26/10/2020
Kedves Vendégeink,Barátaink!
Bizonyára sokan hallottátok,az Alten Fritz söröző a mai naptól bezárt. Lezárult egy korszak, ami 24 éven át tartott. Rengeteg szép pillanatot, és óriási bulikat tudhatunk magunk mögött. Büszkék vagyunk rá, hogy nagyon sok, mai napig tartó barátság és kapcsolat szövődött a söröző falai között, legtöbb helyen kis utódok is születtek. Megszámlálhatatlan születésnapot,névnapot ünnepeltünk együtt, és egy generáció nött fel a szemünk előtt. Sorolhatnám az emlékeket napestig. Sajnos nagyon sok vendéget is elvesztettünk az idők folyamán, és mindnyájunk legnagyobb megdöbbenésére, most a tulajdonost, Marosvári Zoltánt az én Drága jó Édesapámat búcsúztatjuk, aki tragikus hirtelenséggel hagyott itt minket. Az elmondhatatlan fájdalom ellenére, megpróbáltuk a számunkra lehető legjobb döntést meghozni, és úgy döntöttünk a Családommal, hogy nem folytatjuk tovább, kiszállunk a vendéglátás körforgásából. Igazából ezen már, Édesapám is jó ideje gondolkodott. Belefáradt.Belefáradtunk... Jómagam 20 éves munkája a pult mögött is bőven elég volt, ahhoz, hogy tudjam mit vállalnék akkor, ha folytatnám. Tekintettel arra, hogy másfél éves Szívtranszplantált vagyok, és annak is örülök,hogy élek, sem lelkileg sem fizikailag nem bírnám ezt a terhet cipelni, hiszen nap mint nap láttam Apámon, hogy mivel jár ez a vállalkozás.A stressz mindennapos vendég volt a szervezetében sajnos. Hála Istennek, én egészségügyileg remekül vagyok már. És mindent megteszek annak érdekében,hogy ez így is maradjon. Ennél semmi sem fontosabb! Én nem engedhetem meg magamnak,hogy a stressz az életem részévé váljon,semmilyen formában. Úgy gondolom,hogy ez teljesen érthető. Vérzik a szívem és vérzik a lelkem,de meg kell válnunk Apám megvalósult álmától, ezért eladjuk a sörözőt. Minden álom véget ér egyszer, ez az álom sajnos egy tragédiával ért véget. Tudjátok, nem muszáj egy utat végigjárni az életben, rengeteg út és számtalan álom létezik. A választás és változás lehetősége mindenkinek adott. Nálam most jött el annak az ideje,hogy a változás mellett tegyem le a voksomat. Igaz is a mondás,hogy "Semmi nem tart örökké." Nekem most Édesanyám mellett a helyem, ez nem kérdés. Köszönjük mindenkinek aki valaha is nálunk dolgozott, és segítette a működésünket, köszönjük Nektek a szép napokat,éveket köszönjük hogy vendégül láthattunk benneteket.Köszönjük,hogy szerettetek hozzánk járni. Külön köszönjük a kitartó Törzsvendégeinknek, hogy hosszú hosszú éveken át rendszeresen kitartottak mellettünk, szinte családtagjainkká váltatok,köszönöm hogy szerettétek Édesapámat,hálásak vagyunk mindnyájatoknak. Talán most egy égi sörözőben folytatják a nagy beszélgetéseket egy jó ital mellett,mindazok akiket már elvesztettünk. És nem. Nem Apu a kocsmáros! Most már Őt is kiszolgálják az angyalok. Igazán megérdemli a pihenést...💞
Vigyázzatok magatokra,és egymásra Isten áldjon benneteket! Minden jót kívánunk Nektek! 🙏❤
Marosvári Viktor. 2020.10.26.