Artur Pawłowski & Barmańskie KoktajLove

Artur Pawłowski & Barmańskie KoktajLove Praca moim hobby,
hobby moim szczęściem. https://www.instagram.com/Wloski_BarMan/ Zapraszam do współpracy!

Strona jest moją wizytówką oraz miejscem gdzie dowiesz się więcej o mojej twórczości, o tym jak wygląda świat gastronomii, jak wygląda praca barmana od kuchni, jakie miejsca warto zobaczyć i gdzie można spotkać ludzi z pasją. Usługa barmańska na każdą okazję - urodziny, wesela, wydarzenia okolicznościowe, firmowe oraz sportowe.

O to 5 bardzo ważnych wskazówek picia przy barze. 🥂Dzisiaj coś specjalnego dla was, rzecz tak samo ważna jak pyszne kokt...
30/10/2021

O to 5 bardzo ważnych wskazówek picia przy barze. 🥂

Dzisiaj coś specjalnego dla was, rzecz tak samo ważna jak pyszne koktajle, jak świetna zabawa i jak brak tzw. kaca na drugi dzień. Mianowicie mowa o kulturze przy barze, która jest bardzo ważna zarówno ze strony barmana/barmanki jak i ze strony gościa, czyli Ciebie. 🙋‍♂️
Savoir-vivre w pięciu krokach o tym jak zachować się przy barze. 🍸

"1. Dekoracje - zjadać czy nie? 🍯
Trzymając w dłoniach koktajl zwykle zastanawiamy się, co zrobić ze zdobiącymi go elementami. Zjeść, odłożyć na bok, a może wyrzucić do kosza? Plasterki owoców np. pomarańczy, które ułożono na brzegu szkła, pozostawmy na miejscu lub odłóżmy na talerzyk lub serwetkę. Nieeleganckie jest wysysanie soku z plastra owocu. Jeśli w poprzek szklanki ułożono dekorację w formie szaszłyku, wtedy zjedzmy kompozycję, zsuwając kolejno składniki z wykałaczki. Jeżeli na dnie kieliszka, pływają twarde owoce np. wiśnie czy oliwki, pamiętajmy, by zjeść je na końcu, po wypiciu koktajlu.

2. Nie jednym haustem! 🍾
Koktajle to nie woda. Choć smakują obłędnie, to nie wypada pić ich naraz, lecz sączyć małymi łykami, delektując się przy tym ich smakiem. Podczas picia nie odchylajmy głowy do tytułu - to bardzo nieeleganckie. Nie powinniśmy krzywić się również po wypiciu mocniejszego alkoholu. Koktajle typu Martini czy Gin Tonic zwykle podawane są w odpowiednim szkle. Pamiętajmy więc, by trzymać kieliszek za nóżkę, dzięki temu koktajl nie ogrzeje się od dłoni i nie straci szybko swoich aromatów, a my nie zostawimy na szkle nieestetycznych odcisków.

3. Zamawiasz? Nie pstrykaj palcami! 👀
Gwizdanie, pstrykanie palcami czy machanie ostentacyjnie kartą kredytową jest nieeleganckie i wcale nie sprawi, że barman obsłuży Cię szybciej. Zamiast tego, staraj się nawiązać kontakt wzrokowy i bądź cierpliwy. Nie zapominaj również o uprzejmości i szacunku do zawodu barmana. Słowa “dziękuję”, “proszę”, “dzień dobry” nadal są w cenie!

4. Kultura przy barze. 👥
Jeśli jesteś w miejscu, w którym jest dużo ludzi, nie zajmuj zbyt długo miejsca przy barze. Nie wiesz co zamówić? Poproś o pomoc barmana. Podaj mu jednak jak najwięcej informacji o swoich preferencjach smakowych np. czy lubisz słodkie, gorzkie, kwaśne owocowe, wytrawne. Po wypiciu koktajlu nie zostawiaj za sobą bałaganu. Pozostałości po owocach, zużyte chusteczki - z tym muszą sobie radzić barmani. Jeśli niechcący rozlejesz koktajl, zaproponuj pomoc w jego wytarciu. Nie sięgaj też sam za bar - jeśli potrzebujesz dodatkowej limonki, poproś o nią barmana.

5. Pamiętaj o napiwku! 💰
W złym guście jest wręczanie go zbyt ostentacyjnie. Nie wymachuj więc pieniędzmi, tylko włóż je dyskretnie do sakiewki. Napiwki powinny być zostawiane szczególnie tym barmanom, którzy się nami opiekowali. Przyjmuje się, że jego wartość powinna wynosić 10-15% rachunku. Co ciekawe, w Polsce nie jest on obowiązkowy, ale w USA czy na Słowacji, jak najbardziej."

Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Kultura osobista to bardzo ważny temat.
Każdy pragnął, nikt nie prosił. Nie ma za co. 😅😁
Jeśli podobał Ci się ten post i chciałbyś więcej ciekawostek ze świata gastronomii lajkuj, komentuj i udostępniaj. 👌

Pozdrawiam Arturito 🥂

Fot. magdalena 🤩

Z cyklu 🕰️ Powrót do przeszłości 🕰️Nie masz pomysłu na dobrego drinka z rumem❓Nic nie szkodzi, bo wlatują... 🍾PIĄTKOWE E...
18/10/2021

Z cyklu 🕰️ Powrót do przeszłości 🕰️

Nie masz pomysłu na dobrego drinka z rumem❓Nic nie szkodzi, bo wlatują...
🍾PIĄTKOWE ELIKSIRY 🍾‼️
Być może organizujesz małe przyjęcie na ogródku lub w domu i chcesz być super gospodarzem, więc zastanawiasz się "Co będą pić goście??" To co polejesz!🤣
A jak! 😁 Zatem zrób to jak prawdziwy Barman. 😎
O to 4 proste klasyczne drineczki❗ 🍹🍸🥃

Zbliża się gorące lato, także łapcie najpopularniejsze koktajle:
1. Cuba Libre - Biały Rum, cola zero i sok z połowy limonki
Tak tak, dobrze przeczytałeś, cola zero. Niczego nie promuje, ale warto przy tak kalorycznych rzeczach jak drinki troszkę się ich pozbyć. 😁 Chcemy na wakacjach wyglądać dobrze i wejść we wszystkie zacne ciuszki 😅
2. Mojito - Biały Rum, sok z połowy limonki, świeża mięta, brązowy cukier, woda gazowana.
Moi mili nie ma chyba tutaj osoby, która nigdy nie piła MODŻAJTO!? 😆
3. Pina Colada - Biały Rum, sok Ananasowy, mleko Kokosowe / zamiast soku, polecam świeże plastry ananasa wrzucić do blendera z całą resztą.
4. Blue Hawaiian - Rum, sok Ananasowy, mleczko Kokosowe, Blue Curacao.
Boski drineczek! 😍 Kolor i smak sprawia, że możemy poczuć smak wakacyjnej bryzy.
Zrobienie tych koktajli w domu nie powinno sprawić wam trudności, a cieszą oko oraz kubki smakowe. 🍹
Gdyby były wyzwania z dobraniem proporcji albo przygotowaniem napoji, piszcie śmiało w komentarzach albo w prywatnych wiadomościach, jestem tu dla was i służę pomocą 🙏

Zatem powyżej kilka prostych rozwiązań jak ugasić pragnienia niczym zawodowy barman. 🔥💧 Wasi bliscy oraz goście będą mile zaskoczeni, kiedy dostaną od was tak przepyszny poczęstunek! Dajcie proszę znać w komentarzach jak smakowało. Mile widziane zdjęcia waszych koktajli. 🤩🏝️🏖️
Pozdrawiam Artur 🥂

🍾Piątkowe Eliksiry 🍾Październikowa aura nas rozpieszcza, słońce nie opuszcza, a ludzie są coraz to bogatsi o moje koktaj...
08/10/2021

🍾Piątkowe Eliksiry 🍾
Październikowa aura nas rozpieszcza, słońce nie opuszcza, a ludzie są coraz to bogatsi o moje koktajlowe przepisy. 🤩

Dzisiaj będzie delikatnie i przyjemnie, gdyż składniki jakich użyjemy zrelaksują nas i zadowolą każdego fana lekkich fantazji.
Do shakera wrzucamy/wlewamy:
Garść fioletowego winogrona i ugniatamy je w środku 🍇
40ml białego wina półwytrawnego 🍸
20ml soku z cytryny 🍋
10ml syropu brzoskwiniowego 🥭
W trzasnąć shakerem kilka razy i przelać przez sitko do szklanki z lodem. Uzupełnić naszą mieszankę prosseco.
Do dekoracji można użyć kilka kulek winogrona.

No i teraz możemy się delektować naszym cudownym październikowym weekendem. 😎
Co jak co, ale mi się powolutku robi zimno, dajcie proszę znać w komentarzach, czy macie może ochotę na coś na ciepło❓☕🍵
PAMIĘTAJ ‼️
Alkohol to produkt, który ma wspomagać organizm, odprężać i cieszyć nasze kubki smakowe, tak więc wszystko jest dla ludzi, oczywiście w odpowiednich ilościach.
Pozdrawiam Arturito 🥂

PS. Podziękowania dla Marty za aparacik. 😘

Z cyklu "Powrót do przeszłości". Tutaj będziemy wracać do postów, które zapoczątkowały 🍾Piątkowe Eliksiry🍾, a te zaczęły...
05/10/2021

Z cyklu "Powrót do przeszłości". Tutaj będziemy wracać do postów, które zapoczątkowały 🍾Piątkowe Eliksiry🍾, a te zaczęły się na moim prywatnym profilu, do którego was serdecznie zapraszam po dawkę inspiracji, ciakawych artykułów i życiowych przemyśleń.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100001274900009

A wszystko zaczęło się od tego postu:
*Tego jeszcze nie było‼️Tego jeszcze nie grali‼️Aż do dziś‼️
Na salony wlatują 🍾 Piątkowe Eliksiry 🍾
Artur, ale o co chodzi⁉️ Jak sama nazwa wskazuje w każdy Piątek będę częstował was przepisami na pyszne koktajle z nutką historii i ciekawostek na temat alkoholi oraz składników! 🤩🍹
Drineczki dla wszystkich fanów dobrej zabawy i spokojnego wieczoru przy szklance zacnego trunku, jak i również koktajle bezalkoholowe dla naszych najlepszych kierowców, to wszystko i wiele więcej znajdziesz właśnie tutaj na moim profilu‼️🥃🍸🥤

Zatem zacznijmy ten owocowy i owocny debiut... 🍉🥝🍋
O to nasz gość numer jeden - Fresh Ball 🥂👌⚽
Podstawą tego drinka będzie:
Ballantine's Brasil - wprowadzony na rynek w 2014 roku, w związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Brazylii. Likier na bazie whisky Ballantine’s Finest. Podobno Whisky finiszowana jest w beczkach wypełnionych macerowaną skórką brazylijskiej limonki. Likier ma 35%.
A o to propozycje podania:
Ballantine's Brasil - 50ml wariant nr:
#1 Kruszony lód i woda gazowana.
#2 Cytrynki lub/i limonki wyciskamy, dorzucamy świeżą miętę i zalewamy wodą lub spritem.
#3 Cytrusy + świeża mięta, likier melonowy lub likier/syrop kiwi 10-15ml, woda TOP, czyli uzupełnić do końca szklanki wodą.
Do koktajlu śmiało możemy wrzucić cytrusy, z miętą będą świetnie się prezentować. Wszystko mieszamy i możemy cieszyć się naszym pysznym i orzeźwiającym drineczkiem. 🥂 🍹👌
(lód to kwestia indywidualna, jak wiemy dobrze schłodzony koktajl to czysta przyjemność przy takich temperaturach jak dziś 😎)

O to moja pierwsza (i nie ostatnia😏) propozycja na skuteczne gaszenie naszych pragnień w upalne dni. 😉
Zapraszam do komentowania, jeśli podoba wam się inicjatywa. Like i serduszko zawsze mile widziane. 🥰
PAMIĘTAJ ‼️
Alkohol to produkt, który ma wspomagać organizm, odprężać i cieszyć nasze kubki smakowe, tak więc wszystko jest dla ludzi, oczywiście w odpowiednich ilościach.
Pozdrawiam Arturito 🥂*

🍾 Piątkowe Eliksiry 🍾Hej ho, na owocowego AlkoSmothie by się szło! 🤩🍓🍌🥥Ostatnimi czasy dużo pracuje za barem i mam mnóst...
01/10/2021

🍾 Piątkowe Eliksiry 🍾

Hej ho, na owocowego AlkoSmothie by się szło! 🤩🍓🍌🥥
Ostatnimi czasy dużo pracuje za barem i mam mnóstwo pomysłów na różne koktajle. Dziś jestem ciekaw czy spodoba wam się propozycja takiego al'a smothie z *wkładką*. Ocena, opinia, krytyka i wszelkie komentarze mile widziane.🤭 Zatem, do dzieła!

Do blender wjeżdża pierwsza warstwa składająca się z:
jednego dużego banana 🍌
20ml likieru kokosowego 🥥
Wypełniamy szkło lodem oraz naszą miksturą.
Poraz drugi do blendera wlatuje:
150g truskawek 🍓
20ml soku z cytryny 🍋
40ml wódki 🍼
Druga czerwona warstwa delikatnie zostaje przelana do naszego szkła, po czym wszystko mieszamy. Koktajl zdobimy truskawką, bananem lub listkiem mięty. 🌿

I tak o to, powstaje nasz przecudownie wyglądające Owocowe AlkoSmothie! 🤩🍹Oczywiście polecam też wersję bezalkoholową, równie pyszną. Zamiast likieru kokosowego możemy użyć mleczka lub wody kokosowej. 😉

PAMIĘTAJ ‼️
Alkohol to produkt, który ma wspomagać organizm, odprężać i cieszyć nasze kubki smakowe, tak więc wszystko jest dla ludzi, oczywiście w odpowiednich ilościach.
Pozdrawiam Arturito 🥂

🍾 Piątkowe Eliksiry 🍾Czy ktoś tu czekał na coś dobrego na koniec lata❓🤔😁 Jedni kończą już piątek, a inni dopiero zaczyna...
17/09/2021

🍾 Piątkowe Eliksiry 🍾

Czy ktoś tu czekał na coś dobrego na koniec lata❓🤔😁 Jedni kończą już piątek, a inni dopiero zaczynają. Ten post dla jednych i drugich 🤭. Dzisiaj bardzo krótko i zwięźle, bo lemoniada sama się nie wypije. 🤣

50 ml Czysta wódka 🍾
30 ml soku z cytryny 🍋
20 ml syropu z mango 🥭
100 ml lemoniady arbuzowej ( domowa wersja - zblednowany arbuz, sok z cytryny, woda) 🍉🍉🍉
Wszystko mieszamy w szklance z lodem. Do garniszu używam plasterka pomarańczy lub cytryny i gałązką mięty (jak na zdjęciu).

No i tym pięknym akcentem żegnamy ostatnie ciepłe dni tego lata. 😎
PAMIĘTAJ ‼️
Alkohol to produkt, który ma wspomagać organizm, odprężać i cieszyć nasze kubki smakowe, tak więc wszystko jest dla ludzi, oczywiście w odpowiednich ilościach.

Pozdrawiam Arturito 🥂

🍾PIĄTKOWE ELIKSIRY 🍾Łapiemy ostatnie wakacyjne promienie słoneczne w orzeźwiającym stylu! 🌞 Dzisiaj na barze w Restaurac...
10/09/2021

🍾PIĄTKOWE ELIKSIRY 🍾

Łapiemy ostatnie wakacyjne promienie słoneczne w orzeźwiającym stylu! 🌞 Dzisiaj na barze w Restauracji Pół na Pół wleciała cytrusowa letnia przygoda. 🍹 Jest taki pomysł, aby w tym lokalu serwować dla was moje fikuśne mikstury. Jeśli podoba się wam ten pomysł to proszę dajcie znać w komentarzach. 😉

A teraz lecimy z tym drineczkiem!
50ml wódki
150ml L**h free pomelo-grejpfrut
20ml syrop brzoskiwniowy
30ml Sok z cytryny
Kilka listków świeżej mięty
Wszystko mieszamy w szkle z kostkami lodu. Dekorujemy plastrami cytrusów wrzucając je do środka. 🍋🍊🥭
Jeśli nie masz pojęcia gdzie kupić syrop brzoskiwniowy to wystarczy, że kupisz puszkę brzoswkiń, a sok z nich wykorzystasz do koktajlu. 🍑👌

Krótko, łatwo i na temat! Życzę miłej zabawy podczas tworzenia swoich orzeźwiających trunków i do zobaczenia już niebawem. 😁✌️
PAMIĘTAJ ‼️
Alkohol to produkt, który ma wspomagać organizm, odprężać i cieszyć nasze kubki smakowe, tak więc wszystko jest dla ludzi, oczywiście w odpowiednich ilościach.
Pozdrawiam Arturito 🥂

Adres

Opole

Telefon

+48695925466

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Artur Pawłowski & Barmańskie KoktajLove umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Artur Pawłowski & Barmańskie KoktajLove:

Udostępnij