29/04/2015
KEDVES,ÉS KEDVETLEN VENDÉGEK,
KEDVES RÁCKERESZTÚRI ISMERŐSEIM,
KICSI FALUM !! :)
Húsz éves működés után, a Lila Akác kiskocsma Május 3-án lesz utoljára nyitva ! :(
Miután egy nagyon egyszerű emberként kerültem Ráckeresztúrra, aki kocsmát életében nem látott,( kivéve vendéglátóban, ahol bizony jól esett néhány elfogyasztott vacsora,) külső segítséggel, egy pesti közértes befektetésével, benn találtam magam ebben a milliőben.
Mint még egyszerű vidékre költözött lakosként, elég gyorsan szembe találtam magam a nyers gyilkos fajtájú emberekkel, akik lopás érdekében meggyilkolták kutyáimat, hogy egy gyermek biciklit, és egy gázpalackot szerezzenek maguknak :( Az illetőnek üzenem tudom, hogy ki, de mivel szeretem az állatokat , ezért ilyet nem kívánok neki.
Még más elérheti !!
Volt férjem se könnyítette meg helyzetünket, sokan ismeritek, ezért nem is részletezném :(
Miután női fodrász voltam, igazán nehéz volt ezt a szakmát kiismerni, vizsgázni, pszichológiát tanulni közvetve, és azt alkalmazni...... kötekedő, alkoholos állapotban lévő, akár nyerőgépen vesztésre álló emberkéken, vagy kölcsönkérő szerencsétlen, fizetéstől, fizetésig tengődő lelkeken, akik fűt fát bizonygatva, és igérgetve, ezen számlákkal megléptek,.......nekem nem sikerült igazán. Úgy éreztem kijövök a többi kocsmárossal is, személyszerint, igyekeztem, ellentétek nélkül sorba állni.
Nagyrészben / sajnos/ becsületet, nem ismert emberekkel találkoztam, kik, mindig egy kis saját haszon érdekében lehúzta a kiskocsmát, és a működését megnehezítette.
A kölcsönöket ki nem fizetők indokai, erre meglepőek voltak :D
Hol állítólagosan biciklit loptam, hol elvettem a részeg emberek pénzét, hol motor tulajdonos lettem, hol nem is adtam kölcsönt, és volt aki már rég visszaadta :D :D Aztán volt aki megfenyegetett, és még ő követelt tőlem a tartozásának dupláját :) Volt aki pénzen eljátszotta a saját pénzem, árumat hitelbe kiadta, és közkedvelt emberke még mindig. Azóta sokan szerettek volna visszatérni hozzánk, de igazságérzetemet ez hidegen hagyta. Elhagytam még a cigerettázást is, hogy egy rekesz sőrrrel elinduljak visszafelé. Volt olyan, amikor a kocsmámat, még meg nem tudott ok miatt, széjjel törték, akik szintén nagy nevű, és tiszteletre méltó emberek " lennének" a falucskánkban. Martonvásár, Ercsi , közkedvelt lakosai is próbáltak, egy kis pisztolyos népnevelést tartani, egy kevés kis pénzecske érdekében.
A munkatársakat, már csak az jellemezte, hogy miként lehet egy kis pénzre szert tenni. Talán a 20 itt dolgozó emberből , 3 kivétel azért volt :) Szép szám :D A barátoknak nevezett emberekről, kiderült, kígyót melengettem a keblemen. A milliomos,( mármint én) , lassan éreztem, hogy 2008 után, valami baj van a világgal. 2011-ig még erőlködtünk, de a termelés, a tartozás felhalmozódás, és az ez miatt inkább más kocsmát választók elvesztése miatt véglegesen a csőd felé indult a Lila.
Erre még, a per elvesztését okozó Kedves Ügyvédúr, P. Balázs is hozzájárult. Elvesztettünk mindent.
Ahhoz, hogy rezsit, tudjunk fizetni változást kellett kitalálni. Kölcsönt vettem fel, amit a kocsma belső átalakítására fordítottunk, melegkonyhát tervezve oda.
Azonban 11-be a gépeket átadták Andy Vajnának
aminek kiegészítő keresete, legalább a törlesztő részleteket állhatta volna.
A cigarettát szintén elvették, az elszegényedett embereknek, már nem jutott annyi kis pénz, hogy egy sőrre is betudjon jönni munka után :(
Most pedig szeretném mindannak a kedves embernek, akiket megismertem, megköszönni, hogy befogadtak minket 3 gyermekemmel :)
Elnézést kérnék azoktól akiket megbántottam,........
és azoknak, akik engem megbántottak, csak ugyanazt tudom kívánni nekik, amit ellenem elkövettek. Isten biztosan tudja,- mint én is,- kik ezek :( Sokszor itt kerékpároznak előttem, megsértett emberekről szól a fáma, akik még köszönni se köszönnek, mert ..minek adtam hitelt címmel, még ők érzik magukat sértetten :)
Sokat edződtem, lelkileg, ami aztán a betegségem is lett egyben :( Katona Géza bátyám mondása jutott eszembe, miszerint :- Nagyapám mindig azt mondta, -fiam, politikus ne legyél meg kocsmáros :) :)
Mivel hosszú távra elutazom, itt értesülök arról, hogy mi is történik a kis hazámban :) Gonoltam, a tartozók nevét ide írom az oldalra egy kis szégyen gyanánt, aztán azt, hogy csak a kezdőbetűjüket használom fel, de úgy gondolom már mindegy,-- de sajnálom, hogy jellemükkel, mást is becsaphatnak, mert a betyárbecsület nem létezik náluk :(
Viszont nagyon örültem, olyan szegény, szinte nincstelen, de becsületes embereknek, hogy vendégünk voltak, és még mindig az utolsó napig kitartanak mellettünk :)
Örülök, hogy a gyermekeim által is sok tanárt, gyermekeket, és szülőt ismerhettem meg ! A tanároknak még külön, hogy gyermekeimet, első keményebb útjukra bocsájtották, az általuk igazán jól megtanított tantárgyaikkal. Mind helyt állt a nagyvilágban, köszönhetem ezt nektek, vagyis Maguknak :)
Köszönöm Polgármesterünknek, és a Polgármesteri Hivatalnál dolgozó lányoknak rengeteg segítségét. Köszönöm az Orvosaimnak, és Évinek a nővérkének, hogy elviselték a sok nyafogást :D :D
Amit még kihagytam, hogy köszönöm a Rendőrségnek, a Polgárőrségnek, a falunknak, hogy több éves munkámmal segíthettem őket polgárőri munkámmal!!!
20 év röviden, a Lila, és az Én életem részeként, egy monológban :)
Sok boldogságot, és egészséget kívánok minden egyes ráckeresztúri ismerősnek, és ismeretlennek :)
Üdvözlöm Önöket, Titeket, : Bernáth Zsuzsanna Bizsu