Kde nejíst a nepít ve Strakonicích

Kde nejíst a nepít  ve Strakonicích Touto stránkou jest začátkem kritiky strakonických podniků. Nejedná se o kritiku profesionální, ale pouze o prosté sdělení rozhořčených (potěšených) lidí.

29/10/2015

Kde se ve Strakonicích dá dobře nasnídat?

Restaurace Splávek – Babiččina chaloupkaPo několikáté jsme s radostí navštívili tuto stylovou restauraci, která si ve St...
25/01/2015

Restaurace Splávek – Babiččina chaloupka

Po několikáté jsme s radostí navštívili tuto stylovou restauraci, která si ve Strakonicích vydobyla své jméno. Maximálně vstřícná obsluha s kouzelným úsměvem na rtech, která je skutečně hrdá na svůj podnik.

První dojem: První pohled napříč restaurací nám znenadání vnukne pocit nostalgie. Staré dobové fotky, obrazy a jiné zátiší nás uvádí do dob, kdy jsme jako malí navštěvovali prababičky a těšili se na výbornou pečenou husu s domácími knedlíky. Za vytknutí ovšem stojí koberec pokrývající podlahu. Věříme, že se pravidelně čistí, avšak to nic nemění na pocitu, že v místě, kde tečou Pilsner Urquel a strakonická piva proudem, by se koberec opravdu nacházet neměl. Staré reklamní cedule už tolik do babiččina domova nezapadají a v tomto případě zastáváme názor, že méně je někdy více. Maminky a nejen je potěší přebalovací pult a velmi čisté záchody.

Jídelní lístek: Skromným jídelním lístkem nám restaurace dokazuje, že to skutečně myslí vážně. Některé budoucí zákazníky zklame, ale pověstný kaťák tu ve stálé nabídce nenajdete. Objevíte tu převážně tři druhy mas, a to kuřecí prsa, vepřovou panenku, hovězí svíčkovou a s nimi spojené variace steaků se zejména bramborovými přílohami.

Jídlo: Dnešní volba padla na Hovězí vývar s játrovými knedlíčky a nudlemi (25,-), Otavskou česnečku s domácími chlebovými křupinkami (30,-). Dále jsme pokračovali Steakem z vepřové kotlety s restovanou vídeňskou cibulkou (149,-) a Kuřecím prsem s mozzarellou a gratinovanými rajčaty (122,-).

Po dlouhém Strakonickém hledání byla konečně nalezena česnečka dle našeho gusta. Už jen tento úvod do zdejší gastronomie nás přiměl k dalším návštěvám s vírou, že pomůže vyléčit nejednu kocovinu. Vepřový steak byl výborný, čerstvost z něj téměř tryskala proudem a Roman nebude daleko od pravdy, když řekne: „Zatím nejlepší kousek masa co jsem ve Strakonicích jedl“. Kombinace kuřecího prsa se gratinovanými rajčaty a mozzarellou není možná pro všechny ta nejlepší kombinace, ale vytknout se na mase nedalo nic. Šťouchané brambory jsou příjemnou změnou od smažených příloh.

Při další návštěvě došlo opět na česnečku a tentokrát také na Boršč (speciální nabídka). Hlavní jídla se skládala z Vepřové panenky s brusinkovou omáčkou (179,-), Topinky s kuřecí směsí (kuřecí maso, zelenina, žampiony; 89,-).

Boršč byl připraven opravdu poctivě a chuť třech plátků vepřového se spojení s brusinkovou omáčkou se rozplývala na jazyku. Dobrou topinku s masovou směsí doporučujeme jedlíkům s pořádnou žízní během bohatého pivního večera.

Nápoje: Mimo „klasická strakonická piva“ zde také najdeme Pilsner Urquell. Plzeň byla výborná, Dudáka jsme si objednávat nezkoušeli. Vína jsme zde prozatím neokusili.

Závěrem: Pokud se budete chtít dobře najíst, zlepšit si náladu skvělou obsluhou a strávit příjemný večer u rozpálených krbových kamen, pak s tímto podnikem skutečně neuděláte chybu. I přes poměrně dobře vytvořený jídelní lístek zastáváme názor, že jsou lepší a zajisté i levnější části zvířat, na kterých si dobře pochutnat, než věčně omílající se panenka se svíčkovou. Někdo by mohl říci, že k babiččinu prostředí tak úplně nepasuje k jídelnímu lístku, kdy bychom očekávali spíše knedlíky s králíkem na víně. Do této restaurace chodíme s nadšením a už teď se těšíme, až okusíme místní ryby… .

Takže ve Splávku brzy na viděnou.

Hodnotím krásnými osmi blůdišťáky z deseti. 8/10 (Roman)
Osobně hodnotím 9/10 (Michael)

Dobrý den všem fanouškům.V souvislosti s přiloženým článkem bychom na vás dnes měli pár otázek a chtěli vytvořit menší d...
15/12/2014

Dobrý den všem fanouškům.

V souvislosti s přiloženým článkem bychom na vás dnes měli pár otázek a chtěli vytvořit menší diskuzi:

Zaplatili by jste za kvalitní zákusek 100 Kč?
Kolik je váš cenový strop co se týká sladkého potěšení?
Libujete si ve sladkém?
Jakou cukrárnu ve Strakonicích rádi navštívíte?
Proč se v restauracích nesetkáme se sladkou večeří, když nám maminky od malinka dělali krupicovou kaši, palačinky a lívance?

Děkujeme za vaše názory a příspěvky.

Rozhovor s předním cukrářem o těžkém řemeslu, dezertech pro Obamu, televizních pořadech o vaření i neochotě Čechů platit za kvalitu.

Steak restaurace STODOLA – utopená ryba ve steakovém mořiV pátek jsme již potřetí navštívili steak restauraci Stodola, j...
04/12/2014

Steak restaurace STODOLA – utopená ryba ve steakovém moři

V pátek jsme již potřetí navštívili steak restauraci Stodola, jedná se o restauraci ze sítě HAI, kterou lze ve Strakonicích jen stěží přehlédnout.

První dojem: Po příchodu do restaurace vás mile překvapí velmi pěkný interiér a s ním spojená čistota. Masivní stoly a pohodlné posezení, společně s výzdobou a velkým barem evokuje pocit poctivé české restaurace kde české pivo a kus prasete bude tím pravým. Po usazení je krásná obsluha u stolu za pár vteřin. K její kráse a ochotě už chybí jen úsměv, který jsme bohužel za celý večer nezahlédli. Chápeme však, že dobrou náladu žádný zaměstnavatel zařídit nemůže. Ačkoliv se nacházíme v době pátečního večera je restaurace poloprázdná/poloplná. Tudíž rezervace není nutná.

Jídelní lístek: Otevíráme jídelní lístek a přichází zklamání. Jinými slovy se tak krásná restaurace zabije dnes již tak zastaralou nabídkou bez nápadu - maso z kuřecího, vepřového, hovězího, ryby a tak dále a tak dále. Jedná se o steak restauraci a skutečně tu najdeme mnoho steaků. Nicméně kde u masa není kečup, tam nalézáme plno sýra či množství smetany. Se zármutkem zde zahlédneme již tak tradiční „káťák“ (Katův šleh), který se u nás jistě jednou zapíše mezi národní dědictví UNESCO.

Jídlo: V jídelním lístku nás dnes zaujaly následující pokrmy:

Zapečený losos s mozzarellou v citrónovo-koprové omáčce podávaný v pánvi (195,– )
příloha: Bramborové taštičky plněné žervé sýrem 35,–

Plněná tortilla kuřecí směsí Fajítas se zeleninou 149,–., jež mi doporučila obsluha

Po přineseném jídle, na které jsme čekali standartně dlouhou dobu, nám spadla čelist. Bohužel ne nadšením, ale zklamáním. Dobře upečený losos se doslova topí v jaké si omáčce podivné konzistence sýru a kopru, která doslova zabije chuť lososa. U bramborových taštiček s žervé mne zradila má vlastní představivost, kdy jsem smažený bramborový polotovar ve tvaru rybích prstů s náplní žervé skromnou jako princezna Diana opravu nečekal.
Tortilly se také nepředvedly. Toto zhrození začalo přinesením jiného jídla, a to Plněných tortill s rozpečeným sýrem s kuřecími pruty a mexickou omáčkou, podávané na krouhané zelenině za 155,–, čehož jsem si však povšiml až v polovině jídla. Po prvním soustu mne vzhledem k původně objednanému jídlu překvapil rozpečený sýr a bohužel také jakási nakyslá omáčka, která tvořila tekutý základ. Tento „výtvor“ byl završen skupinou čar HOT CHILI SAUCE na talíři vedle jídla. Toto nepovažuji za mexickou omáčku, nýbrž za omáčku od přátel z východu (viz. Obrázek), kterou mám sice velmi rád, ale hodí se mi spíše k asijské kuchyni. Masa v tortille bylo hodně, ovšem na kvantitě ubyla kvalita. Sušší kuřecí prso posypané chemickou kořenící směsí pro přípravu drůbeže a pár stroužků bílého zelí s mrkví. V tomto případu by byl kebab na náměstí mnohem lepší a také levnější alternativou.

Nápoje: Velký výběr piva a to nejen místního strakonického Dudáka, ale také kousků jako je Budějovický Budvar a Pilsner Urquell. Pivo je dobré chuti teploty i sytosti. Se slušným výběrem nejen moravských lahvových (doporučuji se zeptat obsluhy na aktuální nabídku a nespoléhat se na starší vinný lístek), ale také rozlévaných vín naservírovaných v čisté sklenici na víno (čistá sklenice není ve Strakonicích z naších zkušeností vždy samozřejmostí) jsme byli velmi spokojeni. Ubrousek přinesený se sklenicí vína, bohužel jen s tou první, jsme přijali s opravdovým potěšením. Se sklenicí kohoutkové vody se můžete rozloučit.

Předchozí zkušenosti:
Staročeský masový špíz 161,–: velmi dobré, tři druhy masa na jedné špejli a všechny dobře upečené.
Česneková polévka s uzeninou a sýrem 32,–: po česneku se slehne zem a již tak slabou polévku sníží ještě zkažené a zapáchající uzené. I když sním všechno, toto jsem musel vrátit. Vepřový steak „Sedlák“ 164,– ze škály 0 – 10 hodnoceno krásnými 8 body.

Malá nepříjemnost na konec: Po reakci mého zažívacího systému na danou citrónovo-koprovo-sýrovou omáčku, ve které se topil losos, jsem si zákonitě musel odskočit na pánské WC. Pěkný čistý záchod bez jakéhokoli zápachu kazí jenom fakt chybějících klíčů v kabinkách. Nazývejte mě puritánem, ale při vykonávání potřeby jsem rád zamčený.

Závěrem: Čistá restaurace se skvělým pivem, je pokažená už ne tak skvělým jídlem. Při rozhodnutí navštívit tuto restauraci je třeba myslet, že se jedná o steak restauraci. Skutečně, až budu mít chuť na dobrý steak, rád se do Stodoly znovu podívám. Žádné jiné jídlo bychom osobně nedoporučovali.

Hodnotím (Roman): pěti blůdišťáky z možných deseti.

Hodnotím (Michael): šesti body – poslední neslavný zážitek mi vylepšuje vzpomínka na dobrý steak

Dobrý den všem fanouškům,         pomalu se blížíme k tisícovce odběratelů, což je jedním z důkazů, že s pohostinstvím v...
30/11/2014

Dobrý den všem fanouškům,

pomalu se blížíme k tisícovce odběratelů, což je jedním z důkazů, že s pohostinstvím ve Strakonicích není vše úplně v pořádku.

Z minulého příspěvku jsme se dozvěděli, že restaurace Bílá růže má několik zarytých zákazníků a zaměstnanců, kteří se vždy dobře naobědvají za velmi slušné peníze. Zejména provozní svěřující se nám na jedné straně, že má tu čest být hlavním provozovatelem a na straně druhé mazající své vlastní příspěvky a komentáře. S výtkou, že restauraci nelze hodnotit po jednom jídle, souhlasím. Bohužel byla tato zkušenost natolik otřesná, že se budu vracet se značnou nechutí. Nicméně jsem časem samozřejmě připraven dát Bílé růži a jejím dalším jídlům ze stálého jídelního lístku a speciálních nabídek další šanci.

Má zkušenost s touto restaurací mě poznamenala na několik dní, to proto si to pamatuji tři měsíce. Abych to shrnul, nehodnotím hotovky, které jsem neochutnal ale večerní posezení v restauraci a jídlo ze stálého lístku a speciálních nabídek. Na romantickou večeři kam bych pozval nějakou pěknou slečnu, nedej bože svojí rodinu bych to v této restauraci neviděl.

Po překročení tisíce odběratelů přidám další recenzi, tentokrát páteční návštěvu steak restaurace Stodola, což bude pro mnohé šlápnutí do vosího hnízda.

Restaurace Bílá Růže? - spíš hnědá smrt... Jsou to asi tři měsíce, kdy jsem bohužel navštívil tento podnik. Při vstupu d...
25/11/2014

Restaurace Bílá Růže? - spíš hnědá smrt...

Jsou to asi tři měsíce, kdy jsem bohužel navštívil tento podnik. Při vstupu do prázdné restaurace, kde fritovací olej z kuchyně je cítit už u vchodových dveří, je první varování, že zde nebude vše v pořádku. Nicméně jsem se posadil k oknu. Obklopen všemi různými plentami a zástěnami máte jistotu, že vám nikdo nebude koukat do talíře. Vrchní pokud si vás nevšimne už u vchodových dveří vás ani nenajde, natož aby vám přinesl další půllitr Dudáka z podivně zapáchající sklenice. Po nahlédnutí do jídelního lístku, kde najdete českou klasiku (jídlo z vepřového, kuřecího, smažák, kaťák, hodně kečupu a tatarky) jsem na pomyšlení laku na rakve místo fritovacího oleje zkusil Fusilli s kuřecím masem a kari omáčkou za 109 kč. Chyba! Nic horšího jsem v životě nejedl a to jsem zkusil i jemné párky z rychlovarné konvice ze studentské kuchyňky na internátě. Při návštěvě toalety procházíte jakými si katakombami a vůni WC jsem už raději zapomněl. Velké klenuté oblouky a dlouhé lustry, kde si našli domov pavouci a usedající prach to nezachránily. Proto tuto restauraci hodnotím jako naprostý propadák.

P.S. doporučuji navštívit při zácpě

25/11/2014

Dobrý den všem fanouškům této nové stránky.

Nedávno jsem se přistěhoval do Strakonic a procházel zdejší podniky. Na úkor kvality služeb a úroveň gastronomie jsem se rozhodl o sdělení svých zážitků. Nechť tato stránka je varováním čemu se vyvarovat anebo doporučením kde si užít svůj volný čas.
Prosím o zachování aspoň mírné slušnosti, hodnotit vždy objektivně, bez reklam a spamů.

Člověk jí aby žil.... ale proč jíst blafy... :)

Adresa

Strakonice

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Kde nejíst a nepít ve Strakonicích zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Sdílet

Kategorie