06/09/2019
UMESTO MLADIM OSVAJAČIMA MEDALJA, TERMINI NA „GALETU“ USTUPLJENI PRIVILEGOVANOM VATERPOLO KLUBU
Novo, samoproklamovano rukovodstvo Sportsko rekreativno poslovnog centra “Milan Gale Muškatirović” posle siledžijskog upada u prostorije uprave bazena, zamene brava i anagažovanja privatnog obezbeđenja sa splavova, učinilo je i prvi korak koji potvrđuje naše sumnje da će sportski centar oteti od Starograđana i Beograđana i dati ga na korišćenje svojim pajtosima.
Termini koji su do njihove okupacije bazena bili rezervisani za plivačke treninge dece, odnosno mladih osvajača medalja, sada su dodeljeni vaterpolo klubu koji ionako finansira država, a koji je po nalogu Aleksandra Vučića zauzvrat dužan da se javno zahvaljuje velikom vođi i državi koja ih finansira. Zbog toga, mladim plivačima, osvajačima medalja i budućim reprezentativcima oduzeta je mogućnost da treniraju na bazenu na Dorćolu.
Kada je upravljala bazenima, opština Stari grad je prioritet u rasporedu termina dodeljivala besplatnim programima za školu plivanja za predškolce, za rekreativno plivanje i vežbe u bazenu za penzionere, smatrajući da bazen treba da postoji i funkcioniše u službi javnog zdravlja. I pored toga, dok napredni moćnici nisu to svojim kombinacijama sprečili, bazeni na Dorćolu bili su prvi izbor za treninge i takmičenja svih renomiranih i uspešnih klubova koji se bave sportovima na vodi.
Danas privilegiju i prioritet imaju oni koji će javno horski ponavljati kako je prvorođeni zaslužan za svaki gol, plasman i uspeh.