07/05/2025
Pozivamo na tribinu na zagrebački Filozofski, na kojoj će sedmero nekadašnjih studenata polonistike govoriti o svojim polonističkim iskustvima i karijerama nakon završenog studija.
Tribina pod naslovom „Quo vadis nakon studija poljskog jezika i književnosti?“, u sklopu programa „S alumnima u sedmici u sedam“, održat će se ove srijede, 7. svibnja u 19 sati u dvorani D VII (Filozofski fakultet, Ivana Lučića 3, Zagreb).
Sudjeluju: Adrian Cvitanović, književni prevoditelj; Petra Gverić Katana, profesorica hrvatskog jezika – XVIII. gimnazija; Jelena Kovačić, dramaturginja i profesorica – Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku; Ana Lacković Varga, urednica novinarka – Hrvatski radio, Radio Sljeme; Maja Radica, ESG konzultantica – Greengreen Advisory; Petra Spretnjak, voditeljica Tajništva/asistentica Veleposlanika – Veleposlanstvo Republike Poljske u Zagrebu; Marek Stanojević, tajnik predstavnika poljske nacionalne manjine Grada Zagreba.
Razgovor moderiraju: Sandra Banas i Miroslav Hrdlička, Katedra za poljski jezik i književnost, Odsjek za zapadnoslavenske jezike i književnosti, Sveučilište u Zagrebu, Filozofski fakultet.