Србија на окупу

Србија на окупу Срби на окупу

Циљ странице је да окупи Србе широм света да заједничком борбом учинимо да сви Срби широм бивше Југославије живе зајдено под ,,истим кровом'',да нас границе не раздвајају, да Србија добије границе које јој припадају.

01/09/2024

Нема више било шта да се напише.

Просто нема.

Пишем овај текст у недјељу, 1.9, након Свете Литургије, суочен са притиском сопствене савијести, немоћан као јединка да било шта учиним, немоћан да гледам коначне дане косовске издаје наше завјетне земље и најхрабријих од свих Срба - оних који су остали да живе на Косову и Метохији.
Покушавао сам да живим достојно косовског завјета. Да изродимо Јелена и ја четворо дјеце, сви рођени на царски рез, сви - колико смо знали и умјели - васпитавани у духу свете вјере и завјетног Предања, сви окренути ослобођењу и уједињењу свих српских земаља а најприје Косова и Метохије. Покушавао сам - понекад само успјевао да стигнем и постигнем, да помогнем ријечју и животом и присуством и молитвом. Угавном без успјеха. Масе српског народа живе својим животом, инстинктима, опонашањем ове културе пропасти, затворени у нагоне који нити су више они базични - јер чак и базични нагони не би дали једној врсти да немилосрдно убија своју новорођенчад. Једна лажна елита живи истим тим нагонима - само их је мало више уобличила у форме “културе”. Иако се гнуша “народа”, Друга Србија и народ се у суштини мало разликују у својим метафизичким поставкама. И једни и други вјерују да је живот у суштини бесмислен и “само један”. Да је ово што имаш сада - једино и загарантовано. Да не вриједи радити било шта преко границе личног задовољства. Народ вјерује у “лијепо се провести” а “елита” у исто то. Оно нешто тзв “националне интелигенције” није у стању да се одрекне меса уз пост и одгоји више од једног дјетета, уз сву бригу за Косово. Идеали небески, житије земаљско. И коме онда писати?
Живио сам у ишчекивању дана када нећемо допустити да нас тихо удаве. Пискарао, молио се (“нада мном је небо затворено”), спремао себе самога, гланцао чизме када почне комешање, надајући се да ће нас бар милион гланцати чизме и наћи се тамо гдје треба када буде требало. Свађао се понекад са мајком и супругом о томе ко ће нам дјецу гледати ако или када мене не буде ту. Но узалуд се свађао. И не: није ми толико криво зато што се никада није догосила епска нова Косовска битка. Криво ми је што сам годинама говорио сународницима да је оно што се дешава - издаја, да дајемо све што имамо ни за шта: за робовски статус у Србији и Српској, за несигирне и лажне наде о томе да ћемо “бити спремни када дође час”. Увјеравли су ме пријатељи и познаници да се чека тренутак, да морамо да ојачамо, да нико неће издати када дође до часа, а најмање власт и њене вође. Пола њих је знало да ће издати јер су већ тада мијењали душу за новац а пола су и сами себе и нас увјеравали. И узладу је било цртати и кумити и опомињати. Овако је како јер смо се као народ измијенили.Пристали на компромис и компримисе. И нас туце идеалиста ту никад ништа није могло.
Сада је тако како је. Када се један народ не одбрани као народ, не треба да се чуди што ће му узети земљу. Можда се неко надао да ће парчање Србије ићи са Југа на даље, од Прешева према Новом Пазару или од Суботице према Земуну. Ни то није искључено када смо већ показали да уз дернек-национализам може да прође коначно угушњење Србије на Ксоову - крај који је потписан још 2013. и запечаћен 2024. Но то што ће нам узети Јадар - да ли власт или опозиција, неважно - не смије да чуди народ који је себи мрмљао у браду да “има и горе” када су нам узимали Газиводе. И не морам бити пророк да схватим да неће бити лако ни сачувати ово мало снаге и слободе што имамо у Српској, поред самљевеног народа и олигархије без образа и памети.
У дану када се зулум шиптарске полиције на Сјеверу догађа зато што се већ једанаест година “купује вријеме” за “одсутни час”, нема више шта да се пише и напише. И иначе: коме и чему? Годинама сам себи понављао да неће Свети Сава допустити да његов народ нестане, макар да неће дати да нестанемо као кукавице које гледају док их чисте са Косова и Метохије, Изгледа да ни Свети Сава неће преко онога што смо сами спремни да урадимо. А то је тренутно - ништа.

Дарко Ристов Ђого

28/05/2023

Тражимо од господина Кавчић великог патриоте и борца за србску децу, човека који је вратио бесплатне ученике за нашу децу, да следећу шетњу стане на чело колоне.

Најлепше Вас молимо да прихватите наш позив и иницијативу да предводите нас који смо ту за спас деце, за спас породице, за спас Србије Fondacija Alek Kavčić

Молимо Вас господине Алек да станете на чело колоне која се бори за спас деце, за спас породице, за спас Србије, а не колоне интереса политичких партија, западних интереса и слуга амбасада.

Ако овакав честит човек стане придружиће се још стотине хиљада грађана да отера једне исте, позицију и опозицију, слуге амбасада, слуге нечастивих.

МИ НИСМО НИ ПРОЗАПАДНИ НИ ПРОЛОПОВСКИ МИ СМО ЗА СПАС ДЕЦЕ, СПАС ПОРОДИЦЕ И ЗА СПАС СРБИЈЕ

МОЛИМО ДА ДЕЛИТЕ ОВО И НАЈЛЕПШЕ МОЛИМО ГОСПОДИНА ДА ПРЕУЗМЕ ТУ ВАЖНУ, АЛИ ИСТОРИЈСКУ УЛОГУ ДА НАРОД ОДАБЕРЕ СВОГ ВОЂУ А НЕ СТРАНЕ АМБАСАДЕ ИЛИ ДОСАДАШЊИ УНИШТИТЕЉИ СРБИЈЕ и свега србског.

27/05/2023

Јесмо се опет ишетали? Јесмо!
Укључите мозак! Нисмо стадо већ људи који се боре за своју децу, за своје породице, за своју Србију.

Ко је дозволио Ђиласу, Мариники Тепић и осталим страним плаћеницима и сарадницима домаћих, владајућих трговаца Србијом да било чије ставове заступају?

ШЕТАМО ЗА ДЕЦУ, ЗА ПОРИДИЦУ И СРБИЈУ ИЛИ ЗА ЂИЛАСА И МАРИНИКУ?

Да ли је могуће да не знате да тражите оно што је потребно за нашу децу. Почели сте са скандирањем испред Скупштине "Одлази" одмах су вам променили правац.

Нико од сарадника владајућих, такозване опозиције, НИЈЕ ПОМЕНУО ДАНАС ДЕЦУ НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ, ТРИ ОПШТИНЕ КОЈЕ СУ ЈУЧЕ ПРЕУЗЕЛИ???

ДА ЛИ ТО НИСУ НАША ДЕЦА И МИСЛИТЕ ЛИ УОПШТЕ О ДЕЦИ ДОК ШЕТАТЕ?

АКО МИСЛИТЕ ЗАШТО НЕ УРАДИТЕ ОНО ЗБОГ ЧЕГА СТЕ ДОШЛИ. ЗАШТО ЗА ВОЂЕ ОСТАВЉАТЕ КОМПРОМИТОВАНЕ САРАДНИКЕ РЕЖИМА оне који су све досадашње демонстрације и шетње растурили ???

НИКО ВИШЕ НЕ ПОМИЊЕ УКИДАЊЕ ПИНКА, ХЕПИЈА, АЛИ И СТРАНИХ ПЛАЋЕНИЧКИХ ТЕЛЕВИЗИЈА КОЈЕ ЈЕДНАКО ТРУЈУ НАРОД???

КОЈИ ЈЕ РЕЗУЛТАТ ДОСАДАШЊИХ БЕСЦИЉНИХ ШЕТЊИ???

НЕ ЗНА НИКО ДА ИМ КАЖЕ ДА МОГУ САМО ДА ИДУ У СТРАНЕ АМБАСАДЕ И НА САСТАНКЕ СА ВЛАДАЈУЋИМ ДА СЕ ДОГОВОРЕ ОКО ВЛАСТИТИХ ИНТЕРЕСА

НЕ МОГУ ДА ИДУ НА ЧЕЛУ КОЛОНЕ ЗА СПАС ДЕЦЕ, ЗА СПАС ПОРОДИЦЕ, ЗА СПАС СРБИЈЕ ЈЕР СУ ОНИ САУЧЕСНИЦИ У СВЕМУ ШТО СЕ ДАНАС ДЕШАВА НАРОДУ СРБИЈЕ!!!

Ако нставите да шетате са њима онда је свеједно да ли једете сендвич или не, да ли вас довозе аутобусима или не, ОНДА СТЕ ИСТИ КАО И ОНИ!!!

ПРВИ ЗАХТЕВ ДА ОДЕ И ОН И ОНИ!!!

Доста је народу оних истих, ПОЗИЦИЈЕ И ОПОЗИЦИЈЕ, који деценијама живе на рачун несрећа Србије и србског народа, а заједно имају само један циљ СОПСТВЕНЕ ИНТЕРЕСЕ!

ХОЋЕМО У КРУГ? ОПЕТ ИСТО СВЕ? ОПЕТ ШЕТЊА И НИШТА? А ОНИ СЕДЕ ЗАЈЕДНО И ДОГОВАРАЈУ СЕ КАКО НОВИ РИЈАЛИТИ, НОВЕ НЕСЕРЕЋЕ, НОВЕ ЛАЖИ?

Најлепше вас молимо да вас не шетају ко стадо више од петка до петка ИЗАЂИТЕ ЗАХТЕВИ ПОСТОЈЕ НЕКА ОДУ ЗАУВЕК. ДА ОВИ ОДУ А ОНИ ДА СЕ НЕ ВРАТЕ! НЕКА СЕ ПОГАСЕ ПИНК АЛО ИНФОРМЕР ХЕПИ АЛИ И СТРАНЕ ЗАПАДНЕ ТЕЛЕВИЗИЈЕ КОЈЕ ТРУЈУ СРБИЈУ. ЕТО ТОЛИКО ТЕШКО???

Ми нисмо ни про западни ни про интересни, владајући МИ СМО ИЗАШЛИ ЗА СПА ДЕЦЕ, ПОРОДИЦЕ И СРБИЈЕ ОД ЈЕДНИХ И ДРУГИХ!

ДЕЛИТЕ

Извор фотографије : Instagram

27/11/2017

1.500,00 RSD Мајица СБПВ, црна – Majica SBPV, crna Мајице са нашим симболом одрађеним у везу. На леђима извезено СЛОГА БИЋЕ ПОРАЗ ВРАГУ. Доступне у црној, плавој, црвеној и окер боји. Вез на леђима је у златној боји код црне и плаве мајице или у црној боји код црвене и окер мајице. Majice sa našim…

25/11/2017

Четнички покрет - Četnički pokret Србокатолик, по ком Баново брдо носи име, Матија Бан, први је осмислио термин четник по узору на пољски језик (пољ. бунтовник) да би означио герилца у Грбаљској буни. Овај Србин из Дубровника био је један од најобразованијих људи свога времена. Уз помоћ државне књиг...

02/03/2017
25/02/2017

Стјепан Вукчић Косача познатији као Херцег Стјепан рођен је око 1404. године у околини града Горажде. Био је српски владар војводства Светог Саве односно данашње Херцеговине. Носио је титулу херцега Светог Саве коју је добио у манастиру Милешева. Наследник је Сандаља Хранића Косаче од 1435. године.
Херцег Стјепан је био најистакнутији владар Хума и Херцеговине у историји. За три године од 1440. до 1443. проширио је војводство на Омиш, Пољицу, Требиње, Клобук, Бар и утврђења Медун и Соко у Зети. Омиш, Бар и утврђења Медун и Соко нису дуго била под његовом контролом јер их је брзо повратио Зетски војвода Стефан Црнојевић. Херцеговина под његовом контролом простирала се од Лима до Цетине и од Раме до Которског залива. Колико је био добар и јак владар показује и чињеница да је успео да одбија турке све до своје смрти. Херцеговина је остала неосвојена чак и после пада Босне. Босна је пала 1463. а Херцгеовина тек 1483. коју је освојио Стјепанов син Херсекзаде Ахмед-паша односно Стефан Херцеговић Косача. Кад је Херцеговина пала под Османлијску власт добила је назив Херцеговачки пашалук.
Херцег Стјепан имао је петоро деце. Три сина, Владислав Херцеговић, Стефан Херцеговић Косача (Ахмед –паша) и Влатко Херцеговић као и две ћерке, Мара Херцеговић и Катарина Косача Котроманић која је била удата за Босанског краља Стефана Томаша.
Умро је 22. маја 1466. године у Херцег Новом. – Stjepan Vukčić Kosača poznatiji kao Herceg Stjepan rođen je oko 1404. godine u okolini grada Goražde. Bio je srpski vladar vojvodstva Svetog Save odnosno današnje Hercegovine. Nosio je titulu hercega Svetog Save koju je dobio u manastiru Mileševa. Naslednik je Sandalja Hranića Kosače od 1435. godine.
Herceg Stjepan je bio najistaknutiji vladar Huma i Hercegovine u istoriji. Za tri godine od 1440. do 1443. proširio je vojvodstvo na Omiš, Poljicu, Trebinje, Klobuk, Bar i utvrđenja Medun i Soko u Zeti. Omiš, Bar i utvrđenja Medun i Soko nisu dugo bila pod njegovom kontrolom jer ih je brzo povratio Zetski vojvoda Stefan Crnojević. Hercegovina pod njegovom kontrolom prostirala se od Lima do Cetine i od Rame do Kotorskog zaliva. Koliko je bio dobar i jak vladar pokazuje i činjenica da je uspeo da odbija turke sve do svoje smrti. Hercegovina je ostala neosvojena čak i posle pada Bosne. Bosna je pala 1463. a Hercegovina tek 1483. koju je osvojio Stjepanov sin Hersekzade Ahmed-paša odnosno Stefan Hercegović Kosača. Kad je hercegovina pala pod Osmanlijsku vlast dobila je naziv Hercegovački pašaluk.
Herceg Stjepan imao je petoro dece. Tri sina, Vladislav Hercegović, Stefan Hercegović Kosača (Ahmed-paša) i Vlatko Hercegović kao i dve ćerke, Mara Hercegović i Katarina Kosača Kotromanić koja je bila udata za Bosanskog kralja Stefana Tomaša.
Umro je 22. maja 1466. godine u Herceg Novom.

22/02/2017

Матија Бан је српски песник, историчар и политичар. Рођен је 16. децембра 1818. године у Петровом Селу надомак Дубровника. Један је од најпознатијих Дубровачких Срба католичке вере.
Као песник писао је драме у духу класицизма и трагедије у стиховима. Песме имају историјску тематику. Био је члан Српске краљевске академије као и шеф прес-бироа. Водио је послове српске националне пропаганде.
Оснивач је политичке идеје националног ослобођења и уједињења за коју се залаже и наша страница. Зато се може рећи да идеје Матије Бана инспиришу рад наше странице. Он је доказ да је време да се Срби католичке вере пробуде и јавно кажу ко су. Без њих нема националног уједињења. По Матијином концепту Србија треба да буде вођа региона а њене границе би биле историјске српске земље од реке Врбас и Цетина до града Софија. Уједињене територије би биле Србија, Срем, Бачка, Банат, Босна, Херцеговина, Црна Гора, Стара Србија, северна Албанија, Бока Которска, Далмација и Босанска крајина.
Оно што је мање познато је то да је Матија Бан осмислио термин ЧЕТНИК по узору на пољски језик ( пољ. бунтовник) да би означио герилца у Грбаљској буни. У Београду 1848. године одштампао је једну књижицу под називом “ПРАВИЛА О ЧЕТНИЧКОЈ ВОЈНИ" - где је сем новоскованог термина увео и низ правила којих се сваки четник придржавати мора, од којих се највише истичу уредност и дисциплина, како би могли бити припадници ове организације. Од тог тренутка термин четник је заменио до тада коришћене термине код срба, а то су устаник, усташа и комита. Четнички покрет који је он основао сачињавао је србе из разних крајева и различите вероисповести. Међу њима је било Срба католика из Словеније и Хрватске као и Срба муслимана из Херцеговине и Босне.
У Београду је по Матији Бану названо читаво једно насеље, Баново брдо. У том делу града Матија Бан је имао кућу и често боравио тамо, због природних лепота које је окруживао тај крај. Умор је 1/14. марта 1903. године у Београду. - Matija Ban je srpski pesnik, istoričar i političar. Rođen je 16. decembra 1818. godine u Petrovom Selu nadomak Dubrovnika. Jedan je od najpoznatijih Dubrovačkih Srba katoličke vere.
Kao pesnik pisao je drame u duhu klasicizma i tragedije u stihovima. Pesme imaju istorijsku tematiku. Bio je član Srpske kraljevske akademije kao i šef pres-biroa. Vodio je poslove srpske nacionalne propagande.
Osnivač je političke ideje nacionalnog oslobođenja i ujedinjenja za koju se zalaže i naša stranica. Zato se može reći da ideje Matije Bana inspirišu rad naše stranice. On je dokaz da je vreme da se Srbi katoličke vere probude i javno kažu ko su. Bez njih nema nacionalnog ujedinjena. Po Matijinom konceptu Srbija treba da bude vođa regiona a njene granice bi bile istorijske srpske zemlje od reke Vrbas i Cetina do grada Sofija. Ujedinjene teritorije bi bile Srbija, Srem, Bačka, Banat, Bosna, Hercegovina, Crna Gora, Stara Srbija, severna Albanija, Boka Kotorska, Dalmacija i Bosanska krajina.
Ono što je manje poznato je to da je Matija Ban osmislio termin ČETNIK po uzoru na poljski jezik (polj. buntovnik) da bi označio gerilca u Grbaljskoj buni. U Beogradu 1848. godine odštampao je jednu knjižicu pod nazivom “PRAVILA O ČETNIČKOJ VOJNI“ – gde je sem novoskovanog termina uveo I niz pravila kojih se svaki četnik pridržavati mora, od kojih se najviše ističu urednost I disciplina, kako bi mogli biti pripadnici ove organizacije. Od tog trenutka termin četnik je zamenio do tada korišćene termine kod srba, a to su ustanik, ustaša I komita. Četnički pokret koji je on osnovao sačinjavao je srbe iz raznih krajeva I različite veroispovesti. Među njima je bilo Srba katolika iz Slovenije i Hrvatske kao i Srba muslimana iz Hercegovine i Bosne.
U Beogradu je po Matiji banu nazvano čitavo jedno naselje, Banovo brdo. U tom delu grada Matija Ban je imao kuću i često biravio tamo, zbog prirodnih lepota koje je okruživao taj kraj. Umro je 1/14. marta 1903. godine u Beogradu.

04/10/2016

Кулин бан је српски владар Босне. Рођен је 1163. а умор око 1204. године. Бан Босне био је од 1180. до 1204. године. Један је од осведочених Срба католичке вере, то доказује повеља која је написана на српском језику. Повеља је сачињена 29.08.1189. године, која је уговор о трговини са Дубровником. У уговору Кулин бан допушта Дубровчанима да несметано иду целом Босном. Такође је познат и ктиторски натпис ,, Плоча Кулина бана“ уз слику који је написан на српском језику. Натпис је настао 1200. године и налази се на вратима Кулинове цркве у Мухашиновићима код Високог. Католичку веру је примо под притиском Угарске јер је био оптуживан за јерес. Остао је јако упамћен у народу па одатле и изрека: ,,Од Кулина бана и добријех дана.“

Kulin ban je srpski vladar Bosne. Rođen je 1163. a umro oko 1204. godine. Ban Bosne bio je od 1180. do 1204. godine. Jedan je od osvedočenih Srba katoličke vere, to dokazuje povelja koja je napisana na srpskom jeziku. Povelja je sačinjena 28.08.1189. godine, koja je ugovor o trgovini sa Dubrovnikom. U ugovoru Kulin ban dopušta Dubrovčanima da nesmetano idu celom Bosnom. Takođe je poznat i ktitorski natpis ,,Ploča Kulina bana“ uz sliku koji je napisan na srpskom jeziku. Natpis je nastao 1200. godine i nalazi se na vratima Kulinove crkve u Muhašinovićima kod Visokog. Katoličku veru je primio pod pritiskom Ugarske jer je bio optuživan za jeres. Ostao je jako upamćen u narodu pa odatle i izreka: ,,Od Kulina bana do dobrijeh dana.“

https://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9A%D1%83%D0%BB%D0%B8%D0%BD

Address

Belgrade
11000

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Србија на окупу posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share