15/08/2025
Naši milí zákazníci,
leckdo už to ví, ovšem ještě jsme nevydali oficiální report o ukončení činnosti Kavárny/vinárny Atelier v Krásné Lípě. Činíme tak nyní…
Posledních cca 15 let v Čechách zaznamenáváme kávový boom!
I my jsme tomuto proudu od roku 2013 postupně podléhali- baristická školení, návštěvy týdnů kávy, hodiny sledování youtubových videí ve stylu ´Jak sakra konečně správně našlehat to mlíko do cappuccina´!?!?, sbírání inspirace v echtovních kavárenských podnicích,... Nadšení, zájem, radost, to všechno tam bylo. Sami jsme si vytvořili prostor kavárny, kam spousta z Vás zavítala a my jsme se vždy snažili Vám Vaše přání vyplnit. Pevně doufáme, že převažovaly plusy nad mínusy. Nebyli jsme v tom celém sami, proto mohutně děkujeme všem, kteří svým umem, pomocnou rukou či profesionálními službami přispěli snad k dobrému jménu tohoto krásnolipského kávou i vínem prosyceného útočiště.
Kavárnu, která hlásá jméno Atelier, jsme se přirozeně snažili směrovat k uměleckému a uměnovědnému vyžití. Vysvětlení je prozaické- máme k umění profesní vztah. Rádi jsme podpořili mladé začínající umělce, regionální výtvarníky i slavné autory, kteří jsou se Šluknovským výběžkem nerozlučně spjati. Prostřednictvím přednášek jsme se ponořili do rozličných kapitol z dějin výtvarného umění. Přednášky nás baví a to nejen kunsthistorické, proto jsme do programu začlenili i cestovatelská povídání či debaty o zdravém stravování.
Práce za barem i před barem nás těšila i ze socializačního hlediska. Poznali jsme Vás, báječné návštěvníky. Řada z Vás se stala i našimi dobrými přáteli. Toho si velmi považujeme a děkujeme Vám za to.
Vždy jsme se snažili být i dítě, kočka, pes a šachista friendly :).
Nesnášíme dlouhá loučení, proto se už nebudeme dále rozepisovat, co všechno jsme za těch 11 let v kavárně s Vámi prožili, jistě to individuálně ještě stihneme probrat. LETOS TEDY DEFINITIVNĚ KONČÍME. Budeme se snažit podnik udržet (od pátku do neděle) do cca prosince 2025. O všech případných změnách Vás budeme včas informovat. Většina z Vás dobře ví, že kavárna fungovala jako naše hobby, jako naše druhá a mnohdy i třetí práce. Nyní přišel čas vybrat si, co z našlapaného harmonogramu vyřadit… černého Petra si vytáhla kavárna. Prostory podniku k případnému podobnému či jinému využití nabízíme od března 2026. Zájemci, prosíme, pište do SZ.
Ahoj a na shledanou 👋👋
a pijte vždycky dobrou kávu!
Děkujeme Vám všem!!!
S úctou
Stále ještě Váš Atelier 💚