszkańcami małej miejscowości, wspaniale położonej w krainie jezior i lasów- Dźwierszno Małe. Mamy kilka koni szlachetnej półkrwi.
(1)

Okolica piękna, spokojna, zasobna w lasy, ryby i zwierzęta, idealne miejsce dla obserwatorów przyrody, pływania, czynnego wypoczynku. Wzorujemy się na Hubalu, majorze Henryku Dobrzańskim ,niedoścignionym wzorze wszelkich cnót żołnierskich i ludzkich. Jego niezłomność charakteru, prostolinijność oraz hart ducha był i jest dla nas przykładem. To dzięki takim wzorcom jesteśmy bardziej odporni na kuk

sańce i los, który jeśli nawet rzuci nas na kolana, to my podniesiemy się, wstaniemy i pójdziemy dalej.

11 kwietna 2011 zarejestrowaliśmy STOWARZYSZENIE Formacja Dźwierszno O.M.M.P. (OMNIA MEA MECUM PORTO -wszystko co mam, noszę ze sobą – dewiza tych, którzy uważają, że prawdziwą wartość ma dusza, serce i rozum człowieka, a nie dobra materialne.) Zasada ta przypisywana jest starogreckiemu filozofowi Biasowi z Prieny i nam przyświeca od lat. Zaczynaliśmy 6 lat temu od organizacji HUBERTUSÓW- bezkrwawych łowów. Skoro organizowaliśmy dużą plenerową imprezę to postanowiliśmy aby była charytatywna więc była Kasia, Eryk, Miłosz, powodzianie z Wilkowa, cegiełka na sztandar, wyjazdy na basen dzieci z naszej wsi . Hubertusy co rok są organizowane 11 listopada tak więc i w tym roku będzie zbierane na kolejne potrzebujące dziecko. Hubertus jest raz w roku, a pomysły i chęci do pracy dużo większe. Stad też pomysł na powołanie do życia Stowarzyszenia, które będzie promować nie tylko naszą małą ojczyznę. Myślą przewodnią zainicjowania powstania Stowarzyszenia było propagowanie jeździectwa połączonego z historią i kontynuacją tradycji kawaleryjskich, reaktywacja ruchu harcerskiego w połączeniu z sportem turystyką i krajoznawstwem. Przy Stowarzyszeniu działa Sekcja Ułańska która nawiązuje m.in. do postaci mjr Henryka Dobrzańskiego (Hubala) który wraz ze swoim oddziałem Hubalczyków walczył o wolna Polskę w II Wojnie Światowej, jako jeden z nielicznych oparł się psychozie strachu i w chwilach tragicznych dla naszej Ojczyzny nie poddał się i nie splamił honoru żołnierza i Polaka. Stowarzyszenie to miłośnicy jazdy konnej, społecznicy, obrońcy zwierząt, entuzjaści aktywnego spędzania czasu. Stowarzyszenie realizuje cele i założenia wyszczególnione w Statucie, jako priorytety są to:

1. Tworzenie ośrodków sportowych, obozów letnich dla dzieci i młodzieży, również trudnej i niedostosowanej społecznie oraz niepełnosprawnej, krajoznawstwo ze szczególnym uwzględnieniem obszaru krajny.

2. Zagospodarowywanie jezior, plaż w tym w Dźwiersznie Małym, jez. Stryjewskie, Moczydło (mosty, pomosty, promenady).

3. Tworzenie ścieżek dydaktycznych na naszym terenie wokół jez. Moczydło, wieża widokowa połączona z ścieżkami rowerowymi, konnymi i szlakami kajakowymi na rzece Łobzonka.

4. Utworzenie Parku im. mjr Henryka Dobrzańskiego.

5. Zainicjowanie budowy Domu Wędrowca.

17/10/2024
W drugim tygodniu września gościliśmy grupę skautek. Piękne fotki i piękne wspomnienia!
17/10/2024

W drugim tygodniu września gościliśmy grupę skautek. Piękne fotki i piękne wspomnienia!

Fotorelacja Gali Nagród im. BP TADEUSZA PIERONKA IN VERITATE za wybitne postawy i osiągnięcia w łączeniu wartości chrześ...
22/09/2024

Fotorelacja Gali Nagród im. BP TADEUSZA PIERONKA IN VERITATE za wybitne postawy i osiągnięcia w łączeniu wartości chrześcijańskich i europejskich.

29/04/2024

https://fb.watch/rLvWFWrLjw/

Przystanek Krępsko to kolejny projekt naszego Stowarzyszenia. Uruchamiamy bar, zajazd, jadłodajnię. Karczmę dla podróżnych. Serwujemy tradycyjną Kuchnię Polską ze szczególnym ukłonem dla Krajny. To kuchnia wielu społeczności, które zamieszkują Krajnę. Bogactwo przypraw, tradycji oraz kultury wszystkich wspaniałych ludzi, gdzie swój upust w smakach tworzonych u nas potraw. Sprawdzajcie nas.
Zapraszamy w ten uroczy zakątek. Zapraszamy do tego uroczego miejsca. Przystanek Krępsko

Szanowni Państwo. Kilka słów podziękowań. Krótki opis Stowarzyszenia. Nasza działalność obok ewentów patriotycznych t.j....
25/03/2024

Szanowni Państwo. Kilka słów podziękowań. Krótki opis Stowarzyszenia.
Nasza działalność obok ewentów patriotycznych t.j. Szarża pod Krojantami, Bezkrwawe Łowy Hubertus 11listopada, w tym w Najstarszym Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej, inscenizacje historyczne np. Nadanie imienia JW w Wałczu, asysty z udziałem naszych ułanów przy oddaniu hołdu poległym, przy pomnikach upamiętniających ten fakt, wreszcie cykl ewentów z udziałem Brygadiera Piłsudskiego w różnych miejscach wielkopolski.
Jesteśmy również autorami powstania trzech filmów, dokumentacji filmowej: „Łobżenica w Wichrach Wojny”, „Jeden Dzień Wojny”, „Rzeźnia nr Fymf”, w której aktorami została okoliczna społeczność małych lokalnych miejscowości, ale nie tylko. Wszelkie nasze inicjatywy polegają na tym, że włączamy w nie zwykłych ludzi, którzy mieszkają wśród nas, również młodzież z Ośrodka Wychowawczego w Łobżenicy, która bardzo chętnie przywdziewa się w ubiór z danej epoki. Czy tez Dzikie Pola z Szacunku dla Księdza Kajetana Rybackiego. Równolegle z tą działalnością zaczęła się nasza przygoda z gotowaniem. Zaowocowało to tym, że sięgano po nas chętnie aby oceniać potrawy w wspaniałym konkursie „Bitwa Regionów”. Cudowna atmosfera, która tam się wytwarzała na długo pozostanie w mojej pamięci a smak potraw daje mnie pewność, że ten sektor nigdy nie zostanie zastąpiony sztuczną inteligencją.
Chciałbym bardzo Panu podziękować, Panie Starosto za to wyróżnienie. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluje. Najbardziej jednak ujął mnie Lider Sukcesu dla Pracowników Starostwa. Od lat współpracuje na stadionie Okrzei z Ekipa Starostwa. Wspaniała Pani Agnieszka Matusiak, która rządzi tam nami wszystkimi. Trudny negocjator finansowy, nie wiem jak w stroju Majora zniósłbym to wszystko, lecz w stroju kucharza z ogromną przyjemnością poddaję się wszelkim rozkazom. Panie, z Panią Bożenką Borys na czele, które na co dzień piastują poważne stanowiska w Starostwie z radością oddają się pracy przy komponowaniu posiłków przy wszelkich imprezach na stadionie, u Pana Starosty Eligiusza Komarowskiego. Panie, którymi ja mam zaszczyt zarządzać, ale również Panie mną, ponieważ jest to doskonała i radosna współpraca.
Panie Starosto. Poznaliśmy się na stacji Kolejki Wąskotorowej w Wysokiej przy ewencie Napad na Pociąg u Pana Marek Madej, którego pozdrawiam serdecznie. Minęło trochę czasu. Nigdy nie pytał mnie Pan o poglądy, wyznanie, czy jestem za gruby, za chudy. Stawiano mnie zadanie do wykonania i ja się tego podejmowałem. Zawsze dla mnie najważniejszy był prestiż Starostwa, lub innej instytucji, którą reprezentowałem i Pana, Panie Starosto Eligiuszu Komarowski.
Ja bardzo chętnie przytyję, żeby być wiarygodnym kucharzem. Przyjdzie mnie to z łatwością, ponieważ jedzenie jest kobietą, a ja lubię, kiedy kobieta...takich emocji dochodzę degustując potrawy Pań z Kół Gospodyń Wiejskich będąc jednym z członków jury.
Wielkie ukłony dla pani Kingi Konickiej- wspaniałego organizatora, logistyka, życzliwego partnera i ekipy Bitwy Regionów. Pozdrawiam serdecznie członków jury, z którymi mnie się doskonale pracowało. Panią Olę Rybicka, miłą panią Iwonkę Szulc. Kłaniam się prowadzącym Galę. Pani Doroto, panie Wojciechu zawsze mnie cieszy kiedy widzę pana wśród prowadzących ........ i zawsze zazdroszczę panu towarzystwa. 15 marca na Gali Lider Sukcesu, w sposób wyjątkowo szczególny.
Szanowni Państwo. W żadnym innym wcieleniu, innym życiu, pracy nie spotkałbym na swojej drodze tylu wspaniałych ludzi. Pięknie Wam wszystkim dziękuję, bez Was tej nagrody by nie było.
Bardzo Państwu dziękuję za honor przebywania w Państwa towarzystwie.
Życzę wszystkiego dobrego.

Włodzimierz Paprocki

17 marca gościliśmy w Kłodzie, uroczej małej (jako komplement) miejscowości w Gminie Szydłowo. Odbyły się tam warsztaty ...
23/03/2024

17 marca gościliśmy w Kłodzie, uroczej małej (jako komplement) miejscowości w Gminie Szydłowo. Odbyły się tam warsztaty Kulinarne pt. „Biała kiełbasa”, przepis tradycyjny i podana na sposób Śląski. Dukane kartofle, surówka z kiszonej kapusty. Obiad gotowy. Mam nadzieje, że smakowało.
Był to ukłon naszego Stowarzyszenia w stronę bardzo sympatycznych mieszkańców tej wsi. Głęboki Ukłon w kierunku Pań, które kunszt gotowania doprowadziły do perfekcji sztuki. Laureatki wielu konkursów kulinarnych i wydarzeń, pikników rodzinnych i innych. Promują swoją miejscowość, gminę, powiat w kraju i za granicą. Zapał, determinacja i serce które wkładają w swoje potrawy czuć degustując je podczas wspaniałych imprez w których biorą udział.
Pozdrawiam Was Pięknie. Zawsze czułem się u Was wyjątkowo, a w minioną niedziele spędziłem uroczo czas.

Włodzimierz Paprocki

15 marca 2024r na zaproszenie uczestniczyliśmy w Gali Lidera Sukcesu, jako nominowani do tego wyróżnienia. Otrzymaliśmy ...
20/03/2024

15 marca 2024r na zaproszenie uczestniczyliśmy w Gali Lidera Sukcesu, jako nominowani do tego wyróżnienia.
Otrzymaliśmy statuetkę Lider Sukcesu za 2023 r wraz z listem gratulacyjnym.
Traktuje to wyróżnienie jako wyróżnienie Stowarzyszenia Formacja Dźwierszno O.M.M.P. Stanąłem, więc w mundurze ułańskim wz.36 rogatywka, szabla- dystynkcje majora. Byłem w tym dniu statystą.
Henryk Dobrzański-Hubal. Major. Patron Stowarzyszenia Formacja Dźwierszno O.M.M.P. Niemcy mówili o nim z szacunkiem Żelazny Major, Szalony Major.
Często pytają mnie znajomi, przyjaciele, jak dajecie rade? Jeśli jeszcze teraz ma ktoś wątpliwości to proszę ich nie mieć. Dajemy rade. Żyjemy. Działamy. Nie Poddajemy się.
Bardzo Dziękujemy za to wyróżnienie Kapitule, panu staroście Eligiuszowi Komarowskiemu.
Obszerny tekst i zdjęcia z Gali-niebawem.

27 stycznia - Gala Noworoczna w Szydłowie Złote Lilie Osobowość Roku 2023Nasze Stowarzyszenie uczestniczyło w Gali, w ty...
22/02/2024

27 stycznia - Gala Noworoczna w Szydłowie Złote Lilie Osobowość Roku 2023

Nasze Stowarzyszenie uczestniczyło w Gali, w tym niezwykłym Wydarzeniu dla mieszkańców Gmina Szydłowo.
Zostałem oddelegowany na ta uroczystość, tym razem nie jako ekspert od kuchni lecz w mundurze wz.36 patrona Stowarzyszenia Formacja Dźwierszno O.M.M.P. Henryk Dobrzański-Hubal. Major.
Przywitała mnie pani Elżbieta Kliber i pan Wójt Tobiasz Wiesiołek, których serdecznie pozdrawiam.
Gala stanowi wyróżnienie osób, które dają z siebie coś więcej niż to wynika z pracy bądź też powołania i pełnienia funkcji. Chociaż nie obyło się bez polityki, to jednak udało się w stu procentach wyróżnić i nagrodzić tych, którzy swoją pasję, bezinteresowność, czas wolny, charyzmę angażują w życie publiczne nie tylko Gminy Szydłowo, lecz często rozsławiając ją poza jej granicami. Gala to niczym rozdanie Oskarów!
Brawo panie Wójcie, to Pańska zasługa i Urzędu Gminy, w którym realizują się w pracy wyśmienici ludzie. Tam nie ma potrzeby umieszczać plakatów...urząd przyjazny...itd... itd. Ten urząd jest przyjazny nam i współpracuje się znakomicie i miło.

1. Złotą Lilię otrzymało Stowarzyszenie Przyjaciół Sołectwa Leżenica Kolonia.
Proszę spojrzeć na te piękne, radosne dziewczyny w łowickich strojach. Ileż pracy, trudu w pozyskaniu oryginalnych haftów, spódnic, podróży, zaangażowania, również finansów prywatnych. Ile pasji, uśmiechów i serdeczności w tych paniach i sołtysie Grzegorz Rosiński, który wspiera Stowarzyszenie. Zasłużona Złota Lilia. To Osobowość Roku. Jestem zauroczony Paniami i Stowarzyszeniem!

2. Srebrne Lilie dla seniorów DDP z Róży Wielkiej.
Miałem okazje gościć u Seniorów. Jesteście wspaniali, dajecie przykład, że można ... Wszystko można, wystarczy tylko chcieć.

3. Lilie Brązowe dla: Stowarzyszenia Biegaczy Gminy Szydłowo Pana Damiana Szymańskiego oraz instruktora śpiewu Andrzeja Jopka. Panowie, wiem ile się natrudzicie na co dzień. Wszyscy są Wami zachwyceni, a ja mam tylko nadzieję, że sportowcy, biegacze i inni zostali suto nakarmieni w tym ogromnym przedsięwzięciu 50-lecie Gminy Szydłowo.

Po raz Pierwszy w historii Galii nagrodzono i wyróżniono młodych ludzi za swoje pasje i ponad przeciętność- Młodymi Liliami. Ogromne Gratulacje.
Nad całością czuwał osławiony Wojtek Dróżdż i pani Kasia Lemańska, którzy niezwykle sympatycznie poprowadzili Gale przy udziale artystów cyrkowych Duo Focus i Piękny koncert p. Katarzyny Zawady.

Gmina Szydłowo Sołectwo Leżenica - Kolonia

Dobrzyca. Dobrzyca - Sołectwo Dobrych LudziGraliśmy wspólnie 28 stycznia w Dobrzycy z okazji 32 Finału Wielkiej Orkiestr...
31/01/2024

Dobrzyca. Dobrzyca - Sołectwo Dobrych Ludzi
Graliśmy wspólnie 28 stycznia w Dobrzycy z okazji 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy . Wspaniali ludzie, atmosfera. Padł kolejny rekord w zbiórce dla WOŚP. To niebywałe jak można wznieś się na wyżyny dobroci i zebrać aż tyle funduszy z tak małej , urokliwej
i malowniczej miejscowości. Wszystkim tam biją ogromne serca. Posiłki były wyśmienite,
a nasze zupy i pieczony świniak dopełnił tylko smak i wartość gastronomii. Bardzo Wam Dziękuje, że nasze Stowarzyszenie mogło uczestniczyć w tym koncercie. Paniom kucharkom, wolontariuszkom szczególne podziękowania za kunszt w tworzeniu i serwowaniu jedzonka. Paweł Kowalski Solianka to Twoja zasługa.
Pozdrawiam Serdecznie.
Jurek! Jurek Owsiak. To Ty sprawiasz , że wyzwala się w nas tyle dobra.

Stowarzyszenie Formacja Dźwierszno OMMP i Dobrzyca - Sołectwo Dobrych Ludzi po raz kolejny GRAMY razem dla WOŚP!!! 32 Fi...
27/01/2024

Stowarzyszenie Formacja Dźwierszno OMMP i Dobrzyca - Sołectwo Dobrych Ludzi po raz kolejny GRAMY razem dla WOŚP!!! 32 Finał 28.01.2023 r. zapraszamy wszystkich na pyszne jedzonko i wspólne pomaganie!

Adres

Dźwierszno Małe 56
Łobżenica Gmina
89-310

Telefon

+48609200914

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Stowarzyszenie Formacja Dźwierszno OMMP umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij