Kisvárosunk kricsmikvíze

Kisvárosunk kricsmikvíze Egykor Galéria Kocsmakvízként indultunk, de azóta több nagyatádi sörözőbe, italboltba, lebujba is bef A játék lényege, menete, szabályok:

1. Akár itt a falon.

Csapatjátékról beszélünk, egy csapatba minimum 1 fő és maximum 5 fő tartozhat, az 5 főt meghaladván minden főért mínusz 3 pont adódik. Hívd a barátaidat, alkossatok csapato(ka)t!

2. A csapatok nem használhatnak külső segítséget, ez nem a "Legyen Ön is milliomos" én pedig nem vagyok a Vágó Pista, szóval a buta és az okostelefonok is egyaránt a zsebekben kell, hogy maradjanak. A csapatok egymásnak

sem segíthetnek, de hát ez nyilván mindenki érdeke egyaránt.

3. A kvíz két felvonásból áll, az első "nagykérdéses blokk" 20 kérdést tartalmaz, amelyek megvitatására a csapatoknak 1-1 perc áll a rendelkezésére. A második "villámkérdés blokk" 10 feladványt takar, amik egy témához kapcsolódnak. Itt fél percet kapnak válaszadásra a csapatok.

4. A kérdések bármilyen témához kapcsolódhatnak, a témakörök mindig váltakoznak. (pl.: sport, bulvár, földrajz, történelem, művészetek, szórakozás, fizika és sok-sok egyéb témakör)

5. Nyeremény:
Mivel a Budapesten megrendezett hasonló rendezvényeket a kocsma szervezi eseményként, adott, hogy ők állják a jutalmat. Mivel mi nem rendelkezünk szponzorokkal (egyelőre) valamit ki kellett találni arra, hogy milyen forrásból finanszírozzuk a jutalmat/jutalmakat. Megoldásként arra jutottunk, hogy minden résztvevőnek 100 Ft-ot kell befizetni egy kalapba, amiből a Galéria ital repertoárjából vesszük meg a díjat. Ennek milyensége nyilván a csapatok és résztvevők számától is nagyban függ. ( Nyilván, ha kevesen leszünk, akkor a nyeremény lehet, hogy csak egy kancsó fröccs lesz, de ha sokan játszani szeretnének, akkor akár egy üveg rövidre is futhatja.) Ha van más ötletetek az én megoldásom helyett, azt szívesen fogadjuk és átrághatjuk. Ha kérdés merül fel bennetek azt nyugodtan mondjátok/írjátok!

10/10/2017

Mit szólna a díszes társaság egy nosztalgikus, lélekmelengető hangulatú kvízhez, mondjuk a november 4-i szombaton, valamelyik igen helyes nagyatádi késdobálóban?

Hát, régebben lehetett itt kérdéseket feltenni, persze ezt most is lehet, és fel is teszem, csak nincs ilyen szavazós fe...
08/12/2015

Hát, régebben lehetett itt kérdéseket feltenni, persze ezt most is lehet, és fel is teszem, csak nincs ilyen szavazós felület, amire lehetne nyomkodni.
Vagy mégis? Azt hiszem kicselezzük a rendszert: kommentben megírom a kvíz lehetséges dátumait, aztán akkor ezeket lehetne tetszikelni, jó? A nyertes dátum az lesz, amelyik a legtöbb lájkot kapja! Ha egyik sem tetszik, írjátok be az általatok javasolt napot, hátha! :) Nos, mikor kvízeljünk?

02/12/2015

Tessék mondani, kedvezs kizs kvízpajtások, tudtok-e olyan, viszonylag nagyobb alapterületű kocsmáról a városban, ahol el lehet szeparálódni kvízes apropóból és örülnének a téli szünetben - karácsony tájékán egy kis forgalomnak is?
Jött néhány infó, hogy esetleg lenne igény egy újabb kvízes estre így a sok kihagyás után az ünnepek környékén.
Amennyiben tényleg így van, nem vagyunk semmi rossznak az elrontói, viszont kellene egy helyszín is a mókázásnak, sajnos a legfrissebb infóink szerint jelenleg a Galéria nem biztos, hogy alkalmas volna erre a célra.
Szóval, ha valakinek van ötlete, ne tartsa magában! Kezdődhet a tutulás a poszt alatt, ha a témát illetően nem is tudtok hozzászólni, hanem csak szimplán van kedvetek újra játszadozni, akkor csak ezt fejezzétek ki alább valamilyen úton-módon, hogy lássuk, egyáltalán érdemes-e túráztatni magunkat ezzel a kocsmakeresési mizériával! :)

09/10/2014

Tessenek megmondani kedves kvízpajtik, akarnak-é egy párbajt az elkövetkezendő hosszú hétvégén? (október 24. péntek avagy 25. szombat) Esélyes, hogy bezár a bazár jó időre, így a sörbár szeretettel fogadna minket egy úgynevezett "búcsú kvíz" apropójából. Amennyiben pedig Ti is vevők lennétek a játékra, én is szakítanék időt a számonkérés összeállítására.
Aki csatlakozna, jelezze szándékát izibe, kommentháború startol a poszt alatt! :)

22/09/2013

A kvíz szervezőbizottsága játékidőt tűz ki az elkövetkezendő szombat estére (szeptember 28), amennyiben elegendő csapat jelzi igényét egy megmérettetésre és az azzal járó pótcselekvésekre (sörborpálinka, esetlegesen zsírosdeszka).
Az összecsapásra minimum 5 csapat jelentkezését várjuk, szerda estig a poszt alatt kommentben regisztráljatok, amennyiben szeretnétek játszani! :)

28/01/2013

remélem jelezte mindenkinek a rendszer, hogy nem lesz kvíz a hétvégén, nehogy potyára elgyertek.

22/01/2013

Kvízmanók!

Ha lenne igény február 2-án, szombaton egy játékra, akkor jelezzétek itt, vagy levélben, akárhogy vagy bárhogy, de valahogy mindenképp.

Ha jelentkezne annyi csapat, hogy érdemes legyen jönnilátnigyőzni, akkor a kvíz is jelentkezik egy mókázás erejéig így az új esztendőben először.

Szóval ne tartsátok magatokban a poszttal kapcsolatos gondolataitokat, érzéseiteket! :D

kricsmikvíz
02/01/2013

kricsmikvíz

29/12/2012
29/12/2012

CSÜTÖRTÖKI EREDMÉNYEK:

NAGYKÉRDÉSEK:

1. helyezett:
###
(nyeremény: 1,5 littyó rozé, a ház bora)
20/14 pont

2. helyezettek: ( 2 csapat holtversenyben, hiszen a döntőben sem bírtak egymással)
Szattyos team
Oláhfájv
(nyeremény: 1 palack kékfrankos varga bor; egy tálca zsírosdeszka)
20/13 pont

3. helyezett: (2 csapat holtversenyben)
Akikre várni kell
A hűtőgépet pedig nyerteee...
20/10 pont

4. helyezett: (3 csapat holtversenyben)
Va******lo
Számkivetettek
Dani és az atádiak (avagy Zsuzsi és az izmosak)
20/9 pont

5. helyezett:
Katicabogarak
20/8 pont

VILLÁMKÉRDÉSEK:

1. helyezett:
Oláhfájv
(nyeremény: Spumante muskotályos, édes fehér pezsgő - kirittyentve olyan szép matyósankalocsaisanvalahogy)
10/7 pont

2. helyezett, döntő alapján: (2 csapat holtversenyben)
Dani és az atádiak (avagy Zsuzsi és az izmosak)
###
(nyeremény: 1-1 tálca zsírosdeszka)
10/6 pont

3. helyezett:
A hűtőgépet pedig nyerteee...
10/6 pont

4. helyezett: (2 csapat holtversenyben)
Akikre várni kell
Szattyos team
10/5 pont

5. helyezett:
Számkivetettek
10/3 pont

6. helyezett:
Katicabogarak
10/2 pont

Tapsvihar minden csapatnak, szuperek voltatok!
Szilveszterre mindenkinek jó mókázást, 2013-ban találkozunk!

csütörtök esti agytekervény forgatás
16/12/2012

csütörtök esti agytekervény forgatás

09/12/2012

TEGNAPI EREDMÉNYEK:

NAGYKÉRDÉSEK:

1. helyezett:
Oláhfájv
(nyeremény: egy üveg kékfrankos vargabor)
20/14 pont

2. helyezett, döntő alapján:
Szilágyi Erzsébet fasör
(nyeremény: egy tálca zsírosdeszka)
20/12 pont

3. helyezett: (2 csapat holtversenyben)
Hóbucka-lakók
Mérnöktanoncok
20/12 pont

4. helyezett:
A horda
20/7 pont

5. helyezett:
Szinglik
20/3 pont

VILLÁMKÉRDÉSEK:

1. helyezett:
Szilágyi Erzsébet fasör
(nyeremény: Spumante muskotályos, édes fehér pezsgő - kirittyentve olyan szép matyósankalocsaisanvalahogy)
10/9 pont

2. helyezett, döntő alapján:
Oláhfájv
(nyeremény: 1 tálca zsírosdeszka)
10/7 pont

3. helyezett:
Mérnöktanoncok
10/7 pont

4. helyezett:
Hóbucka-lakók
10/6 pont

5. helyezett:
A horda
10/2 pont

6. helyezett:
Szinglik
10/0 pont

ÜGYESEK VOLTATOK, GRATULA! :-)

Remélem, a többi kvízmanó, aki tegnap nem játszott velünk, az feldolgozza ezt a nagy hideget és havat, s a két ünnep között kidugja az orrát egy játék kedvéért, hiszen közkívánatra úgy fest, akkor is kvízeskedünk! :-)
Amint fix lesz a dátum, lehet csatlakozni az eseményhez!

Addig is boldog hanukát, mikulit, karácsonyt meg egyebeket kívánok, ha van igény rá!

Cím

Nagyatád
7500

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Kisvárosunk kricsmikvíze új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás