Régi Üvegház Disco 1987-től

Régi Üvegház Disco 1987-től 1987-ben tettem be a lábam ebbe az üzletbe és azonnal, első látásra szerelem lett! 14 nyáron át a füleket és a közízlést rongáltam arra! :)

Legendás éjszakai szórakozóhely Balatonlellén a Napfény Strand bejáratával szemben, ahol a nyolcvanas évek közepétől mind a mai napig zenés-táncos rendezvények, diszkók vannak. Rengeteg egykoron kelet és nyugatnémet, cseh, lengyel és természetesen magyar fiatal szórakozott ezen a helyen önfeledten. A hely vezetője Mester Lajos is évtizedek óta ugyanaz. A Dj pultban sokan megfordultak, a teljesség

igénye nélkül:
Kovács Miklós, Bene Gábor, Dubella Attila, Barabás Zoltán, Gráczi Béla, Szalmás Gábor és Tihanyi Gábor is. Közülük Barabás Zoltán 14 szezonban tért vissza az Üvegház Discós Pultjába.

Az első dal amely az Üvegházról is szól!
29/06/2025

Az első dal amely az Üvegházról is szól!

Kellett néhány nap, hogy leülepedjenek a dolgok bennem…Volt néhány éjszakám, amikor alvás helyett zakatolt a fejem és a ...
19/06/2024

Kellett néhány nap, hogy leülepedjenek a dolgok bennem…

Volt néhány éjszakám, amikor alvás helyett zakatolt a fejem és a kattogást pár már megunt zene t***e még zajosabbá. Vagyis, ahogy mondani szoktam, ment a verkli a fejemben, nem hagyott elaludni.

Örökös kínom ez a retro buliknál. Nem beszélve egy ilyen emlékezetes helyhez köthető történetnél. Miközben szeretnék újítani, mást játszani, folyamatosan beleverem a fejem a ténybe, a retro zenében nincs új zene! És megőrülök, mikor azt várják el tőlem, hogy mást játsszak, mint amit ismernek, sőt annyira szeretnek, hogy nem is hajlandóak megmozdulni másra. Persze van, remix, mash up, újrakevert verzió, de az akkor is ugyanaz a dal.

Olyan ez, mint a fine dining, paprikás krumpli újra gondolva, de az is csak akkor jó, ha az alapanyagok és azok megszokott íze ott van benne.

Szóval gondolkodtam, mit, hogyan kéne. Mint mikor randira készülsz a régi szerelmeddel. Próbálod a legjobb formádat hozni, de nem megy. Itt-ott meghíztál, ráncos vagy, kevésbé mosolygós, elfogyott a hajad és ha látni akarod majd őt, fel kell tenned a szemüveged. Válogatsz a ruháid közül, mi takarná el a változásokat a legjobban, hogyan nézhetnél ki úgy egy kicsit, mint 30 – 40 évvel előtte.

Én is egyszer csak ott álltam az általam második otthonként tisztelt település főterén és nem tudtam még mi hogy lesz. Valahol belül már döntöttem, nem bújhatok ki még ennyi idő után sem a bőrömből. Az lesz, úgy lesz, ahogy Ők, a közönség akarja.

Úgy gondoltam egész életemben, és ez 45 év után sem változott, nekem az a dolgom, hogy carpe diem alapon meg kell ragadnom a napot. Az az napon összejött közönséget ki kell szolgálnom a lehető legnagyobb arányban kedvenceik tekintetében zenében. Ilyenkor nálam a többségi elv érvényesül, amiről azt gondolom, többen szeretnék.

Persze, el lehet pattintani néhány egyéni dalt is, de nagyon meg kell találni a helyét, hogy jól fogadják. …és ilyenkor fordulhat elő az, hogy „Miért a Zoltán Erika vagy éppen az Éjjel soha… esetleg a Zorba” szólt már megint? Segítek, azért mert ott az adott pillanatban, az adott helyszínen az bizonyult a legjobb megoldásnak. Nem, nem állítom, hogy tévedhetetlen lennék, de elég jó szokott lenni a találati arányom.

…de menjünk vissza a főtérre, ott álltam és simogatott az érzés. Amolyan az egyik szemem sír, a másik meg nevet érzés. Jó volt újra ott állni, és könnycseppek homályosították el a szemem látva az egykori helyszín brutálisan megerőszakolt testét, amelyet markológépek a földel t***ek egyenlővé.

„Csak a változás biztos!” …hát most az megvolt. A főtérről egy hál isten még „nem változott” régi helyre vezetett az utam. A Balaton legrégebbi halsütőjébe, a Nádfedelesbe! És igen! Ismerős, mosolygós arcok fogadtak, azonnal indult a sztorizás és adtunk a gyomrunknak fincsi energiát az esti melóhoz.

„Hallod már hangolnak a zenészek…” a színpadon már valóban tehetséges muzsikusok pengették hangszereiket, megalapozva a hangulatot. Sorban nyíltak a rendezvény parkot körbeölelő vendéglátó egységek, lassan de biztosan megteltek a sörpadok és kerti székek. Nem akarok "számháborúzni", figyelembe véve a hatalmas területet, a vendéglátó egységeket és a „dühöngőt” is, úgy 2-3 ezren lehettünk.

Az óra pedig könyörtelenül halad előre, bennem pedig egyre nőt a szorongás. Szerencsére mindig érkezett egy ismerős, akivel a „mivanveledhogyvagy?” és az emlékek felidézése volt a téma.

Miki barátom már ott állt a színpadon és elvállalva a bemelegítő (rossznyelvek szerint a „felszopó” bocs!) szerepét, táncra bírta az első fecskéket. Innen felgyorsult minden, szinte száguldoztak a percek. Talán már csak egy pillanatra volt megtorpanás, amikor is megállt az idő, a levegő és az nap már másodszor lett könnyes a szemem. (és utána még hányszor!)

Érkezett egy hölgy mosolygós arccal, kezében egy ajándékkal. De micsoda ajándékkal! Pénzben nem kifejezhető az értéke. Egy díszes zacskóban egy kopott, szürke, unalmas méretes tégla lapult. Egy tégla az egykori Üvegház diszkós pultjának egy darabja. Istenem! Mennyi zene, érzelem, boldogság, szerelem, csalódás, jókedv és még mi minden járta át ennek a kétkilónyi kődarabnak a testét.

És mától ott feszíthet majd büszkén a polcomon, akárhányszor csak rá nézek nem lehetek szomorú, magányos és csalódott! 15 év esszenciája lapul benne, köszönöm!

Nem csak a kor, a haszontalanul rám mászó súlyfelesleg miatt, de remegő lábakkal lépkedtem fel a színpadra vezetett lépcsőkön. Egyszer csak ott álltam újra a régi szerelmem előtt… öregen, kövéren és kopaszon, de megint csak azt éreztem szolgálnom kell mindenkit. Még azokat is, akik nem is éltek még, mikor én először Lellén bekapcsoltam a ketyeréimet. Akkor 1987 volt a naptárakon!

Volt, aki ott cseperedett, onnan találta meg élete párját, volt, aki csak hallomásból rendelkezett némi információval… én akkor már semmi mást nem szerettem volna csak azt, amennyire csak lehet, akkor és ott, hogy a többség jól érezze magát. …és már nem volt visszaút!

Felcsendült a régi kezdés, „Gyere Őrült Névsorolvasás!”… azonnal minden a helyére került, remélem sikerült visszahoznom egy darabkát a régi életetekből! Hogy miként éreztük magunkat, ha még nem láttad, érdemes megnézned ezt a kis ízelítőt!

Köszönöm Nektek azt az estét Balatonlellén 2024 június 8-án!

DJ.Barabás Barabi Zoltán & Kovács Miklós a lellei rendezvényparkban !

Ellesett pillanatok szombatról!Minden pillanatát élveztük, köszönjük Lelle, még mindig fantasztikusak vagytok!
11/06/2024

Ellesett pillanatok szombatról!
Minden pillanatát élveztük, köszönjük Lelle, még mindig fantasztikusak vagytok!

DJ.Barabás Barabi Zoltán & Kovács Miklós a lellei rendezvényparkban !

2021-06-25 😢 🙏
25/06/2021

2021-06-25 😢 🙏

A sok érdeklődés és részvétnyilvánítás okán szeretnénk tájékoztatni Mindenkit, hogy nemrégiben elhunyt kollégánk, Somodi...
18/06/2021

A sok érdeklődés és részvétnyilvánítás okán szeretnénk tájékoztatni Mindenkit, hogy nemrégiben elhunyt kollégánk, Somodi János (70) temetése, 2021.06.25. Péntek délután 14 órakor lesz a balatonlellei temetőben. Köszönjük, ha Te is megosztod a hírt másokkal!

Elment egy legenda!Hányszor olvas az ember szomorú nekrológot valakiről, aki életében valami olyat tett, úgy élt, alkoto...
01/06/2021

Elment egy legenda!
Hányszor olvas az ember szomorú nekrológot valakiről, aki életében valami olyat tett, úgy élt, alkotott, ami figyelemre méltó, ami segített másokat, t***e hosszú éveken keresztül és legendává vált. Amikor az ilyen emberek átigazolnak a másik dimenzióban, születnek az őt méltató beszédek, írások. De mi a helyzet akkor, ha valaki úgy lesz legendás alakja egy munkahelynek, településnek, hogy nem igazán tudsz róla pozitív dolgokat felsorolni?
Mert ugye napi 50 kisfröccs elfogyasztása, a láncdohányzás, a hadaró, dadogó beszéd, melynek minden második szava a b@szd meg nem nevezhető annak?!
Tudom, halottról vagy jót, vagy semmit!
És mégis megemlékeznék egykori kollégánkról, akivel több, mint 10 szezonon keresztül játszottam egy csapatban… aki fel tudott bosszantani a végletekig, és akinek beszólásain, történetein ma is könnyesre röhögöm magam.
- Te figyelj már! Mennyi egy sör? – érkezett felé a kérdés, mire ő csuklóból válaszolt:
- Mennyi volna b@szd meg, fél liter!
De volt mikor, arra a kérdésre, hogy „van-e asztala” így válaszolt:
- Nekem b@szd meg van 24! – de a kuncsaft további próbálkozására, melyben egy szabad asztalt szeretett volna kérni, ami mellé leülhetett ez volt a válasz:
- Kanizsán vettem én is a bútorboltban, ott vehetsz Te is magadnak!
Egy másik alkalommal egy német vendég kért tőle cappuccinót, amire felindultan ezt válaszolta:
- F I G Y E L J IDE B @ SZ D MEG! Gesztern Bú kaputt! Nix cappuccino!
Akkor is a bejáratnál álldogált, mikor valaki érdeklődött tőle:
- Szia, van már bent hangulat? – mire ő szippantott egyet még a körmére égő cigarettába és:
- Most hozzák Siófokról b@szd meg kamionnal!
Számtalanszor jött hozzám a diszkó pultba:
- Mucika b@szd meg, játsszad már Janikának a macska szart! Vagy a szittyós a Mari nénit!
(Segítek, előbbi Black Machin – How Gee, utóbbi James Brown – Sexmachine)
Ha Balatonlellén jársz, nem hiszem, hogy találsz olyan kocsmát, ahol, ha a „dadogós Janikát” vagy a „b@szd meg Janit” keresed, ne tudná azonnal valaki, hogy felőle érdeklődsz.
70 évet élt, bár műszaki végzettsége volt, mégis ennek a 70 évnek többségét vendéglátósként dolgozta le a Balaton hőskorában. Jól, rosszul, már nem érdekes, törékeny alakját (60 kg volt vasággyal együtt) már soha nem láthatja senki annak a legendás diszkónak az ajtajában, ahol maga is legenda lett.
(..és még ő járt jobban, mert a diszkó ma egy kínai discont)
Búcsúzom tőled Janika! Szegényebb lett volna nélküled az életem! És ígérem, hogy az első alkalommal, amikor ismét lehetőségem lesz közönség előtt játszani a „macska szart” azt Neked fogom küldeni! Nyugodj békében! Remélem, jóféle piros kisfröccsöt mérnek az égi söntésben!

Eljött a nap!Zenékkel Emlékezünk!Retro Invázió Ma Este a Bastille-ban!
27/07/2019

Eljött a nap!
Zenékkel Emlékezünk!
Retro Invázió Ma Este a Bastille-ban!

Egy Nap Mely A Zenei Emlékeinké!2019. július 27. szombat BALATONBOGLÁRRETRO INVÁZIÓ A BASTILLE-banA 80'- 90' - 2000'-es ...
18/07/2019

Egy Nap Mely A Zenei Emlékeinké!
2019. július 27. szombat BALATONBOGLÁR
RETRO INVÁZIÓ A BASTILLE-ban

A 80'- 90' - 2000'-es évek legnagyobb slágereire emlékezünk!
Barabás Zoltán (Juventus Rádió, Üvegház Disco etc.)
Tihanyi Gábor (DJ Store, Üvegház Disco etc.) valamint a residens, Dj Iron ezen az éjszakán felelevenítik zenei emlékeinket az elmúlt 30 évből!

Az időutazás márpedig létezik!
Hozd el magaddal a barátaidat is, az emlékeidet mi hozzuk!
Szem nem marad szárazon! Reméljük torok sem! Rajtunk nem fog múlni!

Kezdés 22 órától! Egész éjjel Gin & Tonic Akció!

Belépő: 1.500 Ft
(Face és dresskontroll, belépés 18 éves kortól)

Bastille Team

Volt egyszer egy legendás szórakozóhely a Balaton déli partján, B.lellén!
12/07/2019

Volt egyszer egy legendás szórakozóhely a Balaton déli partján, B.lellén!

20/04/2018

Tudom mit csináltál tavaly Pünkösdkor!
Idén nem volna kedved ismét velem Pünkösdölni?

Cím

Hortenzia Utca 4
Balatonlelle
8638

Telefonszám

+3685457754

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Régi Üvegház Disco 1987-től új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Régi Üvegház Disco 1987-től számára:

Megosztás