A képzés színvonalát az idei év eredménye bizonyítja csak igazán, hisz vendéglős szakmában az idei tanévben iskolánk adta az országos szakmai tanulmányi verseny országos döntő résztvevőinek felét, és Szóró Dorina (14BV2 osztályos tanuló) megszerezte az ország legjobb vendéglőse címet, 1. A siker a képzés beindítása óta folyamatos, ami a módszerek és a tananyag célirányosságát és naprakészségét mut
atja. Az országos szakmai tanulmányi versenyen elért eredményeink vendéglős szakmában:
2010. - 2. helyezett Iványi Anikó 14BV osztályos tanuló
2012. - 1. helyezett Szóró Dorina 14BV osztályos tanuló
2012. - 5. helyezett Pál Erika 14BV osztályos tanuló
2012. - 6. helyezett Reczai Beáta 14BV osztályos tanuló
2012. - 7. helyezett Jakab Adrienn 14BV osztályos tanuló
Hagyomány nálunk, hogy végzős évfolyamainkat megkérdezzük, mit profitáltak a képzés során, hogy érezték magukat nálunk. Jakab Adrienn (14BV2 osztályos tanuló) 2012.
„Iszonyatosan rövid időnek tűnik a 2 év arra, hogy megtanuljunk mindent erről a szakmáról, de egy kis odafigyeléssel és persze tanulással könnyen meg lehet oldani szerintem. A 2 év alatt annyi mindent meg lehet tanulni, amit még elképzelni sem tudtam volna. Nemcsak meg tanultam főzni, felszolgálni, de kommunikálni is az emberekkel, ami a mai világban iszonyatosan fontos. Imádtam az ételkészítés a pincér gyakorlat és a vendég előtti ételkészítés órákat. Az összes tanárról el tudom mondani, hogy nagyon kedves, segítőkész és egyben szigorú is, hiszen nekik az az érdekük hogy mindent megtanítsanak velünk, amire szükségünk lesz ahhoz, hogy sikeres vizsgát tegyünk a 2. év végén. Nekem iszonyatosan hiányozni fognak az órák, maga az iskola és természetesen a Tanárok is. Ha egy mondatot kellene írnom amivel „rávegyem” a diákokat, hogy ebbe az iskolába jelentkezzenek, akkor csak annyit írnék, hogy én ettől jobb iskolát elképzelni sem tudok, hiszen nem a semmiért jártam ide. Itt mindent megtanulnak a diákok, amire csak szükségük lehet a normális hétköznapokban is.”
Kéri Mirella (14BV2 osztályos tanuló) 2012.
„A képzés az nagyon szuper, sok mindent megtudtam, megtanultam. Ami biztos, hogy a Tanárok szuperek!!!!!!!!! És így a képzés is jó. Én ennyit tudok erről mondani.”
Barát Gabriella (14/B/V2 osztályos tanuló) 2010.
„Soha nem gondoltam volna, hogy két év alatt ennyi mindent elsajátíthatok három szakmából. Mind a három szakma közel álla szívemhez. Így két év múltán a pincér szakmában szeretnék elhelyezkedni. A vizsgáim után már biztos munkahely vár, mikor állás interjún voltam a munkáltatóim nagyon örültek annak, hogy mind a három szakmát tanultuk valamennyi óra számban. Mert ők egy olyan embert kerestek, aki ha kell betud segíteni a szakácsoknak és meg állja a helyét a pincéreknél is. Persze ezt nagy részben a tanáraimnak köszönhetem, akik megszerettették velem ezeket a csodálatos szakmákat. Mikor ide jöttem tanácstalan voltam mit is akarok csinálni, de ez a két év meggyőzött arról, hogy vendéglős szeretnék lenni. Nekem eddigi legjobb és leghasznosabb két évem volt, és ha bárkivel találkozok, csak pozitív dolgot tudok elmondani a két éves képzésről. Köszönöm, hogy itt tanulhattam. Igazán jó volt!”
Ifjú László (14/B/V2 osztályos tanuló) 2010.
„Azért jó a vendéglős képzés, mert a 2 év alatt megtanítják a vendéglátás alapjait, amellyel megállja az ember a helyét a mindennapokban. Sok új embert ismerhetünk meg, a diákok és a tanárok személyében! Olyan emberektől tanulhattuk a szakmát, akiknek hatalmas szakmai tapasztalatuk van, és érthetően tanítják meg a szakma minden részét. Számos rendezvényen vehettünk részt az iskola oldalán, amelyek a gyakorlati órák mellett plusz tapasztalatot jelentettek számunkra!”
Rácz Krisztián (14/B/V2 osztályos tanuló) 2010.
„Első gondolatom a vendéglátásról, hogy ez egy életforma. Csak is az kezdjen bele, aki alázattal fogja végezni a munkáját. A 2 év csupán ugródeszka a kezdethez. Megtanulható a vendéglátás alapja egy igazán sokrétű képzésben. Rengeteg lehetőség és kihívás várja azt a diákot, aki elkezdi a képzést. Végzősként visszatekintve az iskola egyre érdekesebbé vált egyaránt a tanításban és a képességek kiaknázásában is. Az a személy, aki ezt a szakmát választja, nem fogja megbánni, és a jövőben egy igazán sikeres emberré válhat akár mint alkalmazottként vagy esetleg vállalkozóként.”
MINDENKIT SZERETETTEL VÁRUNK KÉPZÉSEINKEN, HA ÉRDEKLŐDIK A VENDÉGLÁTÁS VAGY A RENDEZVÉNYSZERVEZÉS IRÁNT, ÉS MAGABIZTOS GYAKORLATI TUDÁST SZERETNE SZEREZNI EZEKEN A TERÜLETEKEN!