Kősziklás Borterasz

Kősziklás Borterasz Ez a világ közepe – a mi borteraszunk. Ha azt gondoljátok, ez barokkos túlzás, gyertek el, nézzétek meg a saját szemetekkel!

A gyönyörű látvány mellett izgalmas borokat, finom ételeket, klassz programokat és jó társaságot itt mindig találtok.

Kóstolgattunk egy kicsit 😉
14/06/2026

Kóstolgattunk egy kicsit 😉

Igen, sokat írunk a furmintról 🙂. De nemcsak azért, mert szeretjük...hanem azért is, mert nagyon hiszünk benne! Mindene ...
09/06/2026

Igen, sokat írunk a furmintról 🙂. De nemcsak azért, mert szeretjük...hanem azért is, mert nagyon hiszünk benne! Mindene meg van ahhoz, hogy ízes, összetett, emlékezetes fehérborok készüljenek belőle. Ráadásul a miénk is, hisz szülőföldje a Kárpát-medence.

Most pedig épp a legszebb időszakában van: virágzik. Sok-sok apró fehér virág, édes szőlővirágillat - szeretjük a furmintot, na! 😍

09/06/2026
Gyertek a Rosalia rozéfesztiválra! Velünk is találkozhattok!
28/05/2026

Gyertek a Rosalia rozéfesztiválra! Velünk is találkozhattok!

A fenti fotóval kapcsolatban, amin a biofurmintunk látható a Korma-dűlőben, mi 3 reakciót valószínűsítünk:1. De szép! (E...
25/05/2026

A fenti fotóval kapcsolatban, amin a biofurmintunk látható a Korma-dűlőben, mi 3 reakciót valószínűsítünk:

1. De szép! (Ezzel egyet tudunk érteni 😊)
2. Mivel bioültetvény, Szabolcs vörös herét vetett a sorok közé –
Ügyes! Aszályos időkben nemcsak takarja a talajt, de a vörös here jó nitrogénmegkötő képességgel is rendelkezik.
3. Ez a sorköz gondozatlan, ráférne már egy kaszálás!

És hogy mit gondolunk mi?

1. Igen, szerintünk is szép! Nemcsak a sorköz, de a biofurmint is eddig ügyesen veszi az évjárati akadályokat.
2. Nem, nem mi vetettük a szép, színes vörös herét, ő választott minket. Gyaníthatóan nem függetlenül attól, hogy a ’mindent vivő’ kemikáliákat kitiltottuk ebből a dűlőből (is).
3. Ami pedig a látszólagos gondozatlanságot illeti: szerintünk a természet rendje más, mint a mi szögegyenesre vágott, élére állított, geometrikus és monokultúrás kerti rendünk. Hullámzó, hálózatos, sokféle – biodiverz, ahogy a tudomány mondja.

6 éve kísérletezünk a bioműveléssel, 4 éve már 14 hektár ültetvényt gondozunk felszívódó, szintetikus vegyszerek nélkül a Paphegy-, a Korma- és az Alsó-Markó-dűlőben. Miért?

Egyrészt azért, mert egyetértünk azzal a ma már szerencsére egyre többek által osztott felelősségérzettel, hogy ezt a bolygót legalább olyan állapotban szeretnénk továbbadni, amilyenben kaptuk. Hiszünk az ökoszisztéma évmilliók alatt kikísérletezett okosságában: a rendszerben mindenkinek szabott helye, mindennek racionális oka van. Ennek a rendszernek vagyunk mi is, sokszor sajnos teljesen irracionális tagjai.

Aztán azért is, mert nem akarunk olyan vegyszerekkel permetezni, amelyekből csupán 1,5 dl szükséges 1 hektárra (és utána kő-kövön nem marad), vagy olyan, minden élő szervezetet pusztító hatóanyaggal, amelynek a csomagolásán is feltüntetik, hogy bizonyos mértékben rákkeltő. A narancsolaj pl. mennyivel jobb választás! Nem kell aggódni amiatt, hogy a traktor ablakai hermetikusan zárnak-e, nyugodtan belengedezhet egy kis gyümölcsillat 😊.

És egyáltalán nem utolsó sorban azért, mert hisszük, hogy az ilyen módon gondozott tőkéken terem autentikus, határozott karakterű, gazdag ízű szőlő, amiből aztán izgalmas, egyedi, sokízű borokat tudunk készíteni.

A biofurmint és más történetek 🙂
25/05/2026

A biofurmint és más történetek 🙂

A lenti fotóval kapcsolatban, amin a biofurmintunk látható a Korma-dűlőben, május végén, mi 3 reakciót valószínűsítünk:

1. De szép! (Ezzel egyet tudunk érteni 😊)
2. Mivel bioültetvény, Szabolcs vörös herét vetett a sorok közé –
Ügyes! Aszályos időkben nemcsak takarja a talajt, de a vörös here jó nitrogénmegkötő képességgel is rendelkezik.
3. Ez a sorköz gondozatlan, ráférne már egy kaszálás (extrémebbek szerint kapálás)!

És hogy mit gondolunk mi?

1. Igen, szerintünk is szép! Nemcsak a sorköz, de a biofurmint is eddig ügyesen veszi az évjárati akadályokat.
2. Nem, nem mi vetettük a szép, színes vörös herét, ő választott minket. Gyaníthatóan nem függetlenül attól, hogy a ’mindent vivő’ kemikáliákat kitiltottuk ebből a dűlőből (is).
3. Ami pedig a látszólagos gondozatlanságot illeti: szerintünk a természet rendje más, mint a mi szögegyenesre vágott, élére állított, geometrikus és monokultúrás kerti rendünk. Hullámzó, hálózatos, sokféle – biodiverz, ahogy a tudomány mondja.

6 éve kísérletezünk a bioműveléssel, 4 éve már 14 hektár ültetvényt gondozunk felszívódó, szintetikus vegyszerek nélkül a Paphegy-, a Korma- és az Alsó-Markó-dűlőben. Miért?

Egyrészt azért, mert egyetértünk azzal a ma már szerencsére egyre többek által osztott felelősségérzettel, hogy ezt a bolygót legalább olyan állapotban szeretnénk továbbadni, amilyenben kaptuk. Hiszünk az ökoszisztéma évmilliók alatt kikísérletezett okosságában: a rendszerben mindenkinek szabott helye, mindennek racionális oka van. Ennek a rendszernek vagyunk mi is, sokszor sajnos teljesen irracionális tagjai.

Aztán azért is, mert nem akarunk olyan vegyszerekkel permetezni, amelyekből csupán 1,5 dl szükséges 1 hektárra (és utána kő-kövön nem marad), vagy olyan, minden élő szervezetet pusztító hatóanyaggal, amelynek a csomagolásán is feltüntetik, hogy bizonyos mértékben rákkeltő. A narancsolaj például mennyivel jobb választás! Nem kell aggódni amiatt, hogy a traktor ablakai hermetikusan zárnak-e, nyugodtan belengedezhet egy kis gyümölcsillat 😊.

És egyáltalán nem utolsó sorban azért, mert hisszük, hogy az ilyen módon gondozott tőkéken terem autentikus, határozott karakterű, gazdag ízű szőlő, amiből aztán izgalmas, egyedi, sokízű borokat tudunk készíteni. És ezért csináljuk ezt az egészet🙂.

Nődögél a furmint 🙂
05/05/2026

Nődögél a furmint 🙂

Azt már valószínűleg tudjátok rólunk, hogy imádunk kísérletezni: újat, meglepőt, különutast kipróbálni. Egyrészt azért, ...
25/04/2026

Azt már valószínűleg tudjátok rólunk, hogy imádunk kísérletezni: újat, meglepőt, különutast kipróbálni. Egyrészt azért, mert ettől izgalmasabb lesz az élet 🙂. De azért is, mert mélyen hiszünk benne, hogy ez a nem szűnő kíváncsiság viszi előre a világot. Ráadásul a mi mátrixunknak, a szőlő-bor univerzumnak, a kíváncsiságot folyton piszkáló sokszínűség a kvintesszenciája.

Így aztán minden tavasszal telepítünk valami "furcsát". A Sauvignon Gris-ről már írtunk, a napokban azonban újabb lakók érkeztek Dunaszentmiklósra: 2 hektár fekete leányka.

Erdély és a Kárpátokon túli területek kékszőlő influenszeréről van szó, amelynek, ahogy a neve is mutatja, lehet köze a leánykához és rajta keresztül a királyleánykához, bár ezt brit tudósok 😉 DNS-vizsgálatai még nem igazolták minden kétséget kizáróan. A fekete leányka aromatikája azonban annál egyértelműbb: olyan intenzíven illatos, akár fehér "rokonai". Jó cukorgyűjtő, savból is tartalékol, élvezi az érlelést - bizalomra okot adó csomaggal indul neki az útnak. Hogy hová/meddig jut, arra majd visszatérünk 3 éve múlva. Nem mondhatjátok, hogy nem szóltunk előre! 😀

🍇✨ Murci Kóstoló a Kősziklás Borteraszon ✨🍇Kedves Borbarátok!Örömmel hívunk Benneteket 2025. szeptember 20-án (szombaton...
15/09/2025

🍇✨ Murci Kóstoló a Kősziklás Borteraszon ✨🍇

Kedves Borbarátok!
Örömmel hívunk Benneteket 2025. szeptember 20-án (szombaton) délután 16:00 órától a már hagyományosnak mondható murci kóstolóra a festői Kősziklás Borteraszra.

👉 Friss murci, ízletes hidegtál, jó hangulat és baráti társaság vár mindenkit!
💰 Részvételi díj: 9.500 Ft/fő

Ne maradjatok le – a helyek korlátozottak!
📅 helyfoglalás és információ: [telefonszám☎️ 0630 151 8885]

🥂 Gyertek, koccintsunk együtt az ősz ízeivel!🦅

Cím

Hrsz. 077/4/A
Dunaszentmiklós
2897

Telefonszám

+36301518885

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Kősziklás Borterasz új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Kősziklás Borterasz számára:

Megosztás