Csapatjátékról beszélünk, egy csapatba minimum 1 fő és maximum 5 fő tartozhat, az 5 főt meghaladván minden főért mínusz 3 pont adódik. Hívd a barátaidat, alkossatok csapato(ka)t!
2. A csapatok nem használhatnak külső segítséget, ez nem a "Legyen Ön is milliomos" én pedig nem vagyok a Vágó Pista, szóval a buta és az okostelefonok is egyaránt a zsebekben kell, hogy maradjanak. A csapatok egymásnak
sem segíthetnek, de hát ez nyilván mindenki érdeke egyaránt.
3. A kvíz két felvonásból áll, az első "nagykérdéses blokk" 20 kérdést tartalmaz, amelyek megvitatására a csapatoknak 1-1 perc áll a rendelkezésére. A második "villámkérdés blokk" 10 feladványt takar, amik egy témához kapcsolódnak. Itt fél percet kapnak válaszadásra a csapatok.
4. A kérdések bármilyen témához kapcsolódhatnak, a témakörök mindig váltakoznak. (pl.: sport, bulvár, földrajz, történelem, művészetek, szórakozás, fizika és sok-sok egyéb témakör)
5. Nyeremény:
Mivel a Budapesten megrendezett hasonló rendezvényeket a kocsma szervezi eseményként, adott, hogy ők állják a jutalmat. Mivel mi nem rendelkezünk szponzorokkal (egyelőre) valamit ki kellett találni arra, hogy milyen forrásból finanszírozzuk a jutalmat/jutalmakat. Megoldásként arra jutottunk, hogy minden résztvevőnek 100 Ft-ot kell befizetni egy kalapba, amiből a Galéria ital repertoárjából vesszük meg a díjat. Ennek milyensége nyilván a csapatok és résztvevők számától is nagyban függ. ( Nyilván, ha kevesen leszünk, akkor a nyeremény lehet, hogy csak egy kancsó fröccs lesz, de ha sokan játszani szeretnének, akkor akár egy üveg rövidre is futhatja.) Ha van más ötletetek az én megoldásom helyett, azt szívesen fogadjuk és átrághatjuk. Ha kérdés merül fel bennetek azt nyugodtan mondjátok/írjátok!