21/01/2026
A vállalatvezető és a számlagyár ❗️❗️
Elindítottam egy sorozatot, ami arról szól, hányféleképpen kerülhet bajba az ember, úgy, hogy nem látja előre.
Nem gondolom, persze, hogy minden eshetőség eszembe jut, de várom az ötleteket tőletek, kommentben 😊
3./
Nem minden áfacsalás indul annak.
Amikor a vállalat vezetése arra a következtetésre jut, hogy túl sok a befizetendő adó, ezért átmenetileg, „csak az idén”, vegyünk számlákat, aztán majd újra könyveljük, ha jobban megy a bolt – na, ez a vég kezdete.
Az első év lezárása „bukás” nélkül korábban nem sejtett távlatokat nyit meg: amikor megtapasztalja a vezetés, hogy micsoda láthatatlan hasznot tudnak realizálni ilyen módon, sajnos nem tudnak leállni.
Márpedig erre is igaz a mondás, hogy „addig jár a korsó a kútra…”.
Így aztán előbb-utóbb vagy maga a számlagyár dől meg, amellyel dolgoznak, vagy kifejezetten a cégnél kezdi vizsgálni a NAV nyomozóhivatala a bejövő számlákat.
Általában intenzív operatív munka előzi meg a hivatalos gyanúsítást, úgyhogy mire „szegény” ügyvezető/vezérigazgató tagadni kezd, már ott vannak az aktában a lehallgatási anyagok, akár egy-két évre visszamenőleg.
Mit lehet ilyenkor tanácsolni?
Csak azt, hogy a megfelelő védőügyvéd és adótanácsadó bevonásával járjanak el.
Ez sem garancia arra, hogy megússzák, de a károk enyhíthetők.