24/03/2019
Szeremle - Baja közötti töltés kitakarítása 1. rész
Idei első megmozdulásunk! Remek - szinte nyárias - időben egy kellemeset sétáltunk a töltés mellett. Szeremléről sokan járnak biciklivel Bajára, így őket különösen zavarja az út mentén eldobált üvegek, sörös dobozok. Tudni kell, hogy ezen a szakaszon fut az EuroVelo 6 nemzetközi kerékpár út is, így azt gondolom különösen fontos, hogy a turisták akik áthaladnak milyen képet őriznek meg rólunk. Vajon egy szemetes, igénytelen "balkáni" ország képe marad meg bennük, miközben erre tekernek, vagy arra gondolnak majd, hogy itt azért odafigyelnek az emberek a környezetükre? A mai nap után azt gondolom, sokat kell még fejlődjünk fejben, gondolkodásban.
Rengeteg borosüveg, sörösdoboz hevert az árokban. Mivel egy-két fajta italról volt szó, gyanítjuk, hogy néhány notórius dobálta el az üvegeket (Vagy az egész csapat ugyanazt a bort issza.)
A töltés alját kaszálják az állatoknak, ez látszott is, mert a sörös dobozok nagy része összevágva hevert a fűben. Szegény állatok, nem lennék a helyükben, amikor ráharapnak ezekre az éles alumínium darabokra. Javaslom a gazdáknak is, hogy néha járják be a terepet és szedjék össze ezeket.
Ettől függetlenül a vártnál kevesebb szemetet gyűjtöttünk össze, aminek még örültem is, egészen addig, amíg az első lejáróhoz vissza nem értünk.
Egy fekete kukászsák hevert a töltés lábánál. Egy szerencsétlen macska tetem volt benne. Fel nem foghatom, hogy miért egyszerűbb kidobni az erdő szélére az elpusztult állatot egy SOHA LE NEM BOMLÓ műanyag zacskóban, mint eltemetni/elhamvasztani. Innen nem messze a lejáró aljában pedig egy illegális szemétlerakót fedeztünk fel. Rossz Tv maradványok, szemét hegyek. A nap végén erre már nem volt sem időnk, sem energiánk, legközelebbre marad.
Köszönöm minden résztvevőnek az önzetlen segítséget!