Palóc Kocsma

Palóc Kocsma Ez egy Pozitiv NetKocsma. Fotók, írások, gondok, poénok. Palócia kiskocsmái folyamatosan bemutatkoznak. Ez egy jó találkozóhely lesz.

Haverok, barátok..., hozd öket ide ! Sört és páleszt is kaphatsz, csak nyisd ki a frigódat!

*  Falusi lamúr 100 ève. *A lány mezítláb osont végig a poros utcán. A zsúpos házak ablakaiban már csak a mécsesek pislá...
07/05/2026

* Falusi lamúr 100 ève. *

A lány mezítláb osont végig a poros utcán. A zsúpos házak ablakaiban már csak a mécsesek pislákoltak, a falut betakarta az esti füst és a trágyaszag nehéz nyara. Kendőjét szorosabbra húzta, mert ha az apja meglátja, bottal kergeti vissza.
A kukoricás szélén ott állt a legény, ünneplő csizmában, mintha templomba készülne, nem titkos találkára. Sokáig csak egymás mellett mentek a sorok között. A fiú végül megfogta a lány kezét, de úgy, mintha engedélyt kérne hozzá az egész világtól.
— Elveszlek, ha letelik a katonai szolgálat — mondta halkan.
A lány lesütötte szemét. Akkoriban egy ilyen mondat többet ért minden csóknál.
A kukoricás szélén hirtelen megszólalt egy rekedt hang:
— Helyes. Mer’ ha nem, most rögtön agyonütlek.
Az apja ült ott a sötétben egy farönkön… már egy órája.

12/04/2026

Egy rövid ,de nagyon jó miniscifi.

02/04/2026

A tiszasok java része a Covid idején nem akarta , gyülölte az új vakcinát, mert nem volt 4 èvig kikiserletezve állatokon, és jó messze ,egy elszeparalt szigeten ... ( Hogy ne jóerzesü ártatlan embereken próbaljak ki èlesben )
Most miért nem ellenzi az ellenőrizetlen veszélyeket hordozó "tisza-MP" vakcina bevezetését. Söt szeretnè !
Hát a tiszások kísérletezzenek magukkal egy szigeten, mielött a nyakunkba hoznaàk a Tisza MP vakcinát !!!!

01/04/2026

A sör szárnyakat ad...!! ))))

*.      Mi A  POLITIKA ÈRTÈKE.     *Az országot irányítani kell. Erre olyan embereket választunk akikre inkább ràbizzuk ...
28/03/2026

*. Mi A POLITIKA ÈRTÈKE. *

Az országot irányítani kell. Erre olyan embereket választunk akikre inkább ràbizzuk a országot.
(A listás szereplöket továbbra sem szeretjük, de belátjuk a párt szíve joga az embereivel dolgozni.)
4 évre választunk, aki a legtöbb szavazatot kapja az iranyit. Ezt a vesztesnek is nyugodtan viselni kell 4 èvig. Ha olyan embereket választunk meg , aki sehol nem végzett ingyenmunkát az orszagèrt, megyèèrt, akkor magunkra vessünk.
A politikus akkor értékes ha neki, elsö a haza, nem a pénz ! Ha peldamutató ember, nem szelsösèges viselkedèsü.
A fiatal szavazók mindig beszélgessenek okos öregekkel választás elött !
Mert ha meggondolatlanok leszünk akkor megint oda a magyar függetlensèg. Lehet változás, ha van kire változtatni. De ha csak ígérgetés van, akkor jobb a járt út !

*.              NEM VERTEK ÁT.        * A politikusok úgy törtetnek a hatalomba jutásra hogy elfelejtették a szakmájukat...
01/03/2026

*. NEM VERTEK ÁT. *
A politikusok úgy törtetnek a hatalomba jutásra hogy elfelejtették a szakmájukat. Pedig kellene tudniuk azt is, mert ez nem örökletes jog.
Meg aztán senki sem hiszi el hogy hazafisagból akarnak ennyire a parlamentbe jutni. A nagy zsozsó, a kapcsolatok, a ficsúrkodas, vonzza öket. Úgyhogy 3 ciklus után vissza a satupadhoz fiúk !!
Ha annyira nagyra vagy tudásoddal majd kinevelsz valakit. Mondjuk ez nem jelenti azt hogy most (pld.az ön, vagy eujelölt törtetök )csak úgy bejussanak. Legyenek ezek nèpszolgak ingyen, a saját körzetükben 4 èvig.!!
Az majd bizonyít !! A parlamenti fizukat majd mi adjuk meg, a civil hozzáertök. Na ennyi, meg jöhet a jövöben az MI kormányzás !! ))) Mi lesz veletek akkor ellenzéki és. mai törtetök. , ????

1960. Buják kocsma vasárnap du.15 óra 5 perc. A kecske iszik es indul haza a gazdival....
24/02/2026

1960. Buják kocsma vasárnap du.15 óra 5 perc. A kecske iszik es indul haza a gazdival....

10/02/2026

A net ,a socmedia elment abba az irányba hogy lassan be sem nèzünk ide. Átvette a reklám a politika a teret. Az irodalom a sport a müvèszet, a filmek a beszélgetés lenne a jó , de ez már nem az. Ez okadèk !!!!

08/02/2026

A palóc kislegèny elköszön a szèpasszonykáktól. Ö nem feldecizik a leginyekkel..majd a Palóc kocsmában bedob egy bambit. ,!! (Aki megmondja hol van ez, és kacagós lájkot nyom, az elsö kettö átvehet nálam egy szèp "Teedo" pólót.)

Áprilisi versike...Mièrt szennyes nekünk. mostmàr a Tisza  ?,Miért akarjuk a nevèt,Hogy adja vissza , ?Nehogy holnap Pan...
24/01/2026

Áprilisi versike...

Mièrt szennyes nekünk.
mostmàr a Tisza ?,
Miért akarjuk a nevèt,
Hogy adja vissza , ?
Nehogy holnap Pankotai,
Azt mondja hogy Tiszatavi !!

Cím

Fő U
Pásztó

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Palóc Kocsma új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Palóc Kocsma számára:

Megosztás

Kategória