26/09/2024
Mivel a mi konkrét megélhetésünket érinti nagyban ez az ügy, ezért közölném, hogy az említett lakógyűlésen semmi olyan érv nem hangzott el, amely indokolná a hajnali kettes bezárást. (Takarítsunk szélesebb körben, kicsit vegyük lejjebb a zenei hangerőt.)
Ezen feltételeket teljesítettük.
Továbbá mi teszteltük egy hónapon keresztül a két órás bezárást, melynek eredménye, hogy a vendégek (teltház) hirtelen lettek kiküldve a szórakozó helyről ,ezáltal egy impulzív zajhatást eredményezve, mely a szomszédok nyugalmát nagyban megzavarta.
Napnál is világosabb, hogy ez a szankció az ellenkező hatást váltja ki, mint amit remélnek, hiszen a vendégek kettőkor még bőven szórakozni szeretnének. (Legénybúcsú, lánybúcsú, tejfakasztó, ballagási rendezvény, kézi labdás, focis bankettek, farsang...)
Ha kettőkor hirtelen az utcára kell kiterelni a vendégeket, az jelentős zajterhelést ezedményez, mely a vendégek felbosszantásával, illetve a szomszédok nyugalmának megzavarásával is jár, hiszen ha tovább vagyunk nyitva, akkor fokozatosan ürül ki a vendéglátó egység.
A sárvári Fregatt sörözőben állandó biztonsági személyzet működik, mely több mint két éve figyel a Berzsenyi utcára, hogy az utcán ne legyen hangoskodás, dohányozni a belső teraszon lehet kizárólag.
Hat éves üzemeltetésünk során a zajszint mérési határértéken mindíg belül voltunk, rendőrségi jegyzőkönyv egyszer sem készült semmi miatt.
Kérjük az önkormányzatot, hogy gondolják át ezt a szankciót, hiszen egy 5 csillagos városnak, melynek jelentős turisztikai szerepe van, az éjszakai élet ugyanúgy része, mint az iskolák, vagy a vasút hálózat.
De emelkednek a gyermekétkeztetési díjak, viszont bevezetik a menüválasztásos ebédet, és újabb térfigyelő kamerákat kapott a város.