16/09/2023
Panáky a michané drinky za půl!
Dnes v 18:00.
Bylo to krásné a bylo toho dost. Sbohem a šáteček.
Tak se rozloučil náš bývalý pan prezident.
Já sice nemám takové básnické střevo jako on, ale i tak bych chtěl říct pár slov.
Byly to naprosto výjimečné roky. Bylo jich dokonce 5. Za těch 5 let nás potkal například covid nebo brutální navýšení cen úplně všeho. Z pohledu hospody, cen piva a energií. Nicméně mezi těmito spíš horšími časy byly i krásné chvíle, které jsme prožívali spolu.
Vím, že nebylo vždycky všechno ideální, ale s čistým svědomím mohu říct, že jsem se snažil pro Vás udělat to nejlepší. Poslední 3 roky jsem absolvoval x školení, přečetl spoustu knih o tom, jak Vám nabídnout to nejlepší pivo... Někdy to vyšlo, někdy ne. Takový je život, ale dělal jsem to strašně rád.
Nikdy jsem na to samozřejmě nebyl sám. Tímto bych chtěl především poděkovat panu starostovi Zdeňku Šupovi, který za mnou vždy stál, vždy pomohl a staral se. Zdeňku děkuji Ti. Kéž by takových starostů bylo víc.
Rovněž chci poděkovat všem svým zaměstnancům, kteří se o Vás starali v době, když jsem se já musel věnovat buď škole, rodině nebo své hlavní práci. Velké díky patří také Vám, našim zákazníkům. Bez Vás by to rozhodně nešlo, vážím si toho. A především děkuji své manželce Janině. Její nervy při mých nočních příchodech by zasloužily Nobelovu cenu.
A taky děkuji svým játrům, že zatím nevypověděly svoji službu😂
Chci se ale taky zmínit o “haterech”, česky věčně nespokojených českých Pepících.
Ačkoliv se to nezdá, veškeré pomluvy, stížnosti (samozřejmě ty dle mého neoprávněné) a principiální odmítání mé osoby, jakožto provozovatele hasičárny mě hluboce zasahovaly, nedaly mi spát a strašně mě mrzely a pořád MRZÍ.
A povím zde zcela upřímně: provozovat v roce 2023 hospodu na vsi není o zbohatnutí. Já osobně jsem to dělal, protože mě to strašně bavilo. I za tu cenu, že hospodářské výsledky byly od října do června v mínusu. Nicméně kombinace špatné ekonomické situace a nátury některých lidí mě donutila k následujícímu rozhodnutí.
Dnes, v sobotu 16.9. si dáme v Brnířovské hasičárně poslední pivo (alespoň pro tenhle rok). Potom se chci věnovat především rodině, sportu a své hlavní práci - létání.
Rád bych si nechal alepoň 2 měsíce na rozmyšlenou, jestli v nějakém režimu otevřeme třeba příští jaro a léto, nebo jestli se s místními hasiči a vedením obce domluvíme, že hospodu převezme někdo nový, mladší, plný elánu.
Pokud jste to dočetli až sem, děkuji.