07/01/2016
Egy korszak véget ért
„Törjön százegyszer százszor-tört varázs:
Hát elbocsátlak még egyszer, utólszor,
Ha hitted, hogy még mindig tartalak
S hitted, hogy kell még elbocsáttatás.
Százszor-sujtottan dobom, ím, feléd
Feledésemnek gazdag úr-palástját.
Vedd magadra, mert lesz még hidegebb is,
Vedd magadra, mert sajnálom magunkat.”
(Ady Endre)
2006.november 3., péntek
Roy és Ádám@ +21 Dorog
Emlékszik még valaki?
Bár ez a nap volt a nyitás napja, a +21 története 2006. január 10-én kezdődött, szerződés aláírással és kézfogással.
Volt egy álmom….Az álomból aztán hosszú hónapok munkája,tervezése során, először álmunk lett- ahogy egyre többen kapcsolódtak be a projektbe – majd a fent említett napon valósággá vált.
És Hölgyeim és Uraim, micsoda egy valóság!?
Több generáció bálozta végig nálunk a hétvégi éjszakákat az elmúlt 10 évben. A több száz fellépő között rendszeresen megfordultak kis nevek, nagy nevek, és kis nevek, akikből nagy név lett. Színpadunkon - a teljesség igénye nélkül - felbukkant a Magna Cum Laude, a Kiscsillag, a Belga, Gangsta Zolee és a Kartel, a Mystery Gang, Korda Gyuri és Balázs Klári, Király Viktor, Anna and the Barbies, Dévényi Tibi bácsi,Komár Laci,Tóth Vera, Tóth Gabi, a Zanzibár, Kowalskyék és bocsánat azoktól,akiket kihagytam..
A 10 év alatt nagyon sokan, sokat tettünk azért, hogy valódi kulthellyé váljon a +21. Vendégeink egyszerre élvezhették (reméljük) magas színvonalú vendéglátásunkat, koktéljainkat, és a válogatott fellépők műsorát. Akik visszajáró vendégeink voltak, mindig emlékezni fogni a törzspultosok baráti hangjára, ahogy megpróbálták túlkiabálni az este 10 órától lüktető dübörgést. Katona Gábor immár klasszikussá vált koktélos üvegpörgetései, Búzás Balázs, Papp Zita, Pozsonyi Gábor és Lattmann Oli jókedvű pörgése a pult mögött mindig biztos támpont volt, még a hajnalban már el-elfáradó törzsvendégeinknek is.
Tudjuk, hogy soha nem volt elég nagy a helyiség ahhoz, hogy mindenki kényelmesen elférjen, de azok - a mai 30-asoknak már-már legendássá váló - fülledt éjszakák nem is erről szóltak. Sokan ismerkedtek, flörtöltek, kötöttek hosszú távú kapcsolatokat nálunk, de hogy ne csak papoljunk arról, hogy mit is jelent valójában kulthelynek lenni, rendeztünk rengeteg Ladies nigtht-ot péntekenként, amivel több száz helyi fiatal talált tartós kapcsolatra vagy khm.. kevésbé tartósra.
És most mindennek vége szakad, mert, ahogy az Orákulum mondotta a Mátrixban, aminek eleje van, annak vége is lesz valamikor. A +21 esetében a vég most elérkezett, de van egy nagyon fontos tennivalónk még. Megköszönni ezt a tíz évet.
A +21 facebook csoportjában közel 6000-en követtétek híreinket, programjainkat,
fogalmam sincs, hogy hányan fordultatok meg nálunk, de biztos, hogy sokan, így hát
engedjétek meg, hogy elsőként Nektek, kedves (vagy kevésbé kedves) vendégeknek
mondhassuk el:
KÖSZÖNJÜK SZÉPEN!
Engedjétek meg, hogy itt köszönjem meg mindenkinek, munkatársaknak a pultban, az ajtóban,
a hangnál, a fénynél, a tervezésnél, kivitelezésnél, takarításnál…
Köszönöm Fácánnak, Zsöninek,KatonaGének,Áronnak, Zsoltnak, Buffynak, Slukinak és sokan másoknak, akiket kifelejtettem. Mentségemre szolgáljon ,hogy…..nem olyan könnyű ez.
Külön köszönöm Sz. Petinek akinél korrektebb ember nem sok van a Földön, nemhogy kis hazánkban…
Szóval ennyi lett volna. Nem mondom, hogy soha többet, sehol nem találkoztok a +21 névvel,
hiszen ki tudja, mit hoz a jövő, meg soha ne mondd, hogy soha, de most azt gondolom, ez nem egy neverending story, hanem itt a vége. Szép volt.
Köszönettel,
Koloszár Szilárd