06/02/2026
Nový Ratar 11° aktuálně na čepu!!!!!
Má 42 jednotek hořkosti a zůstává nejhořčejším pivem portfolia Prazdroje. Vaří se v Pivovaru Radegast v Nošovicích ze světlého sladu plzeňského typu, vyrobeného na míru ve vlastní sladovně s přídavkem barevného a karamelového sladu. Pro chmelení sládci zvolili chmel Polaris, stejně jako v předchozí „desítkové“ variantě. „Tento chmel vyniká svým specifickým aroma. Kromě typické chmelové vůně zaujme i osvěžujícím mentolovým, kořeněným a borovicovým nádechem. Tato odrůda i ve vysokých dávkách, kdy je pivo intenzivně hořké, nepřenáší do finálního produktu přílišnou drsnou, tedy ulpívající hořkost. Stupňovitost Rataru je 11,25 s obsahem alkoholu 4,5 %.
Na zdraví!